• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Gündem Avusturalya'da Neler Oluyor?

Vaping Bogan, Youtube kanalında elektronik sigara incelemeleri yapan, renkli simasıyla da sevilen bir youtuber.

Ancak anladığım kadarıyla Avusturalya elektronik sigara konusunda yasaklamalara gidiyor. Ve yine doğru anladıysam Bogan, Avusturalya'dan İngiltere taşınmak için gerekli masraflarını karşılayabilmek adına bağış kampanyası düzenlemiş.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram linki:

Juul rezaleti sonrası Tek kullanımlık elektronik sigara'ların oluşturduğu hava dünayada elektronik sigara karşıtlarına mükemmel kozlar vermeye devam ediyor. Tıpkı Juul gibi bir kaç Çin firması yükünü tutarken elektronik sigara'yı savunulamaz hale getirmeye devam ediyorlar.

Bu gelişmeler yaşanırken büyük tütün devleri ise sadece tütün aromalı pod mod'ları ve öndeden doldurulmuş yedek kartuşları market raflarına sokmaya çoktan başladı.

Bu tarz ürünlerin çok rağbet görmesi, insanların araştırmaya üşenip televizyonda, sosyal medyada görüp okuduklarına inanma kolaycılığı her şey gibi elektronik sigarayı da vuruyor.

Dünyanın %0,0001 lik kesiminin (daha fazla sıfır atıp dejenere etmek istemedim) geri kalan kesimi manüpüle etmesi bu kadar kolay olmamalı.

@Koba hocamın da dediği bence de tek kullanımlıklar, vozollar vs. sektörü kirletiyor. Üzülerek söylüyorum, öğrencilerim dahi 12-28 yaş arasında puffbarlarla dolaşıyorla ve bunu bı giyim modası gibi gençler sağlıksızca sürdürüyor. Her ne kadar seneler önce başlayıp bırakan ve tekrardan yeni bir setle buhar camiasına girmek zor olduğu için bazı problemlerden söz ederek gidişatı değerlendirmek istiyorum;
büyük markalardan Dr.Oetker vb. firmaların marka stratejisinde olan, sözde pratik, hazırlanış ve kullanışla sağlıksız ürünler kolay tüketim hevesiyle piyasaya sunuluyor ve kolayca pazar oluşturuluyor bunun şu an en yakın örneği DIY Kit likitler ve puffbarlar. Ne demek istiyorum? Bizler, henüz ben dahil değilim şimdilik sizler tecrübeli buharcılar olarak, yeni kullanıcıları aydınlatmalıyız. Bu camiaya yeni girecekler doğrudan zorluklarla karşılaşıyor. Ato nasıl kurulur, tel nasıl yapılır ilk bakışta çok karmaşık problemle silsilesi dolayısıyla puffbar pratik. Bizler, rehberler hazırlamalıyız, tedarikçi piyasası oluşturmaliyiz @SenseiVape dostumuz gibi tedarikçileri tanıtıp, dolandırıcı e-siteleri şikayet edip piyasadan silmeliyiz. Yüzde yüz yeşilci bı anlayış geliştirmeliyiz ki ülkemize en azından biraz bakış değiştirebilelim. En yakım çevrem dahil o kadar bilinçsizler ki normal sigarayla kıyasa tabii tutup buharı kötuluyorlar. Bu noktada bizlerin sağlıklı ipuçları paylaşması, reklamasyon, comunity büyütme politikaları izlememiz gerektiğini bununla birlikte küçük yaş grubu kullanıcıyı barındırmamamız gerektiği kanaatindeyim. (Onları düşündüğüm için...)

Sanırım puffbarlara giden yolu en çok hızlandıran podlar oldu. Neredeyse rta üretimi dışında hazır coilli atomizer üreten yok. Aspire dışında sadece atomizer satan firma yok denecek kadar az. Özellikle MTL içimde Vaporesso'nun benim bildiğim 1 tane atomizeri var. Onun dışında mod, tek pilli de olsa çift pilli de olsa üzerine 0,6 ohm ile başlayan ve küçülen ohm değerlerine sahip DL atomizerlerle satışa sunuluyor.

Pil yetmiyor, ejderha gibi dolaşmak çok zor diyerek bırakn tanıdıklarım da var. Podlar yerine hoş, yüksek ohm değerine sahip hazır coilli MTL atomizer olması çok daha iyi olurdu bence.

Yine de geçmiş olsun.

bu disposable (tek kullanımlık) mereti moda yapanın...
bizde de sürekli olarak yasak sebebi bu gösterilecek eminim
şu işi serbest bırakmaya karar verip mevzuat hazırlama işini de bana bi verseler var ya
piyasanın içinden geçicem bir tane tek kullanımlık göremeyeceksiniz kaçakçı bile getirmeye korkacak ama olmuyor...
şuan diğer ülkeler yasaklama işini beceremez, kaçak mal varsa kaçakçı köşede belirir yemez o işler
ben korelinin sigara yasak bölgede heets içtiğini gördüm, koreli böyleyse herkes kaçağa yönelir

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt