Genel Sohbet Eyyy tedarikçiler.

Hep likit lobisinin oyunları bunlar. :)
Mg düştü mü, sarf edilen likit ml si, pil sayısı ve ömrü, teliydi pamuğuydu derken sektör ihya oluyor.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Abicim şu anda mtl poda yönelik bir çalışma yok. Genelde yurt dışındaki kişiler MTDL kullanımı yapıyorlar. Mtl içen yok. Türkiyede mtl içen çok. Yurt dışı piyasasına göre herkes ayak uydurmak zorunda kalıyor. Beni biliyorsun. Hem mtl hem mtdl hemde dl tüketiyorum. DL'de squonk mtl mtl'de ise regüle takılıyorum. Dl güzeldir. Tabi zevk alan için. Bazen ciğerleri bayram ettirmek lazım. Birde covid yüzünden mal gelmeme tedarik edememe durumunu da eklersek baya sıkıntılı geçecek gibi. İnşallah herşey düzelir. ????

Katılıyorum buna. Bir dönem kullanıcı verisi gibi bir şeyler de paylaşılmıştı: Mtl kullanıcısı yüzdesi düşüktü. Geleneksel mtl (<1mm) kullanıcı yüzdesi, tahminen, daha da düşüktür bence. Son dönemdeki pod enflasyonu belki etkilemiştir verileri; mtl yüzdesi artmıştır belki????‍♂️

Benzer şekilde, tütünlü likit grubunun da payı epey düşüktü diye hatırlıyorum. Aroma ekseninde, bazı konularda yorum bulmak bile imkansıza yakın neredeyse. 2015 öncesine ait yazılanlara bakarak arkeolojik çalışma yaparak anca bir şeyler çıkıyor.???? Tütün grubu ise, sanırım, NET grubu sayesinde biraz konuşuluyor, ki bu grup bile ne kadar geleneksel mtl diliminde, bence, tartışılır. ????‍♂️

MTL DL'ye göre çok daha az kullanılıyor dünya genelinde, bunu anlıyorum ama tedarikçilerin bir partide 250 tane DL'de bile tercih edilmeyen DL atomizerleri getirip MTL getirmemesinin nedeninin dünya piyasasına uymak ya da arz/talep ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Hele Türkiye'de...

Tedarikçilerin hemen hiçbiri kullanıcı değil hatta buhar nedir ne değildir diye düşünmüş ya da araştırmış olduklarını sanmıyorum. Hazır, herşey dahil paketi (KİT'ler, AIO'lar, POD'lar) alıp suya sabuna dokunmadan satıp kurtulmak istiyorlar ki sebebi de buhar piyasasının hızlı, hareketli, şaibeli yasallığı nedeniyle geliri iyi olması.

Bu forumu, F*ceb**k ya da T*legr*m gruplarını takip eden ve satışlarını buralarda yapan birisinin klon da olsa MTL atomizer getirmeyip talep yok vesaire demesi komik, talihsiz açıklama vesaire değil direk kullanıcısıyla (müşterisi) alay etmek bence. Hele hele bir koli dolusu Zeus X getirip, 6 aydır yalnızca 5 tane sattığı halde haftada bir fiyatına 10 lira zam koymak kötü niyetten başka şey değil.

Hala en sevdiğim vaka, Vaporesso Armor Pro'ların yeşil olanlarının tamamının - artık ne kadar ucuza kapattıysa - ülkemize getirilmiş olması ve halen tedarikçilerin satmaya çırpınıyor olmaları :).

Bu tipler sayesinde 5 dolarlık ucuz atomizerleri bile temin edemiyoruz; 20 dolarlık ve yorumcuların fiyatına göre çok güzel dediği Berserker RTA'ya orijinal Integra muamelesi yapılıyor. Zannedersin Zeus X Tekirdağ'a üretiliyor da, Berserker'ler Çin'de :).

(Geçtiğimiz ay 50 adet YFTK Flash 23 S+ getiren biri sosyal medyada 24 saatten kısa sürede ürünlerini satıp bitirdi. Kendisi MTL kullanıcısı değil. )

Ah, bir anımı paylaşayım. Öteki foruma katıldığım dönemde, bir iki arkadaş gırgır çeviriyorduk. Arada atomizer muhabbeti de dönüyor. Konu Kayfun-killer muhabbetine geldi, ve Erlkönigin, Flash, vs., gibi parçalardan bahsediyorduk. O dönemin astroturfing/hype ürünü malum tabi, “Gaz al arkana bakma.” Pardon! Gus olacaktı???????? Bu muhabbet ilerledi, ve komik bir şekilde, Flash kullananlar başlığı niye yok diye bile yazdığımı hatırlıyorum. Esas ilginç olan kısımı es geçeyim...Tuhaf geliyor şimdi düşününce ????

Flash’ların hızlı satılmasının bahsi geçince aklıma geldi.

Tedarikcilerdeki urunler cidden kamera sakasi seviyesinde 1 yildan uzun konu ile ilgilenmis herhangi birisinin ilgilenecegi bir urun yok. Demekki hemen ilk gelene satalim ustune yatalim seklinde

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuda bir de fiyat sorunu var. Orjinal Mtl atomizerlerin fiyatları genellikle yüksek. Üst seviye bi DL atonun fiyatı orta seviye bi MTL ato kadar. Hele ki high end atolara girmiyorum bile

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt