• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Ni80 Vs Kantal A1

PcKoPaT 

Council
Ni80 tel ve kantal tel, elektronik sigara kullanıcıları arasında en yaygın olarak kullanılan iki coil sarım telidir. Bu iki tel arasındaki farklar şunlardır:

1. Dayanıklılık: Kantal tel daha yüksek bir erime noktasına sahiptir, bu nedenle daha dayanıklıdır ve daha yüksek güçlere dayanabilir. Ni80 tel ise daha düşük bir erime noktasına sahiptir, bu nedenle daha düşük güçlerde kullanılması önerilir.
  2. Direnç: Kantal tel daha yüksek bir dirence sahiptir, bu nedenle daha fazla sarım yapılması gereklidir. Ni80 tel ise daha düşük bir dirence sahiptir, bu nedenle daha az sarım yapmak mümkündür.
  3. Tadım: Ni80 tel, daha hızlı ısındığı için daha yoğun bir buhar üretir ve daha tatmin edici bir tada sahip olabilir. Kantal tel ise daha yavaş ısındığı için daha yumuşak bir buhar üretir ve daha hafif bir tat sağlayabilir.
Genellikle, Ni80 tel daha çok tada önem veren kullanıcılar tarafından tercih edilirken, kantal tel daha çok bulut üretimi için tercih edilir. Ancak, kullanıcının kişisel tercihi, cihazın gücü ve diğer faktörler, hangi telin kullanılacağına karar vermede etkilidir.

Not:"Bulut" terimi, elektronik sigara kullanıcıları arasında, likit buharının ürettiği duman benzeri görsel etkiyi ifade etmek için kullanılır. Elektronik sigara cihazları, likitleri ısıtarak buharlaştırır ve kullanıcılar tarafından çekilirken, bu buhar çevrede yoğun bir şekilde görülebilir. Bu buharın yoğunluğu, cihazın gücü, bobin sarımı, likit bileşimi ve hava akımı gibi birçok faktöre bağlıdır. Bazı kullanıcılar, bu yoğun buharı üretmek için farklı bobin sarımı, likit bileşimi ve cihaz ayarları gibi özellikleri değiştirirler. Ancak, bu yoğun buharın üretimi, nikotin alımını artırabilir ve bu da sağlık açısından risk oluşturabilir.

"Anket açmayı düşündüm, ancak farklı atomizerler için farklı tel türleri kullanıldığı için uygun olmayacağını düşündüm.

Sizde fikirlerinizi söylemekten çekinmeyin

Oyla 0
kantal harici tel tanımam etmem aman şu bu diye önerebileceğim bişey yok
ama bu konuda işin sağlık boyutu ile tc modlarındaki kullanım senaryoları ve tel yapıları eksik sanki
bi ara yazsak mı ki?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
neden bu teli söylüyorum sebeb kanthal ve ni80 normal sarım kullandım bazı zamanda kullanıyorum ama bu telde sanki hazır coil gibi bir içim var ne cızırdama ne sıçratma patlama yağ gibi bir içim veriyor inan sanki hazır coil takılı.. bunu aroma ve buhar olarak söylemiyorum

hangi metalin kullanıldığına bağlı olarak, coil sarımında kullanılan tellerin sağlık açısından farklı riskleri olabilir. Örneğin, titanyum teli yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır, ancak yüksek sıcaklıklarda toksik gazlar oluşturabilir. Paslanmaz çelik teller, diğer metal tellere göre daha düşük bir direnç sunar, ancak bazı insanlar paslanmaz çelik tellere karşı alerjik reaksiyonlar geliştirebilir.

Nikel teli, yüksek sıcaklıklarda veya oksitlendiğinde zararlı olabilen bir madde içerir ve bu nedenle buharlama kullanımı için önerilmez. Bununla birlikte, Kanthal tel ve Ni80 (Nichrome 80) tel, yaygın olarak kullanılan ve daha güvenli olduğu düşünülen malzemelerdir.
Ni80 0.75 ohm kalın clapton tel, düşük watt aralığında kullanılabilir ve sağlık açısından endişe verici değildir.

0,40.ohm teli ben 12,wat ile kullanıyorum ılık buharla takılıyorum.
2.JPG

1,930Konular
128,745Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt