• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Coppervape Spica Pro Problem Var

Shahin

Community
Herkese merhablar. Bir aya yakin cp spica pro kullaniyorum. Son birkac gun bir sorunum var. Yanma odasinda siyah likit birikiyor ordanda tanka akiyor fotograftaki gibi. Tank bitmemish tankdaki likit siyahlashiyor. Pamugu degistirmek icin soktugumdede pamukda telde kapkara oluyor. Ama pamuk yanmiyor yanik tadi gelmiyor. Bir cozum bilen varsa yardim etsin. Tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_6788.JPG
    IMG_6788.JPG
    21.5 KB · Görüldü: 20
  • IMG_6792.JPG
    IMG_6792.JPG
    28.4 KB · Görüldü: 20
Vallaha bu kararma spica nın ilk versiyonunda vardır aynı şekide ama proda ne yaptıysalar artık hiç yaşamadım.
Orjinal atolarda bile olan bir durum bu ancak clonlarda sık yaşanan bir şey mi bilemedim .
Spica v1 de şöyle engelledim ben coil i ne çok aşağı nede çok yukarı tam orda ayarladım .
Ve ateşleyip buharlamaya başladıktan sonra bir saniye kadar önceden ateşlemeyi kesip yanma odasında kalan buharı tamamen çektim .
Kalan buhar tekrardan yoğunlaşıp yanmış likit haline dönmesin diye ve bu baya etkili oldu
Ayrıca aralıklı coil sarımıda baya etkili oldu ;)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Affınıza mağruren ha bu konuştuğunuz dilin adı nedir?

Arkadaşlar sayesinde 2 ayrı klon pro denedim, hava kaçağı hariç bir sorunu yok orijinaline nazaran. Çok sıkı içim sevmiyor iseniz kullanılabilir. Öğk kıvamında değil, adı değişse Varsayıyorum Siren3 olsa müptelaları çıkardı :)

Genel yorumdan sonra sorunuza cevap vereyim, daha kaliteli tel ve pamuk kullanın. Likit öyle 1 günde kararan birşey mi bilemedim ama fotoğraflara bakınca gün ışığı ve kapalı ortam farkı gibi duruyor.

2 tane birden alıp ne diye maddiyatı zorladın :) neyse artık yapacak bişi yok :)
Bu arada @Turk kardeşimin dediği gibi tel markanız nedir ?
Ayrıca kaç gün aynı coili kullanıyorsunuz ?
Kullandığınız likitin efektör oranı nedir bunlarda kararma konusunda etkili faktörler

Vallaha bilemedim o kadar ihtimali çürüttün ki şimdi ne desem bilemedim :)
Orjinalde bildiğim kadarıyla hiç bu sorun olmadı en büyük nedeni yanma odasında kalan likit diye biliyorum ama çinli arkadaşlar neyi yanlış yada eksik yaptı orasını onlar biliyor :)

Xpriv chok buyuk geldi bana hocam mtlci icin gereksiz bence. Cubid minini kucuk oldugu ichin aldim cepte tasimak kolay olsun :) tel ud 28ga k1 hocam. Teli en fazla 1 hafta kullaniyordum boyle kararmadigi zaman. Shimdiyse gunde tel degistiriyorum. Efektor oldugunu bildigim likitde boyle olmamisti :) shimdi efektor olmadigindan eminim karariyor. Watt ayarlarim duzgun olmaya bilir hocam 1.10 ohm 12 watt 3.63 volt ta kullaniyorum. Watt fazlami hocam?

Üstad merhaba, biraz boğaz vurumu düşecek ama

★bacayı mümkün olduğunca aşağıda konumlandırın. Sorununuz büyük oranda bitecek.

@Shahin kardeşim, arkadaşlar gerekenleri söylemişler ancak ben mevzunun biraz da çiğ likit tüketiminden kaynaklandığını düşünüyorum.
Tavsiyem watt yükselterek denemenizdir. Arkadaşların söylediklerini yabana atmadan yani o şartları sağladıktan sonra watt yükselterek deneyin, çok büyük ihtimalle sorun ciddi oranda azalacaktır.

teşekkür ederim kardeşim galaxies rta da denedim bugün aynı likiti ondada pamuk karamelize oldu. tanka akmadı ama likitden olduğunu anladım. bide spica pronun yanmış likiti geri tanka akıtdığını anladım :) muhtemelen onceki likitde akıyordu ancak kararmadığı için anlamıyordum.

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt