• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Coil Jig Yapımı

uluer70

Community
Arkadaşlar kendimde evde kullandığım üzere size basit Coil Jig yapımını anlatmak istedim...
Malzemeler;
1) İnce Oklava
2) Perçin (2mm veya 3mm)
3) Matkap (2mm veya 3mm delici uç)
4) Testere
5) 1 adet mini vida

Öncelikle 15 cm uzunluğunda oklavayı kesiyoruz. Sonra 10 cm ve 5 cm olacak şekilde düzgünce kesiyoruz.
- 3mm lik perçinin başlığını çıkartıp baş kısmını kesiyoruz ve 5cm olan tarafa matkapla delik açarak düzgünce takıyoruz. Perçinin yanına mini vidayı takıyoruz.
- 10cm lik olan parçayı da bu 3mm lik perçin girecek şekilde düzgünce deliyoruz. 10cm parçada telin gireceği şekilde 45 derecelik küçük bir delik daha açıyoruz.
Hepsi bu kadar. Kalan oklava parçası ile 2mm lik başlık da yapabilirsiniz... Kolay gelsin...

coil jig.jpg

hocam onun yerine 10 liraya coil jig denen bobin yapım aparatını almak yada en kötü ihtimal nalburdan 2, 2.5, 3mm vida alıp onunla on numara aralıklı sarım yapsak daha kolay ve ucuz olmaz mı? oklavadan biraz tuhaf olmuş diye dedim :)

valla bende yazıcam şimdi ayıp olacak dedim yazmadım ama
coil jig daha uygun kalıcak bu kadar alet edevat edin kes biç yap sanki biraz pahalı gibi durdu bana da

Oklavadan ziyade iki adet florasanlarin su aparatindan ve bir adet matkap ucuyla yapilani vardi bu biraz ugrastirir gibi gerci emeginize saglik

1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt