• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Nerede Eski Modlar?

lizardking 

Doğrulanmış
Selamlar, bugüne kadar hiç podmod kullanmadım son zamanlarda oldukça popüler olmasına rağmen. eski kafalı mıyım bilmiyorum ama ısınamadım. belki de hardcore DL içicisi olduğum için, bilemedim. neyse;

şu an Tesla wye 200w'lık bi mod'a sahibim. ilerde bozulursa bu modu çok sevdiğimden aynısını almak istedim ama piyasada yok. neden yok bilmiyorum. satıcılara bakıyorum yok, aliexpress'e bakıyorum yok. hadi diyorum başka bakayım sonuçta piyasadaki tek 2 pilli mod bu değildir.

kim ne satıyor diye forumlarda dolaşıyorum ama hep pod mod veya podmod kafası modlar. nerede bizim koca koca modlarımız?

1646739219543.png

şu güzelliğe bakar mısınız? smok cube ultra. hani nerede? neden artık satılmıyor? bu mod yanlış hatırlamıyorsam bluetooth'lu bir mod'du. ne güzel değil mi? kocaman basma butonu ele oturan tasarım harika.

1646739399238.png

bu da benim bahsettiğim tesla wye 200watt. hafif tasarım harika ateşleme hızı ve ısınmayan yapı. acaip memnunum kendisinden. zamanında 2. el olarak 300 liraya almıştım ve kuruşu kuruşuna değdi.

1646739548044.png
wismec rx2/3 bu cihazda hem 2 pil hem 3 pil kullanabiliyoruz. harika bir özellik. oldukça çok sattı fakat şimdi nerede? Türkiye'de mi satılmıyor? aliexpressten baktım şimdi bu da yok. bu arada VPN'le baktım her ihtimale karşı yok yok yok!

evde podmod mu içeceğiz? ben yüksek wattlarda kocaman buhar bulutları çıkartmak istiyorum ne yapmam lazım? elimdeki cihaz bozulunca podmod dedikleri güçsüz cihazları kullanmak istemiyorum açıkcası.

bu yakarışlarımı amerikada muscle car kullanıp yaşlı olmuş emekli olan amcalara benzettim. ama yok ben classic muscle car sevdalısı olarak mod'da da güçlü 200W'lık 2 pilli cihazları seviyorum. artık üretilmeseler de.

1646739767791.png

Tedarik konusunda tamamen haklısınız ama bir çok tedarikçinin işine gelmiyor bunları getirmek.
Telegram gruplarında ürün bulabiliyorsunuz neyse ki hâlâ.

hocam tek tek gidelim
öncelikle nerede eski rangeler 2004 range rover arıyorum ama sıfır yok diyor muyuz? demiyoruz çünkü bir kotası vs vardı üretildi yenilendi ve üretimi durdu
elinde sıfır tesla wye kalan smok alien kalan çok az vardır belki bi %5ihtimal felan
tasarım dili yapısı değişkendir, sony neden mobilde satamadı? illa omnibalance tasarım dedi ve satamadı, her sektör o yılın dönemin vs. modasını takip eder (biri çentik çıkardı hoop hepsi)
kullanıcılar hafif minnak cihazlara yöneldi bizim sektörde yoksa mag p3 güzel mod mesela ama kimsede göremezsin aegis x legend l200 yok kimsede (sokakta geziyom görmüyom), haliyle üreticiler ufak hafif modlar (tek veya dahili pilli) ve podlara yöneldi zira kullanıcı bunu istedi (birde disposable var ona girmeyelim hiç)
ha l200 satan var ama drag3 satan var ama en son aegis 900 drag3 1.000liraydı ve 500e pod almak daha mantıklı geldi insanlara, zahmetsiz, tel seçme pamuk seçme ato seçme 10tane ato deneme derdi yok, koy koy iç
ben mtlciyim aegis x ile gezerim (çift hg2 sabah 6:30 gece 12-1 anca yetiyor) bir tane açılmamış l200 var çift pilli ondan evvelce drag2 kullandım aynı kafadayız, var mı çift pilli olup revenger minişliğinde olan keşke revenger 3 felan üretilse pico 2 gibi ama yok...
çift pilli mod isteyen çok az insan var kabul edelim, şuan sıfırdan taunus üretsinler (90 öncesi ama) dizel otomatik vallahi alırım 69 kasa camaro üretseler yenisinden çok satmazsa ford binasından kendimi atarım:)
kısaca sizi anlıyorum, ama modu bir kere satarsın pod kartuşunu ve coilini her zaman satarsın diyen üreticilerle tedarikçiler bizim neslimizi bitiriyor, üreticinin custom hand made stabwood deyip geçirenine kalmamıza az kaldı yani hazırlanın derim:)

Ben de büyük sevenlerdenim ???? Tek pilli bile olsa büyük olacak, ele oturacak ???? 2 tane 1st Gen Aegis'im var. Aslında 3'tü ama 1'ini sattım saçma sapan bir nakit ihtiyacı anında, satmasaydım hoş olacaktı. Bulsam bir tane de sarı siyah alırım, hayallerim arasında. 1 tane de periyodik olarak sıkıntılar çıkartan picom var ama o fasulye, onu moddan saymıyorum. Zamanında vt75 nano almıştım, küçük ince olması falan hoştu ama serçe parmağım altta kalıyor ve elime keskin keskin pil kapağımsı şeyler değiyor diye elden çıkartmıştım.

Gümüş X Cube Ultra 2. modumdu, VT75D aldıktan sonra bir ara likit alacak para çıkartmak adına satmıştım bir aptallık edip. Daha sonra sattığım arkadaştan geri allayım dedim ama satmadı ???? Bluetooth olayı patatesti ama mod üzerine işlenmiş logosunu görmek bile keyifliydi. Ledlerini ve yumuşak dokulu gümüş rengini çok özlüyorum halen. Son update ile tuşları kilitleyeyim diye 5 kere tetiklerken coile çat çat enerji gönderen saçma sapan hızlı bir ateşleme performansına kavuşmuştu. TC de vardı ama kesik kesik ateşliyordu ve kullanılmaz durumdaydı bence. Daha sonra siyah X Cube Mini bulmuştum ama aynı keyfi alamamıştım, dışarı çıkarken falan küçüklüğü hoş olsa da gacır gucur eden bir tetik mekanizması vardı ve ekranı da daha küçüktü falan.

RX2/3 de var bir tane açık gri koyu gri, bulsam bir tane de kırmızı siyah alarım ???? Reuleaux dna200 var bir tane de, çok korkarak almıştım 3 pilli diye ama ele oturuşta favori modum oldu vt75d'nin ardından. RX2/3'yi 2 pille kullanasım gelmiyor pek, hem dna'in ele oturuşuna alıştım hem de keskin hatlı bi'şeye dönüşüyor 2 pilde RX2/3. vt75D 2 pilde vazgeçilmezim, porsche gibi maşallah..

Ben de buyuyk modculardanim. Hatta hafta sonu koseme cekilip koca koca buharlar yapmaya bayiliyorum.

Piyasa poda dondu. Poda baslaysan cogu kisi de 6 ay sonra atesliye geri donuyor zaten.

Yapacak bir sey yok. Marketing dunyasi...

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaktı bizi hocam bu podlar. Ben de benzer durumdan muzdaribim. Allah'tan mtl atomizer bulunuyor hala. Mod konusunda arayışlarım sürüyor.

Bu konunun altına beni yetiştiren ustalarımdan birinin söylediği bir sözü bırakmayı bir borç biliyorum :)
"Bir şeyin En yenisi ; En iyisi demek değildir."

1,894Konular
128,279Mesajlar
9,835Kullanıcılar
alimgul54Son Üye
Geri
Üst Alt