• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Sigara Elektronik Sigara Malzemelerini Tanıyalım Mı? Part-2

Arkadaşlar elektronik sigara denen meretin yapısı bellidir, bunda sağa sola kıvırmaya gerek görmüyorum
bir adet pamuk; pambık likitimizi emecek içinde tutacak
bir adet tel; telimiz ısınacak etrafındaki pamuğun içindeki likiti buharlaştıracak, bizde içimize çekeceğiz
tele güç veren yapı; teli hoh hoh diye ısıtamayacağımıza göre bu lazım
bitti bak ne kadar basite indirgedik değil mi? Disposable pod da bu mantıkla çalışır, hazır coil atomizer de bu mantıkla çalışır, 3.000eur bilmemne ağacından meteor taşından yapılan custom mod ve üzerine 200eur alacağını atomizer de bu mantıkla çalışır
aradaki farklılıklar atomizerin telin üzerinden nasıl hava geçirdiği ile ilgili, buna aroma verimliliği ve vurum diyelim, birde telle pamuğun olduğu bölmede (podlarda kartuş diyelim) sizin o narin, şirin ve sevimli ciğerlerinize ulaşmak için geçtiği meşakkali yollarda havanın akışı boğaz vurumunu yaratır bitti (arada bi aromayı da etkiler kendileri)
burada bilmem ne çeliğinden yapılan atomizerin elbette plastik pod kartuşundan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum ama yolun başındakileri korkutmamak lazım, öyle çook ciddi ayrımlar şuan yok
olay bu kadar basittir, 100dolarlık rta ile 3dolarlık pod kartuşu arasında anca vurum ve aroma farklı olur ki o fark çok da kalmadı aroma tarafında, sektör çok geliştirdi kendini
vape işine girerken işimize en çok yarayacak malzemeyi seçmemiz gerekiyor, 1.000 liranız varsa pod alın, ben bunu içebiliyor muyum diye deneyin, baktınız sigarayı bıraktırdı o zaman belki yenisini alabilirsiniz, ayda 3 coil parası göze batmıyor ve podun pili yetiyorsa masraf etmeye de gerek yok
derseniz ki podun vurumu az aroması az, hah o zaman yeni bir cihaz arayışına girin
baba benim 3.000 liram var derseniz temiz bir mod ve sıfır bir atomizer alın, tel saramam edemem diyen hazır coil atomizer baksın ya da pod alsın
o neydi bu ne oldu diye uzun uzun düşünmeye gerek yok, bütçe ve kullanım önemli
pico üzerine blotto koysan da aynı gepetto elite üzerine blotto koysan da aynı aradaki farkı five pawns genel müdürü gelse anlayamaz
dl içecekseniz dl bakın, mtl içecekseniz mtl bakın, ama paranızı çarçur etmeyin, bir abimiz bana da alak dedi
evdeki picoyu üzerinde nat gt mini ile verdim, 3gün içememiş resmen adamı kurtardık masraftan ama bide pod alıcam ona du bakalım...

Aslında biraz fark var, RTA kullanıcıyı özgür bırakır, istediğin teli istediğin turda sararsın. Çok aroma mı lazım, clapton tellerden takarsın olay çözülür. Ben de bu custom mod dalgasını anlayamıyorum çoğu zaman ama bir gerçek var, o da modun ateşleme performansı. Aynı sarımı pico ve dicodes bir modla yaparsanız dicodes çok daha keyifli içim sağlar.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
hocam temelleri anlattım, şuan bir rta ile bir pod arasındaki fark çok kapandı, 5-6yıl öncesi gibi değil
elbette bir fark var, biri minnacık ve 3dolar diğeri kocaman ve 50dolar, bu ikisini kıyaslarsak kazanan bellidir
ancak yeni başlayanların kafası çok karışıyor, sadeleştirmeye çalıştım
adam mod ile pod arasında mantık olarak ciddi farklar var zannediyor, çalışma mantığı pilden güç al tele ver hepsi aynı mantıkta diye öğretmek istedim
podda nefes sensörü varken, modda ateşleme tuşuna basıyoruz (bazı modlarda preheat vs. vardır belki)
bakın yıllardır bir aegis x ile idare ediyorum, dolar artmadan L200 aldım daha paketini açmadım, pico 2 aldım kullanamadan ucuza satıverdim
bu işi hobiye çevirmeden amacı doğrultusunda kulllanan nadir kişilerdenim (bkz. hanımdan korkuyorum)
ateşleme hızına gelirsek, biz bunu da denedik, 8civarı modu aldık 10W tek tek içtik kimse abi şunda aroma çok iyi yaa diyemedi (preheat yok hiçbirinde, düz power modu soft veya strong modlar kapalı, standart modlarda)
değişik modlarda farklılıklar vardır tabii ama sadece watt modu için konuşursam, pico, aegis x, pico 2, dani mini ve revengerin bir farkı olmadığını net söyleyebilirim (hazır coil nautilus gt mini atomizer için durum bu)

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt