• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Doğru Atomizer Seçimi

sotw 

Council
Doğrulanmış
Ülkemizin e-sigaraya olan bakışı ve tutumu nedeni ile maalesef ki almak istediğimiz ürünlerin seçimini daha çok kullanıcı yorumlarını okuyarak yapmaktayız. Bir kısmımız yaşadığı şehrin avantajlarını kullanarak istediği ürünü deneyerek alabilmekte ancak büyük bir kısmımızda bu imkana sahip olamamaktadır.Yorumlar da gayri ihtiyari kullanıcının kendi koşullarına, istek ve beklentilerine göre olmaktadır.

Bir ürün hakkında kullanıcıların yorumlarını okurken, kimi buharcının yere göğe sığdıramadığını bir diğerinin beğenmediğini görmekteyiz. Negatif yorumları okudukça da belki bizim için çok doğru olan bir üründen soğumaktayız. Öncelikle bu farklılıkların nelerden kaynaklandığını bilmemiz gerekir.

Atomizer için ele alacak olursak, likit-aroma, kullanılan n-base ve içindeki nik miktarı, ohm ve watt ilişkisi başlıca öne çıkan konulardır. Tabi bu arada sarım zorluğu, akıtma, yedek malzeme gibi konuları da ayrıca ele almak gerekir.

Almaya niyetlendiğimiz atomizerin kullanıcı yorumlarında bu noktaları özellikle iyi etüt edersek yanılma olasılığımız da oldukça azalır. Eğer aradığımız detaylar satır aralarında yer almıyorsa, direk kullanıcıya sorarak doğru karar vermemizi kolaylaştırabiliriz.

birde ekleme yapayım.
doğru atomizer için ilk önce ne aradığımızı iyi etüt etmek gerekir.
soğuk buhar seven birisi ılık sıcak atomizer için uğraşmamalı bence. keza tam tersi de olabilir.
o yüzden beklentilerimizi çok güzel tespit etmeliyiz.
diğer faydalı bir hususta yakınlarımızda olan vape buluşmalarına mümkün olduğunca katılmak.
bana en faydalı olan bu oldu.
hem tarzımı bulmamı sağladı hem de hangi atomizerlerin bana uygun olduğunu buluşmalarda öğrendim :)

Yeni başlarken mutlaka okuma yapılmalı, içim tarzlarını öğrendikten sonra amaca hizmet edeni seçmeli.

Seçilen grupta en başta alınacak ato sorunsuz ve uygun fiyatlı olmalı.

Deneyip sevilirse ve buharlamaya devam edilecekse oluşan tecrübeye ve fikirlere göre ikinci ato seçilmeli. Bu kesinlikle yeterlidir.

Bu saatten sonra "en son ne aldın" yada "sihirli anlıklar" başlığını takip etmeyi bırakmalı, işine gücüne bakılmalıdır. ????

Teşekkürler @sotw yine yakışır bir konu ????❤️

Kendimce not düşeyim,
En iyi atomizer diye bir şey yoktur.
İşinizi görecek olan atomizer vardır.
Pahalı olan daha iyi değildir, size en uygun olan iyidir.
Dur şunu da deneyeyim demek sadece maddi zarardan öte geçmez.
Piyasanın %90'ı benzer özellik ve nitelikte olan mod ve atomizerlerle dolu. O yüzden fantaziye gerek yok, sizin olan en iyisidir.
He muhakkak ihtiyaç var ise, yukarıda da bahsi geçmiş. Şehir/Semt buluşmalarına katılarak yada size en yakın kullanıcıya ulaşarak daha fazla cihaza denemek için ulaşabilirsiniz.

En iyi atomizer özellikle fbde kısa bir sürede pohpohlanarak , abartılan atomizer değildir.
Böyle durumlarda beklemede kalıp atlamamak önemlidir.
En iyi atomizer kişisel ihtiyaçlarımızı en iyi karşılayandır.
Ben kolaylık ve iyi boğaz vurum istiyorsam benim için 100 euroluk bir atomizer yerine gayet uygun fiyatı olan Siren V2 daha iyi bir tercih olabilir.

İnsanın kendini bilmesi, zevklerine ayırdığı bütçeyi iyi düşünmesi lazım.

15 senedir pipo kullanırım. Hiç düşük kaliteli pipo ile tütün ziyan etmedigim gibi hiçbir zaman da 1000 2000 Euro'luk pipo almadım. Haftada bir iki kere kullandığım ve pek sevdiğim bir eşyaya ayırdığım bütçe ailemin dışarıda bir haftasonu eğlencesini geçmemeli.

Eşyanın tabiatı insana hizmet etmek, rahatlık vermek. Sizi tedirgin eden eşya kullanışlı olamaz. Buna en güzel örnek maddi gücünün üzerinde araçları üç beş sene borçla alanlar. Orası çizildi mi burası deniz tuzu mu oldu, koltuk kirlendi mi diye düşünmekten aracın keyfini suremiyorlar. Ben 6 aylık kazancimi geçmeyen bir araca binip cizilince umursamıyor gözüme kötü gorunurse değer kaybeder mi diye düşünmeden boyatiyorum.

Esigaraya da pipo gibi bakıyorum. Aldığım ürünler bozulmuyor çoğunlukla. Yine de düşüp kırılan modlarım, talihsiz şekilde cebimde dahi çizilen atomizerlerim oldu. O yüzden 300 Euro'luk zero nega 2yi almak yerine iki üç tane 60 Euro'luk mod alıyorum. Kırılırsa umrumda olmaz, yenisini alır geçerim.

Bir süre öncesine kadar klon ve çin malı ürünlerden uzak durdum. Son bir senedir bence klon bazı atomizerler orijinaline çok yakın her yonden (oring ve thread/dis kalitesi hariç ). Şu an elimde bolca orijinal atomizer olmasına rağmen en çok klon fev 4.5s+ ve klon dotshell kullanıyorum. Beni artık oring veya diş gibi küçük hatalar eğer içim kalitesini etkilemiyorsa rahatsız etmiyor. Bilakis orijinalinin beşte birinin de altıda fiyatına aldığım ürünler bana kullanım rahatligi sunuyor.

Hulâsa, yorgan uzun dahi olsa ayakları biraz kıvırmak insanı huzurlu yapar :)

Son düzenleme:
Ben e sigarayı biraz motorsiklet hobisine benzetiyorum. Ne istediğini bilecek duruma gelene kadar pod, hazır coilli setuplar tercih edilebilir. İçim tarzı, yaşam tarzı ile uyumlu olmalı. Ben çiftçiyim. Sürekli arazide, cebimde, traktör üstünde olduğu için bazı atomizerleri içimini beğensemde bir türlü kullanamadım; satmak zorunda kaldım. Bir de kişinin karakteri de çok önemli bir çalışanıma bir setup hediye ettim 6 ay önce, adam tüm zorlamalarıma rağmen atomizerini değiştirmedi. "Oğlum şunu bir dene" "Yok abi böyle iyi'...
Tarz, yaşam biçimi, beğeniler bir süre sonra sizi bir süre sonra ortalama bir tasarıma yönlendiriyor. Aroma, boğaz vurumu, sıcaklık/soğukluk vs. Zaten piyasaya yeni atomizer girmesi pek de kolay değil artık.
Bir de atomizer performansını etkileyen başka etmenler var. Pil bayatsa zaten her şey başlamadan bitiyor. Ateşlemesi çok iyi bir mod bile vasat bir pilde performans kaybediyor. Mod ateşleme beklentisini iyi karşılamalı, bazı chiplerin performansı "bana göre" hiç tatmin edici değil malesef. Gelelim tele, "alıştığım" bir tel var, değiştirmeyi denedim aynı kalınlıkta, aynı sarımda aynı pamukla aroma ve sıcaklık çok farketti. Sıra pamukta, forumda dikkat etmişsinizdir. Ucuz japon makyaj pamuğu yerine insanlar bazı pamuklara daha fazla para ödemekte bence haklılar, çünkü aroma farkediyor arkadaş. Özetle doğru atomizer, o gün size keyif veren, hergün temizlemekten, sarmaktan evzinmediğiniz, altı "pili, modu, teli, pamuğu" sağlam içtiğiniz aromanın hakkını verebilecek atomizerdir. Yukarıda yazdıklarımın %70 tatmini yakaladıysanız hiç bir yere kıpırdamamanızı tavsiye ederim. ????

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt