• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara E-Sigara Yardım Destek lütfen

guries

Yeni Üye
Merhaba bütcem 1000-1500-1600 e de çıkabilirim bu civardardır ben sigarayı bırakmak için elektronik sigara almak istiyorum fakat nargile gibi bol buharlı yüksek iyi aroma veren bu verebileceğim paralara fiyat performans olarak hangi cihazı öneririsiniz coillerini ülkemizde rahatca bulabileceğim bir cihaz ne önerirsiniz. birde internette çok dolandırıcı var nerden alabilirim nasıl temin edebilirim. İnternet sitesi öneriniz yada burda satan arkadaşlar var mı?
MOD-POD-PODMOD bu tarz birçok şey kafamı karıştırdı. fakat birkaç ürün buldum önerirmissiniz ?
1. VAAPOO Drag X
2. SMOKE NORD 4
bu iki ürünü hem marka olarak - si + sı nedir yada onları alacağına şunu al diyeceğiniz tavsiyeleriniz var mıdır. şimdiden yardımlarınız için çok teşeşkkür ederim... :)

Oyla 0
Kardeşim nord 4 taşıma olarak çok iyi aroma %50 iyi diyebilirim buhar iyi ama ben nord 4 rba ile kullandım ve gayet kullanışlı diyebilirim.
sıkıntısı hazır coil 0,16 ohm birkaç puffla fazla ısınıyor bu can sıkıcı . hazır coil olarak sadece 0,4 ohm sevmiştim.
Lakin voopoo aroma performans bence daha iyi ve hatda smart coil alındığında dahada ekonomik ve iyi içim alınabilir .
şuan kardeşim voopoo drag x kullanıyor ve çok ama çok memnun. onun coilleri ben sarıyorum gerek hazır coil yenilemesi yanındada smart coil seçeneği biz kardeşimle 1 yılı kapatacak coil sistemi kurduk. nasıl dersen seçenek görselleri koyuyorum buraya.
IMG_7534.JPG
IMG_7531.JPG
20230429_151235 copy copy.jpg
IMG_7580.JPG
photo_2023-04-28_13-20-01.jpg
voopoo öyle sevdimki pico tepesine ato aldım :)
IMG_7614.JPG

hocam drag x kullanıyorum watt yükseldikçe kesinlikle şelale gibi akıtıyor. şu an üstünde 0,1 ohm var. cihaz 65 watt ayarlıyor kendisi. ama o wattlarda likit boşaltyor. kendim 35 watta ayarladım.
Diğer yandan @tuncay&kedileri nin dediği gibi coil sorununu çözersen güzel cihaz drag x.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Öncelikle Allah hepinizden razı olsun çok teşekkür ederim ellerinize sağlık. Drag x satın aldım inşallah dolandırılmam. cihaz geldiğinde deniyeceğim. birde kafamı karıştıran birşey var likit çeşitleri var salt likit falan diye benim aldığım bu cihaza hangisi uyumlu hepsi uyar mı yoksa sadece şunu kullan yoksa problem yaşarsın dediğiniz birşey var mı ? ben 0 nikontinsiz istiyorum bu arada. birde videolardan izleyerek evde kendim yapmak istiyorum. likit malzemelerini güvenli bir şekilde nerden alabilirim.

Bu smart coil dediğin RBA yani coilin pamuğu ve teli değiştirilebilir oluyor değil mi ? Drag x cihazı için smart coil mi almam lazım ? Ya abi telini pamuğunu o smart coilini nerden buldun. biz nasıl temin edebiliriz. :D vallahi yardımcı olursan çok makbule geçer daha yeni başlıyorum hem heves var hem heycan kafam allak bulak oldu :D nasıl yapcaz nasıl yapılıyor bu işler...

smart coil ayrı sistem hazır coil performansı veren aynı sarıma sahip bir sistem RBA dediğimiz teli kendin sardığın ve pamukladığın ayrı sistem smart varken rba girmek pek iyi bir seçim olmaz. voopoo rba coil çok küçük ve sarımı vs meşakatli çokda verimli değil ama smart coil çok başarılı lakin DL içiminde smart iyi MTL dersen RBA iyi derim.
bu smart coil.
20230429_151235 copy copy.jpg
buda RBA coil
VooPoo PnP-RBA DIY motací hlava.jpg

Abi eline emeğine sağlık teşekkür ederim ne iyi adamlarsınız siz ya o kadar yardım ediyorsunuz Allah razı olsun. Abi bu Smart coili nerden bulabilirim? Ne yazacağım tam ismi nedir drag x cihaza kesin uyar mı birde o telleri pamukları nerden aldınız ismi nedir başka ne almak lazım. Abi birde bir sürü likit çeşidi var bizim bu makinaya hangi likit uyuyor salt var ıvır var zıvır var hangisiyle kullanacağız? Ben nikotinsiz sadece aroma ve buhar için istiyorum. Hangi likit kullanmak lazım tüm likitler oluyor mu? Makinaya zarar vermek istemem. Birde bu likitleri coilleri hatta makineyi nerden alınıyor nerden tedarik ediliyor. Güvenli bir şekilde. Son olarakta evde kendim likit yapmak istiyorum ürünleri kim hangi site satıyor? Piyasa da internette bir sürü çakma site var korktum bişey alamadım. Voopoo drag x cihazı bile tereddütle aldım. Cihaz gelecek mi gelmeyecek mi bilmiyorum gelirse çakma mı gelir harbi orjinal mi gelir bilmiyorum nasıl ayırt ederim bilmiyorum hiç birşey bilmiyorum heves ettim girdim bu işe vallahi affola sizi de uraştırıyorum kafam allak bullak oldu yardımlarınız için tekrardan teşekkürler ederimmmmm Allah razı olsun...

Sen cihaza karar verip keşke almak için bekleseydin biz güvenilir site yada forum tedarikçisine yönlendirirdik. Hangi siteden aldın link verirsen alışverişi olan olmuş mu daha önce güvenilirliği var mıdır bakalım.
İlk etap da kafan çok karışacak, benim de hala kafa karışıklığım devam ediyor o veya bu şekilde. Mesela Smart Coil ve RBA coilin aynı olduğunu sadece markaların farklı isimlendirdiğini düşünmüştüm hep. Halbuki farkları, Smart Coil hazır tel kullanıyorken, RBA coil ise Mod+Atomizer sistemlerdeki gibi teli kendin sararak pamuklayacak şekilde kullanılıyormuş. Her ne kadar performansları ile ilgili yorumu ben yapamayacak olsam da Smart Coil hazır tel olduğu için RBA ya göre daha masraflıdır diye tahmin ediyorum.
Aldığın cihazda bu iki coilden her hangi birini kullanmak için ayrı bir kartuş alman gerekiyor mu emin değilim. Nord 4 için sanki öyle bir detay kalmış aklımda. @tuncay&kedileri seni eksiklerin için yönlendirecektir diye tahmin ediyorum.

Okuduklarımdan yola çıkarak gözden kaçmaması adına sorayım, Drag X orjinal coilleri
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
yada benzerleri ile zaten sarılabiyor, sadece orjinal coille alternatif olarak, sökme ve takma işlemleri daha rahat olması adına ise Smart Coil yada RBA Coil alternatifine yönlenmek mümkün doğru mudur.

Ayrıca ilk etap da zaten çok fazla şey ile uğraşacaksın bu yüzden benim tavsiyem hazır likit alman yönünde olur. Benim gibi her şeyi aynı anda kendin yapmaya çalışır, aynı zamanda herşeyi tekrar değiştirip nerede yanlış yaptığını bulman çok zorlaşır. Hazır likit kullan, içimi keyifsizse seni tatmin etmiyorsa diğer hazır likit seçiminde buna göre tercih yap, tercihlerin sabitlendikten, belirlendikten sonra bu yönde tercihlerle kendin demlemeye başlarsın eğer istiyorsan.

Ustalar bir hatam varsa beni düzeltsin ama sen zaten nikotinsiz likit kullanmayı tercih ettiğin için Salt olarak ilerlemene gerek yok. Çünkü Salt ibaresi nikotin ile birlikte dahil oluyor kullanacağın likite. Zamanla buradakilerin yardımı ile herşey yerli yerine oturacaktır.

Son düzenleme:
1,907Konular
128,455Mesajlar
9,851Kullanıcılar
SeymaaSon Üye
Geri
Üst Alt