Şehir Grubu Malatya Grubu

Y

YollarınSonu..

Misafir
10413378_738066942898075_6226126925701354388_n.jpg
Esenlikler.
Bir Şehir Ol Mesela; Malatya Gibi, De ki: Malatya'daki Kayısılar Bitene Kadar Seveceğim Seni. .
Malatyalı Hemşehrilerimize Selam Olsun. .

Son düzenleme:
Pek bilinmez ama bizim ilcemiz Çırmıktı'nın kirazı meşhurdur,Manisa Salihlinin adı çıkmış yoksa kralı bizde:)haziran ortası hasat başlar,ayıptır soylemesi bende geçen ay gidip patlayana kadar yedim:)Şehir içinde bir miktar alınır kalanı ihraç olur,yurtiçine kalmaz bişey.Şimdi temmuz ortası bugunlerde kayısı başlar,buyuk sehirde yediklerimizle uzaktan yakından alakası yoktur,dışı taş gibi içi bal gibidir.selam olsun tüm hemşehrilerime

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Esenlikler.

Aynen Öyle Yeşilyurt (Dalbastı) Kirazı Bir Yana Diğer Kirazlar Bir Yana.

Maalesef Iğdır ve Diğer Şehirlerde Yetişen Kayısıları da Malatya Kayısısı Diye Satıyorlar.

Yine Benim İçin Hasanbey Kayısısı Bir Yana Malatya'daki Diğer Aşılar Bir Yana. . :)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
üstat maalesef ekonomik değeri düşük diye HasanBey'i pek yapmıyor üreticiler,kurusu olmaz hoşafı olmaz ,ama 3 tane yesen adamı keser,birde bildiğim tatlı yapımında kullanıyorlar,zaten nerede nadir birşey var o değerli oluyor.Geçen haftalarda Kırklareli'ne gittim Dupnisa mağarasının önünde adam tezgah açmış HasanBey Kırklareli üretimi diye,merakımdan aldım ,vallahi 3-5 tanesine 15-20 lira da para verdim,ama hikaye tabii alakası yok bizimkiyle.

1,892Konular
128,235Mesajlar
9,832Kullanıcılar
ebakalimSon Üye
Geri
Üst Alt