• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Blog İngiltere 1 Milyon Ücretsiz Elektronik Sigara Verecek

Birleşik Krallık, İngiltere'de bir milyon sigara içen kişiye ücretsiz elektronik sigara sunacak - böyle bir plan ulusal olarak ilk kez deneniyor. Sigarayı bırakma programı
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
İngiltere Sağlık Bakanı Neil O'Brien tarafından yapılan bir konuşmada açıklandı.

634f970c4e3fe020a0cdc0dd.jpg

Sigarayı bırakmak isteyenlere davranış desteğinin yanı sıra ücretsiz vape başlangıç kitleri verilecek. Bu tür "durdurmak için takas" programlarının yerel denemelerde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Tedbirler, hükümetin 2030 yılına kadar “sigarasız ingiltere” statüsüne ulaşma planının bir parçası. Nüfusta sigara içme yaygınlığının yüzde beş veya daha az olması olarak hedefleniyor. Hükümet, 5.4 milyon İngiliz sakininin şu anda sigara içtiğini söylüyor.

O'Brien, elektronik sigaranın insanların sigarayı bırakmasına yardımcı olduğunun kanıtlandığını söyledi ve araştırmaların “her gün elektronik sigara kullanan sigara içenlerin ilginç şekilde sigarayı bırakmayı düşünmeseler bile sigarayı bırakma olasılıklarının üç kat daha fazla olduğunu,"gösterdiğini belirtti. ”

Sigarayı bırakma planının yanı sıra hükümet, reşit olmayan müşterilere satış yapan perakendecileri hedef alacak "uçan ekipler" oluşturulması da dahil olmak üzere, gençlerin elektronik sigara kullanmasını caydırmak için güçlendirilmiş yaptırım önlemleri başlatacak. Yürütme planı, gümrük ve sınır dairelerine tahsis edilen ek fonlarla birlikte yasa dışı ürünlerin ithalatına odaklanacak.

O'Brien ayrıca , ürün görünümü ve özellikleri, pazarlamanın çocukları nasıl çekebileceği, sosyal medyanın elektronik sigara alımındaki rolü ve elektronik sigaranın çevresel etkileri dahil olmak üzere çeşitli konularda kanıt isteyen gençlere yönelik elektronik sigara konusunda bir kamuoyu istişaresini duyurdu
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
tek kullanımlık elektronik sigaralarda. İstişare önümüzdeki sekiz hafta boyunca açık olacak.

Valla gençlere ateşliye başlatmamanın en güzel yolu sonuçlarını iyice anlatmak ve serbest etmektir, benim denediğim yol bu 19 yaşındaki oğluma. Zaman içerisinde ateşliyi de cereyanlıyı da alkolüde denettirdim , eğer hala istiyorsan sağda solda kaçak içme , söyle ben alayım karşılıklı içelim dedim , bunları da ağzımın ucuyla değil çok samimi bir şekilde konuştum, şimdiye kadar hiçbirini kullanmaya merak sarmadı , ileride kullanacaksa da paşa gönlü bilir.

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt