• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Blog 2023 İçin Elektronik Sigarada 7 Büyük Konu

1. Tek kullanımlık cihazların yerini nikotin tuzları almaya başlayacak
Tek kullanımlık cihazlar 2022'nin sıcak teması oldu. Pek çok kişinin sonunda sigarayı bırakmasına yardımcı oldular - ancak hem pahalı hem de çevre için kötü. Doozy Vape Co.'dan Imran, 2023'te daha fazla elektronik sigara kullanıcısının nikotin tuzları satın alıp bunları yeniden kullanılabilir cihazlarla kullanması nedeniyle bunun değişeceğini düşünüyor.
2. DSÖ elektronik sigaraya saldıracak (tekrar)
Bazı kısıtlamalara hazır olun! Katkıda bulunanların bir kısmı, COP (Parti Konferansları) 2023'te DSÖ'nün (Dünya Sağlık Örgütü) elektronik sigarayı denemek ve yasaklamak veya daha fazla düzenlemek için FTC'yi (Tütün Kontrolü Çerçevesi) kullanacağını tahmin ediyor.
COP, ketum olduğu, demokratik olmadığı ve gündemlerini desteklemek için özenle seçilmiş STK'ları (Sivil Toplum Örgütleri) kullandığı için çok eleştirildi. FDA ayrıca dış güçlerden etkilendiği ve muhalefeti bastırdığı için eleştirildi.
3. Yanlış bilgi hayatlara mal olacak
' Elektronik sigara içmek kadar kötü'. Bu hala tekrarlanan bir yalandır ve özellikle Afrika gibi diğer ülkelerden daha çok DSÖ'nün araştırmalarına dayanan bölgelerde bir sorundur.
“Bu kaçırılmış bir fırsat; bu yıl bizim için Afrika'yı gezen Chimwemwe Ngoma , hayat kurtaran teknolojileri görmezden geliyor ve insanları esaret altında ve sigara içilen çevrede tutuyor” diyor .
4. Vape düzenlemeleri ve istenmeyen sonuçlar
Tahmin edicilerimizin çoğu, vaping düzenlemelerinin - özellikle tatlarla ilgili olanların - Clive Bates'in "istenmeyen, sapkın sonuçlara" yol açacağını tahmin ediyor.
Sonuç olarak Charles Gardener daha yüksek sigara içme oranları beklerken , Hexa Vape'den Cédric Rijkers karaborsada büyük bir artış beklemektedir - bu da ürün güvenliğinde bir azalmaya ve gençlerin elektronik sigara kullanımında bir artışa yol açmaktadır.
Vaping 360'tan Jim McDonald , Birleşik Krallık'ta yasadışı cihazlar için bir gri pazarın gelişimini vurgularken, Brent Stafford yasal endüstrinin daralmasını ve yasal alternatiflerinden yasa dışı ve düzenlenmemiş cihazların selini tartıştı. Euromonitor'dan Jose Becerril , elektronik sigaraya yönelik büyüme beklentilerinin, HnB'nin (Yanmayan Isı) birçok ülkede yerini almasıyla küçültüleceği sonucuna varıyor.
5. Her şeye rağmen ilerleme var
Filipinler, elektronik sigara konusunda makul düzenlemeleri benimsedi ve hatta Hindistan'da ilerleme var. Samrat Chowdhery , "[Asyalı] yetkililer arasında riski azaltılmış ürünler konusunda daha fazla farkındalığın, daha yüksek tüketici tabanının yanı sıra daha güçlü destekleyici bilimsel kanıtların" altını çiziyor.
Dr Glover , vergilerin ve düzenlemelerin olumsuz etkileri konusunda uyarıda bulunurken, "bu ürünlerin sağladığı muazzam halk sağlığı kazanımlarını" görmekten çok memnun.
6. Tüketiciler anahtardır
Konstantinos Farsalinos , tatlara yönelik saldırıların düzenleyici cehaletten kaynaklandığının altını çizdi. "Tüketicilerin, bu halk sağlığı sorunu hakkında kararlar alırken neyin tehlikede olduğunu düzenleyicilere açıklamak için seslerini yükseltmelerinin" çok önemli olduğunu savundu.
7. Zarar azaltma, her zaman olduğu gibi sonunda kazanacak
Vaping dünyasındaki birçok savunucu, zarar azaltma konusunda yenidir. Ancak Avustralya Tütün Zararlarını Azaltma Derneği'nden Dr Alex Wodak , birkaç tur zarar azaltma savaşlarından geçti. Önceki savaşlarda olduğu gibi, tütün zararını azaltmanın - önce yavaş yavaş, sonra birdenbire - kazanacağını tahmin ediyor.
İngiltere'nin liderliğini sürdürmesi muhtemeldir. Louise Ross, bu ülkedeki tutumların nasıl değiştiğini ve elektronik sigaranın sonunda nasıl ana akım haline geldiğini anlatıyor.

Kaynak:JD

Son düzenleme:
hocam elinize sağlık.
e sigarayı hypelamak da mantıksız geliyor bana...
açık söyleyeyim düzgün yapılmayan herşey zararlı olabilir, bir kaşar peyniri veya bir köfte de sizi zehirleyebilir, istanbulda pekinde veya new yorkta yaşamak ile günde yarım paket sigara içerek yaylada yaşamak arasında sigaranın daha masum kalacağı kanaatindeyim
kaliteli malzeme; kaliteli pamuk, kaliteli tel ve kaliteli likit yoksa e sigaranın tütün ürünlerinden daha fazla zararlı olabileceği ihtimalini es geçmemek gerekiyor
bizde regülasyon kurumu e sigarayı yasakladığı için hindistan gıda sektörü gibi bir sektörümüz var kimse kusura bakmasın; kaç tane firma bize nbase aroma veya likit gönderdiği şişeleri yıkıyor? evde dünyanın temizliğini yapıyorum ve şişeler kururken düşünüyorum bu bilmemne kimya bana nbase yolladığı şişeyi temizlemiş midir?
bizde merck kullandığını iddia etmeyen bir tane firma kalmadı, vallahi evdeki maliyetim daha yüksek hemde %2 fe kullanmama rağmen yüksek...
evet e sigara düzenlemelerin olduğu ülkelerde sigarayı bırakmada sağlıklı bir seçenek, biz hobi olarak uğraşıyoruz
akşama tamir var, yoksa daha yazardım sofrayı kurayım tamirimi yapayım

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt