• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Coil kullanım tavsiyesi

Usuren

Community
Üstadlar forumda ve e sigarada yeniyim daha önce bir kaç tane kullan at denedim sonrasında “Voopoo Drag x plus “ cihaz alarak kavram kargaşaları dünyası na adım attım. İlk başlarda elimdeki farklı likitleri deneyerek dumanlamamak çalmıştım. Bu süreçte çok fazla sızdırma sorunum oldu. Bu forumda açtiğim ilk konuda sizden aldığım pg / vg oranı desteği ile biraz olsa sorunum çözüldü.
Cihazın kutusundan 1x TPP Pod Tank,1x TPP-DM1 0.15 Ohm Coil ve 1x TPP-DM2 0.20 Ohm Coil çıktı. Kendi çapımda denememelerime istinaden düşük ohm luk coilde bol duman ve fazla batarya ömrü harcadığımı keşvederek 0.20 ohm ve 45/50 w arası güç ile keyif aldığıma karar verdim.. mesh coil olarak geçiyormuş bu tipler..Forumda bir çok çeşit coil ve bu koiller ile ilgili yenilenme konuları var ama benim seviyemdeki kullanıcı için pek anlaşılır değil işin açıkcası. YouBu sebebten aşağıdaki belirttiğim konularda yardım rica edeceğim.
1.) mesh coil ler kullanım açısından daha mı verimlidir ve bu coilleri yeniden sarım kiti için bir tedarikçi önerebilirmisiniz.
2.) üstadların tecrübelerine dayanarak ekonomik şekilde kulanabileceğim farklı bir coil şekli varmıdır.

Biraz uzun bir yazı oldu ama buna mesleki dezenformasyon diyebiliriz Sabırla okuduğunuz için teşekkürler..

Oyla 0
1.rba ile coil arasında farklılık tabiki var mesh daha iletken ve çapı sayesinde daha güzel içim ve aroma sağlıyor kendisini verimli kılıyor.
2.Ekonomik açısı ise sana bağlı bir şey rba ile mesh arasında ekonimik açıyı değerlendirecek olursak hiç fark yok fiyat olarak rba alırsan ek ilave tel+pamuk vs ilave etmek zorunda kalırsın maliyet artışı demek bu mesh tel alırsan kit olarak almalısın el becerisi varsa kendi coillerini 1 defa değişimle tekrar aktif edebilirsin neden 1 defa çünkü coildeki contalar çok ince ve ufak sök tak aşamasında yıpranma olduğu için tekrar tekrar kullanımda coil likit kaçıracaktır contalar dan yada smrt coil alarak bu süreyi uzatabilirsin
3.normal kendi coillerinide alırsan devamlılık konusunda ne kadar verimli olur buna içim durumun karar vericektir.

Son düzenleme:
bugün Rba coil ile smart coil aynı fiyatda bunu kenara koyarsak tel ve pamuk olarak en fazla 250.tl gibi bir rakamla mesh tel pamuk alıyorsunuz 10.adet tel yani ayda 2 sarım yapsan 5 ay yetecek tel elinde oluyor aylık 50,tl vermiş oluyorsun ek olarak birde şöyle durum var mesh tel 1 ay kullanılıyor temizlenerek tekrar sarabilirsin teli buda ne demek oluyor 10 ay yetecek telin var elinde :) ek olarak aldığın 10 adetli şerit pamukla 20.sarım yapabiliyorsun birde smart coil aldığınızda içinde yanılmıyorsam 6 adet pamuk var buda 12 sarım demek oluyor yani, gerisini siz hesaplayın nekadar ekonomik bir seçim olduğunu yanınada içim kalitesini koymak gerekir mesh tel herdaim aroma buharda başarılıdır.

bakın, her ürün üretim amacına uygun kullanılmalıdır
converse ayakkabı ile halısahada oynanır mı? evet elbette oynayabilirsiniz ancak krampon ile aynı performansı alamazsınız
hazır coil ürünleri hazır coil ile verimlidir
pod cihazınız ile kendi coillerini kullanın ancak 510 bağlantısı varsa rta ile podu kullanmak iyidir ama yoksa bir ara mod ve rta almalısınız
bütçe sizin için önemli mi? ayda 2-3coile vereceğiniz para gözünüze batıyorsa mod+atomizer edinin ama haftalık sigara parası bile değil
bütçeniz çok mu çok kısıtlı? podunuzu satın ve rta setup almaya çalışın.
ama
günde 30tl sigaraya harcayan birisi bir setup için iki aylık sigara bütçesini ayırmak istemiyor, parası olmayana lafım yok ama bana saçma geliyor...
zevk ve bağımlılıkta bütçeyi kısmaya çalışmak çoğu zaman zarar verir, sarma tütün, kalitesiz malzeme, ev yapımı alkol gibi örneklerimiz var, sağlık bütçeden önemlidir biraz dikkat etmek lazım

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
sarma tütün çokca para verdiğin tekel ürününden çok daha az kimyasal barındırıyor kardeşim yani sarma tütün değil tekel desen daha gerçekci olur :) :) gaziantep çekim için gitdiğimde 1.kg tütün almıştım o caddede yerde satılan yok böyle tütün ya enfesdi hayatımda içtiğim en iyi tütündü :D

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
hocam her kimyasal tü kaka değildir, tadı güzel olan tütünlerin de içimi sağlıklı olmayabilir
tütünlerin üretimi, kurutulması, işlenmesi ve depolanmasındaki koşulları incelemeden iyi ya da kötü diyemem
tütün içiminde kağıt ve filtre kalitesi sağlığınızın kilit noktasıdır
bir paket plastik filtre alıp bir tane makaron bir tane de marlboro içerek aradaki farkı görebilirsiniz
dipnot: bandrollü ama sahte ürün çok fazladır, alacaksanız ya bat vb. markaların araçlarının uğradığı yerlerden (her bölgede değil) ya da metro, carrefour, migros gibi yerlerden alın lütfen...

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt