• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Mod Gücü Zamanla Düşer Mi?

yigitboylu

Community
Arkadaşlar modun gücü zamanla düşer mi, iki pilli modlar tek pillilere göre daha stabilmidir?

modun gücü zamanla düşmez ama pilin gücü zamanla düşer tek pil çift pilden ziyade tek pil mtl de yeterli olur ama dl kullanıcam derseniz çift pil almanızı tavsiye ederim

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
ilk satınaldığım zamanda aynı setapı 20watt ile kullanırken, 6 ay sonra 23-25watt ile aynı keyfi alabiliyorum. Zamanla likit kalıntılarından veya oksitlenmeden iletkenliği felan azaliyor olabilir mi?
Ayrıca 2pilli modda da içim bariz şekilde daha keyifli. Ekranda okunan değerler aynı ama gerçeğe yansıyan farklı. Tabi modun pil sayısından ziyade çipset kalite farkı felan da önemlidir elbet..

Hocam merhaba,
Modun degil ama pilin gucu zamanla düşer. Likit farklı ise her likitin aroma keyfine göre watt ayarı degisebilir. 6 ay gibi kısa bir sürede 510 connector ün iletkenliginde bir degisiklik olacagini sanmiyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Tek ve 2 pilliarasındaki fark modların model farkından kaynaklanan birşeydir. Swag ile revenger gibi modele çipe göre değişir ama buradaki güç bakımından esas etmen pildir ama pilde regüle modlarda 6 ay kullandım performans düştü olayını fark ettirecek kadar etki etmez.

Regüle modlar eskimiş pilin performansını tolere edebilir sadece batarya kapasitesi düşer zamanla ( muhakkak pilin eforu düşer ama mech modda olmadığı sürece bunu kolay kolay anlamak mümkün değil)

Şahsen ben 4 pilli modda da tek pilli modda da aynı atoda aynı eforu alıyorum.

Kullandığımız pillerin belli bir devir (... kere şarj olma sınırı var. Tam sayıyı şimdi hatırlayamadım bilenler belirtir ise sevinirim ) ömrü var. Bu ömür tükendikçe performanslarında düşüş kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca herkesin hemfikir olacağı gibi modlarımızın chip teknolojilerinde farklılıklarda ateşleme esnasında içim kalitesine etki eder.

Eğer sorununuz yeni piller taktıktan sonra devam ediyorsa sarımınızdaki küçük değişiklikler veya modunuzdaki teknik sorunlarda aramalısınız bana göre.

Eski bir pico modum var, aynı atoyu ona taktığımda aynı watt ta hatta az daha üstü watt uyguladığımda bile bariz tad ve buhar eksikliği oluyor, o yüzden sordum.

Aslında arakadaşımızın bahsettiği Mod Gücü zannediyorum verim ile alakalı, regüle bir modun sizin verdiğiniz değer ile pilden atoya ulaştırdığı değer arasındaki farklılık modlar arasındaki ayırımı işaret eder, Hız ve Verim kaybı ile ilgili Pc üzerinde program aracılığı ile tespit edilebileceği gibi 2 farklı modda aynı ato ve verilen değer arasındaki içim farkını kişinin kendisi de tespit edebilir, işte bu ve benzeri farklılıklar modlar arasındaki fiyat farklılıklarının sebeplerinden biridir.

Dip Not: Sağlam ve bilindik bir kullanın ( MTL için en az 10 A - DL için en az 35 A )

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt