• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Ağır aromalı likit sorunu(Yardım)

erasafir

Community
Selam dostlar.
Geçtiğimiz günlerde ilke kimya dan Nbase ve bazı aromalar aldım.
Aldığım aromalardan birisi CdD Tabak No.1 tütün aroması. Bu aroma bana çok ağır geldi ve sevmedim.
200ml Nbase + 4ml aroma olarak karıştırdım.

Şimdi bunu seyreltip. Yanına farklı bi aroma katarak tadını birazda olsa değiştirmek istiyorum. 250 ml daha Nbase alıp üzerine ekleyerek hangi aroma ile karıştırmalıyım önerilerinizi bekliyorum.

selamlar

kimse kimsenin damak tadini bilemez. o nedenle kendiniz deneme/yanilma ile dogrusunu bulacaksiniz.
uzerine nbase ilave ettikce tadi hafifler. o zaman baska aromalara ile farklilik katabilirsiniz

fakat bunu yaparken 200ml uzerine calismak yerine 10ar ml denemeler ile devam edin. ne zaman ki aradiginiz tadi buldunuz, ona gore sisede kalan ml miktarina gore tarifinizi uygularsiniz.

Son düzenleme:
Öyle yapacağım bundan sonra. Malesef tecrübesizlik böyle bişey. 1 e 2 oranında NBase ekleyip başka hangi aromayla karıştırabilirim.

cdd no1 %1 demlenmesi gereken bir aroma
siz %100 fazla aroma koymuşsunuz haliyle ağır gelmiş
bu karışıma 200ml daha nbase koyarsanız (az aroma seviyorsanız 300ml) karışım kendine gelir ancak iki üç günde bir çalkalayarak bir ay daha beklemeniz lazım
ben ayda 120-180ml likit içiyorum genelde 120ml olur, bu hesapla yaklaşık 3.5 aylık likitiniz var, sürekli içimde bayar
siz başka likit de alın veya demleyin bence

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
1 litre nbase ile 3 farklı aroma demledim zaten. no 1 tütün , nor 243 tütün ve cappuchino. 243 tütünü çok sevdim. ama no 1 beni baydı. Seyrelteceğim ama başka bi aromayla karıştırıp tadını da biraz değiştirmek istiyorum. Aroma önerisi istiyorum.

no1 ile gidecek çok aroma yok maalesef
ben olsam illa mixleyeceksem maxx blend ile mixlerdim sanırım
meyve ile zor mixlenir, belki blueberry felan
muz çilek vs ile kesinlikle gitmez
krema vs gidecek bir aroma değil, vanilya ve kuruyemiş tatları denenebilir
önce bir damak tadınıza ne uyabilir yazın, bişeyler denetelim
ama 60-100ml dene, bir şişeye maxx blend koy diğer şişeye vanilya
ben 1lt nbase ile 16 şişe yapıyorum sen çok büyük risk almışsın bu işin zevki farklı tatlar denemekte:)

Hocam selamlar, cdd aromaların tütün olanlarını eğer içmekten sıkılırsam cdd mango yada fe peach ile karıştırıp içiyorum. Hem içimi yumuşuyor hem de bir meyvenin tütünle olan birleşimi çok güzel oluyor. Tavsiye ederim.

Benden size bir tavsiye, yeni deneyimleyeceginiz atomları küçük ml lerde demlemeniz aksi halde bu tarz sorunlar oluşabiliyor maalesef. Aroması mi kesin geldi yoksa aroma size hitab etmedi mi?

Yeni aroma 5ml, hadi hadi max 10ml demlenmelidir. Hatta 2-3ml en idealidir.
Tester aroma ve 30ml diy kit satışı bu nedenle önemlidir.

2-3ml demlemeyi plastik laboratuvar test tüpleri ile yapabilirsiniz.

değerli üstadlar gerçekten değerli bilgi bu küçük demeleme işi ama olmuş bir kaza...

@erasafir üstad ben olsam yedim bir halt der atar yeniden küçük girişirim. çünkü bu halinden daha iyi bir hal elde etmek zor bence. alacağınız iki nbase de bile bekleme süresinden dolayı küçük tad farkı olma ihtimali yüksek, aroma falan da girincce işin içine zor toparlanır gibi. tabii benim acemi olduğumu unutmayın. telafi yöntemi önerebilecek üstadlar mutlaka olacaktır.

Aynı fikirdeyim. Aldığım dersi cebime koyar ve önüme bakardım. ???? Belki bir iki denemeyle “acaba” sorusuna eğilirdim.

Kendin-yap dünyasının yazılı olmayan kurallarından birisi, bana göre, sonucun tekrarlanabilir olması. Telafi işlemlerinde de bu bence unutulmaması gereken bir konu. Not tutmadan ve/veya hesap yapmadan telafi işlemine girişmezdim. En basit telafi işlemlerinden birinin iki hazır —yani, iki homojen— likitin karışımı olduğu söylenebilir belki.

hocam eskiden çok döktük lavaboya ama saflığımıza gelmiş acemiliğimize gelmiş
cdd no1 kötü aroma değil (bence 4alınmalıydı 1yerine ama olsun)
yapılacak kurtarma şekilleri var ama bu arkadaşın 10tane 60ml şişeye ihtiyacı var
eldeki tüm likiti 20ml olarak bölecek üzerine nbase ve aroma katacak (aromaları 2ml alırsa çok zarar da etmez)
bulk mixleme olmaz zira tutmayabilir
mesela, 3-4 şişeyi çeşitli meyvelerle deneyebilir (blurberry mango ejderha şeftali hatta kavun gibi)
bir şişeye azcık mentol katarak seyreltir yazlık likit yapabilir
bir şişeye kesinlikle maxxblend katılmalı
bir şişeye fa nutmix veya acetyl pyrazine ve cotton candy eklenebilir çakma bir tribeca denemesi olur karamel de lazım sanki bilemedim
birkaç şişeye bourbon espresso vb aroma denenebilir
son kalan şişeye de fw pecan (ama hangisi emin değilim, moby pecanı çok sevdim ondan önerdim) bastın mı mis gibi olur
bir aroma sizde mide bulantısı yapmadıysa, alerji vs olmamışsa, tadı güzel ama yoğun gelmişse veya içerken doyurmuyor birşeyler eksik gibi geliyorsa kesinlikle kurtarılabilir hani 30-60ml olsa atalım ama 200ml yazıktır
ha paranız varsa bile atmayın sağa sola verin (mesela ben yan komşuda iki şişe orjinal likit vermiştim içemedim alan arkadaş içti, bir moby likiti arkadaşın personele verdim merak da ediyordum ama sıkıntı yok, bir likiti acenteye verdim vs bir şekilde kullanıcı bulunuyor)

Hocam bana aroması çok keskin geldi.

10 tane 60 lık şişeye gerek yok çünkü no1 ile yaptığım karşım toplamda 200ml.
Önerilierinizi dikkate alarak 30 yada 20 ml lik şişere bölüp deneyeceğmi. Tavsiye ettiğiiniz aromaların linklerini paylaşırmısınız rica etsem.

hocam en kötü ihtimal 30ml eski likitinizden koymanız lazım, 6-7şişe ideal o zaman
gelelim mixlere
(burada yazdıklarım şahsi önerilerimdir, beğenilir beğenilmez bişey diyemem... damak tadı uzun sürede keşfedilecek birşey, benim ayıla bayıla içtiğim %2 maxxblend-ry4 karışımını sen sevmeyebilirsin, milletin uğruna adam vurduğu castle long likiti ben içemiyorum klonları dahil bi tanesi belki seviyesindeydi... mix işi de burada yazdığım kadar basit değil yoksa piyasada likit satan adam kalmazdı... ben düşük bütçeli basit içilebilir şeyler üretmeye çalıştım)
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
bu mereti %0.5-1 felan kullanmak lazım, 60ml için konuşursak 0.4ml ideal sanki
bundan da 2ml koy 60ml'e ideal
bundan da 2ml koyduğun zaman ry4 yerine cdd no1 konulmuş bir tribeca klonu elde etmiş olduk

2ml az gelebilir belki ama çok tütün az-orta viski aromalı bir likit elde edersin

meyve işi tamamen sende, meyve aroması vermiyorum... blueberry, berry mix, dragonfruit vb. kendin seçip orana sadık kalman doğru olur

bundan 5ml al dene dicem ama aromanın yabancısıyım, hazır likitini aldım tadı pek güzeldi belki başka arkadaş yardımcı olur

kahve seversen eğer
bu arkadaş 5ml yeter ama yanına belki vanilya ister, fa tiramisu da olabilir çok emin olamadım
şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Belki kahve aromaları kurtarır? Erik ve blueberry tütünle birlikte sıkça kullanılan meyve aromalar.
Fakat bu iş çok kişisel. Sigara içerken 3 paket gömerdim ama tütün aromasından nefret ettim çünkü sigara veyatütün değil, baharat kokuyor hemen hepsi. Herkesin bayıldığı ve herşeyin yanına ilave ettiği Graham cracker bende baş ağrısı yaptı. Kentucky burbon, alkol tadı veren bir aroma, hiç hoşlanmadım.
Deneyerek, sevdiğiniz tatları keşfetmeniz lazım.
Kolaylıklar dilerim

baharatsız pek güzel tütünlerimiz var ama
tütün bırakılır mı hocam:)
son siparişimi ekledim mesela
bakınız burada cdd 309 yok ballı tütün
cherry cigar yok
yazın vazgeçilmezi inport yok, mlb yumoş yumoş bir tütündür o yok
siz bence bir şans daha verin tütün ailesine
bende baharatlı tütünden kaçınıyorum, cdd baya baharatlı seri barındırıyor ama fe iyidir:)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220123-102826_Chrome.png
    Screenshot_20220123-102826_Chrome.png
    66.1 KB · Görüldü: 7
İlginiz için çok teşekkür ederim hocam. Üşenmeden tek tek yazmışsınız , sağolasınız ???? ama ben yoruldum içinde baharat kokusu barındırmayan tütün aroması aramaktan ve bulamamaktan. İleri seviye migrenim var ve hemen her keskin kokulu baharat migrenimi tetikliyor. Kaldı ki, ben sigara içerkende sigara kokusundan nefret ederdim ve sürekli ortam havalandırıp, ağzımı listerinle çalkalardım. ????
Bir ara kafayı bayağı bir takıp, üretici firmalarla yazışmıştım. Sorununuzu açıkça, nedenleri ile yazınca yardımcı oluyorlar. 2 tanesi, zaman ayırıp yanıt verdi, sağolsunlar. Kendilerinden aldığım yanıt, tütün aromaları baharat aromalari ile oynanarak yapılıyor, temelleri aynı dediler. Bende bıraktım peşini, sucker punch'ımla mutluyum. Onu bile yaklaşık 500mix sonrası seçebildim. O ara dağıttığım, döktüğüm likitin haddi hesabı yok.
Olan eşime oldu, o kadar aroma al, mix yap, demle, tüketmeye çalış zulmünden sonra sek nbase'e geçti. ????

Nbase alırken bile lütfen hediye aroma yollamayın diye not düşüyorum.
İlginiz için tekrar teşekkür ederim

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt