• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Mech Mod Kullanımı

Alattin.tiryaki

Community
Değerli dostlar mech mod kullanımı hakkında genel bilgi "bildiğimiz kadar"
Eksik varsa Affola
Mech modlar bir metal boru"tüp"ün içinde 18650 18350 gibi piller vasıtası ile çalışan chip sistemi ve devre bulunmayan mauel çalışan modlardir
Özelliği devre volt ayarı olmaksızın pilden aldığı direnci direk atomizere vermesidir
İçimi bu yüzden daha keyiflidir
Lakin bilgi ve tecübe gerektirir
Gerek tel sariminda gerek mod kullaniminda bilgi birikimi olmak şarttır
Mech modlar da olmassa olmaz pildir kesinlikle hatayı asla kabul etmez pilde en ufak soyuk sizi büyük riske sokar çünkü devre olmadığı için tüpün icine pilin soyuk olmasi ve metale temas etmesi kısa devre yaparak pilde sanilim yapmaya başlar ve sanilim esnasında pilin aşırı ısınması sonucu patlama olur ve istemedgimiz yaralanmalar meydana gelir bu yüzdendir ki mech mod herkese farklı ve şık gelebilir lakin dikkat ve beceri ister.......

zamanında meck ten çok korkuyodum sarımı düzgün yapılınca ve dikkatli kullanımda regüla dan daha keyipli oldugunu anladım uzun zamandan beri mecanic kullanıyorum vaz geçilmezim oldu

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Eklemeler yapmak istedim, bu konuya ileride değineceğim ama okuyan arkadaşlara yardımı olur diye yazıyorum.
1 pil patlamaz, şiddetli yanar
2 patlama denen şey hava delikleri olmayan modlarda basınçtan dolayı olur, o basınç insan vücudunda da var ama başka türlü ve kötü kokulu olarak çıkıyor oradan aklınızda kalsın :)
3 pil önemli bir husu, pilin üstünde ki çıkıntılı kısım hariç geriye kalan her yer " - " (eksi) kutuptur. Dış kaplama izalatör görevi görür. Tüm modlarınızda bu konuya dikkat etmeniz önemli.
4 Kısa devre ile salınım yapacağını sanmam ama gereğinden fazla ısınma pilin kimyasal yapısını bozduğu için pil içi basınç etkisi ile yoğun ateş ve kıvılcım şeklinde tepki gösterir.
5 pil patlamaz, yüksek kalorili ateşli şekilde yanar
6 pil patlamaz, yüksek kalorili ateş ile yanar
7 pil patlamaz yüksek derecede ısı ile yanar
8 tecrübeli değilseniz kullanmayın
9 tecrübeli değilseniz özenmeyin
10 tecrübeli değilseniz dokunmayın

Bence bu kadar buyutulecek birsey degil. Pil vtc 5a olsun ve saglam olsun yeter. Herkes kullanabilir. 2 yili gecik suredir e cig kullaniyorum ve basladigimdan 2 hafta sonra mech moda ozendigim icin aldim ve basladim. Suan 0.10 ohm ni80 tel ile kullanmaya devam ediyorum. Korkanlar icin korkmaniza gerek yok.

Selamlar , uzun süredir mekanik kullanıyorum 0,20 ohm altına çok fazla inmiyorum , Min indiğim değer 0,15 ohm . Bu durumda bile pil tam dolu iken teorik olarak 28 A, 3.7 V olan en uzun kullanım süresinde ise 24.5 A gibi bir değer çekiyor ki zincir çekimlerde pilin ısındığını anlayabiliyorum.
0,10 ohm kullanımda ise pil tam dolu iken 42 A, 3,7 V için ise 37A akım çekecek, VTC 5A pilin max anlık akım değeri 30A, düzenli olarak verebileceği ise 25 A
0,10 ohm ile kullanıp aşırı ısınma ile karşılaşmadınız mı? Merakımdan soruyorum

Usta 0.10 ohm da ATO ısınıyor sadece ki buda meche özel bir durum değil. Uzun zincir çekim yaparsam ki yapmiyorum dl oldugu icin ☺kullandığım regule mod bile ısınıyor ozaman. Ayrıca şunu da belirteyim Pilleri 3 aydan uzun süre kullanmiyorum. 3 aydan sonra pilleri regule de kullanmaya devam ediyorum.

Mech mod kullanımı dikkat isteyen bir konu. Ben uzun zaman mekanik mod kullandım. Tel sabrımı ve ohmaja dikkat etmek lazım. Piller bu arada çok önemli. Ohm değerine ve tel sarımına göre pil almanız lazım. Birde boru şeklinde oldukları için pildeki iletkenliği aradaki tüp sağlıyor. Kaliteli ve Orjinal ürünler her zaman daha sağlıklıdır. Şu zamana kadar mech modda kullanmış olduğum pilleri sıralayabilirim.

Sony vtc5a
Sony vtc4
Busbars
LG Hg2
İjoy 20700
İjoy 21700
Awt
Efest İmr

Başlangıçta sigortalı Guss mech önerir misiniz ?

MTL atomizer ile mech mod kullanımı için, tel sarım rehberi ya da ohm ayarlamak için bir kılavuz var mı arkadaşlar? Forumda sadece bu konuyu bulabildim.

Elinize sağlık hocam. Rehberi bulamamışım, tam aradığım bilgiyi içeriyor. Bir de şu site işimi gördü:

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Aradığım bilgi tam olarak, mekanik modlardaki güvenli alan idi. Yani hangi sarım aralığı ve üstü tehlike olur?

Ben ni80 28ga 2,5mm çap kullanıyorum.

Hocam mtl içimde sarımınızın ihtiyaç duyduğu volt değerinin 3,7 olmasını sağlamanız yeterli. o zaman keyif alabilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim yine mtlde 28ga dan sonra kullanacağınız teller pek keyif vermeyecektir. yani 29-30-31 ga tellerden bahsediyorum. ya da hazır sarım telleri tercih edebilirsiniz.

5 ya da 6 tur 2,5mm sarımda 28ga iyi gelebilir

steam-engine den de kontrol edebilirsiniz

Teşekkür ederim hocam cevabınız için. :)

Yıllarıdr Ni80 28ga kullanıyorum. Bazen 26ga sarım yapıyorum (çok nadir). Sürekli regüle mod kullandım bu süre zarfında.

Genellikle sek nbase tüketiyorum 18mg olarak. Troy1x v3 RDA kullanıyorum.. Aromalı likitlere nadir yöneliyorum. Buharın serin ve nikotinin hissedilir olması yeterli benim için. Sarımım şu şekilde oluyor:

sarım.PNG

Bir arkadaşımdan kalan mekanik modlar var elimde, dediğim gibi korkuyorum :) Pillerden yana sıkıntım yok. VTC6 kullanıyorum, shrinkler sorunsuz durumda. Toplamda 7 senelik bir kullanıcıyım ama mech olayına da girmek istiyorum. Bu sebeple en güvenilir aralığı bulmak için yazdım bu konuya.

Hocam sizin sarımınızla mechte sıcaklık 220 derece 15 watt kullanımına denk gelecektir.

Pil konusunda dikkat etmeniz gerekenler
- pillerin shrinkleri mutlaka düzgün olmalı
- pozitif kutuptaki siyah bantın güvenli bir şekilde işlevini yerine getiriyor olmalı
- sarımınıza göre pilin amper değeri uygun olmalı
- pilleriniz eski olmamalı
- en önemlisi pil konusunda acaba mı diyorsanız kullanmayın

bunun dışında ni80 tel hızlı ısınıp hızlı soğuyan aroma odaklı bir tel sek için tercih etmenizi garipsedim :))

Son düzenleme:

Teşekkür ederim cevabınız için :)

Şüpheyi ortadan kaldırmam için yeni pil almam gerekiyor sanırım. Başka türlü olmayacak bu iş :) VTC5a alacağım sanırım. Elimdekilerin hepsi VTC6.

Tel konusunda ise ss316l kullanmıştım bir ara. Karşıma çıkan bir makalede ufak parçacıklar bırakıyor diye okudum bu sebeple bıraktım.

Kanthal A1 kullandım ama başıma sahte tel olayı geldi. Bu yüzden soğudum bundan da.

Ni80 ile tanıştığımda VG'lerin tadını almaya başladım ve gerek içim gerek ise de aldığım haz daha fazla oldu. Bu yüzden ni80 ile devam ettim. :)

Tavsiyeniz var ise tecrübelerinizden faydalanmak isterim =)

İlk defa duyduğum bir marka, ama deneyebilirim. Sonuçta bu iş tecrübe :)

Bu zamana kadar kullandıklarım:

VTC6, VTC5, VTC5A, LG HG2 ve SAMSUNG'un bir modeli oldu. Tam hatırlayamadım şimdi.

En uzun gidenler VTC6 ve VTC5A.

Molicel'i bir araştırayım ben :) Teşekkür ederim.

1,894Konular
128,279Mesajlar
9,835Kullanıcılar
alimgul54Son Üye
Geri
Üst Alt