• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Demlenmiş Likitte Oynama Yapma

ibrsymn

Community
Selamlar biraz tuhaf bir soru olabilir. Evde Merck 3M NBASE ile likit denemesi yaptım. Kullandığım NBASE %100 VG - %0PG ve 0mg Nikotin içeriyor.

Temin ettiğim aramoyayı %20 oranında kullanarak 50ml'lık bir likit elde ettim (40ml Nbase + 10ml Aroma). Traş makinesi&pipet ile bi güzel karıştırdım ve günde 2-3 dk çalkalayarak 2 hafta demlenmesini sağladım.

Bugün ilk deneme mi yaptım Smok Nord 4 ile, Aroma tadı çok güzel buharlamada gayet iyi ama sıfır boğaz vurumu var. Boş duman çekiyorum gibi hiç boğaz vurumu olmadığı için keyif alamıyorum. Hiç PG kullanmadığım için mi oldu bu sorun? Yoksa 0mg nikotin olduğu için mi?

İkinci sorum bu 2 hafta demlenmiş likite PG temin edip 10ml kadar PG eklesem ne olur? Boğaz vurumu alabilir miyim? Oranlarla oynadığım için tekrar 2 hafta demlenmesini mi beklemeliyim ?

hocam sen çok yanlış başlamışsın:)
vurum yapan etkenler pg nic ve atomizer yapısıdır aroma pg içerir ama yetmez... sen dl içiyorsun sanırım atomizeri eledim bu denklemde...
hiç nic bağımlısı olmayıp da keyif için buharlıyorsanız ilk kavşaktan geri dönün bu yol iyi bir yol değil...
illa vurumsa derdiniz basf/chem pg alın dl içiyorsanız eğer 15ml pg yeter (chem 10ml daha iyi sanki), demlenmesi de gerekir
traş makinesi+pipet, süt köpürtücü, manyetik karıştırıcı, ultrasonik temizleyici, vb. tüm gereçler GEREKSİZDİR! likiti hazırla uzuun uzun 3-5dk çalkala, uyumadan bi daha çalkala günlük devam et bu kadar... ben tütünleri ilk çalkalarım sonraki hafta çalkalarım durur 6ay da dursa açmadan evvel sağlam çalkalar geçerim...
not: ultrasonic sadece ve sadece demlenmeyi bekleme durumu yoksa 5dk çalkala+3dk sonic şeklinde birkaç kez yapılırsa içilebilir bir likit elde etmek için işe yarar, tribeca gibi mixlerde çok istenileni vermez ama meyvelerde çok iş görür likit bitince aciliyet durumunda...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yorumlar için teşekkürler :). Elimde bir likit daha var, %70VG - %30PG oranlı 3mg Nikotin içeren hazır bir likit . Onunla farklı bir kartuşta aynı cihaz ile DL veya MTL içim gayet keyifli ve boğaz vurumu da gayet iyi.
Kendi hazırladığım likit çöp olmaması için 10ml chem pg katarak tekrar deneme yapacağım, öneri için teşekkür ettim

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt