• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit NBase Palm Yağı Tigliserid İlişkisi

Frontier07

Community
Selam Buhardaşlar

Ben Tip 2 diyabet rahatsızlığı olan biriyim yaklaşık 4 yıllık e sigara geçmişim var bu süre içerisinde yani ateşliyi sonlandırdıktan bir süre sonra bazı rahatsızlıklar sebebi ile doktora gidince diyabet olduğumuzu öğrendik. Şimdiye kadar geçen süre zarfında son bir yıl hariç diyabetim neredeyse sağlıklı bir insanınkine yakın seyrediyordu ama ne hikmetse o kadar yeme kısıtlamalarına rağmen Trgliserid ve kollestrol yüksek hep ama son altı ayda ise zirve yaptı.. tabi ki buna birazda evde kal olayının etkisi var normalde günlük yürürdüm. Fakat kafama sürekli takılan bir konu var ki bunu doktorlara bile soramıyoruz sorsak hemen esigarayı bırak zararlı diye yaklaşıyor büyük çoğunluğu soru şu Palm yağı denen yağının masum olmadığı hep söylenir ve kullandığımız VG lerin büyük bir kısmı bu yağdan yapılıyor ciğerlerimize çektiğimiz palm yağının kanımızdaki trigliserid ve kollestrol üzerinde etkisi nedir ? Benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar var mıdır ?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
geçmiş olsun hocam.Bi link var ingiltere diyabetik derneğinin,bu konuyla ilgili çok çalışma yapılmadı diyor blood glucose bölümünde,sizde bir bakın isterseniz;
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
Birde ağız yoluyla alınan yani gıdadaki gliserinle ilgili bir çalışma var ama rakamlar çok teknik ,anlamıyorum nedir.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Hocam yanlış anlamayın lütfen ama sorunuza burada cevap aramak doğru değil burada sağlık üzerine kimse net Bir şey diyemez dese bile doğru olmaz en iyisi doktora sorun sizin için en iyisi bu olur...
Saygılar iyi akşamlar

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt