• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara O-Ring, Oring, Conta Ölçüleri Rehberi

CzeckBeFIRT 

Doğrulanmış
"Bir mıh bir nal kurtarır;
Bir nal bir at kurtarır;
Bir at bir er kurtarır;
Bir er bir cenk kurtarır;
Bir cenk bir vatan kurtarır"

Bir conta bir atomizer kurtarır; ... :)
Kullandığımız veya bildiğimiz atomizerlerin conta (o-ring, oring) ölçülerini, hangi tür contaların daha sağlıklı olduğunu, nerelerden conta temin edilebileceğini, conta temizliğinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini vs. bu başlık altında paylaşalım; atomizerler kurtaralım.

Coppervape Skyline ölçüleri;
(Ölçü- Sayı - Yeri)
  • 18x1.5x15 Cam : (2) / (bir üstte, diğeri altta cama oturan yer.)
  • 14x1x12 deck : (2) / (sökerken güvertenin altında kalan yer.)
  • 14x1x12 deck JFC : (1) / (likit besleme deliklerinin hemen altında olan, kapalıyken jfc mekanizmasına karşı oturan yer.)
  • 19x1x17 AFC (1) / (afc halkasının altındaki yer.)
  • 6x1x4 iç baca (1) / (sxk klonunda 7x1x5 kullanılır. Baca dış kenarında, jfc dişleriyle bağlantılı yerde bulunur.)
  • 10x1x8 üst kapak içi (1)
  • 13x1x11 üst kapak dış kısmı (1)
  • 8x1.5x5 drip tip oringi (2)

Ölçü veremeyeceğim maalesef ama, bilgi olarak:

Nitril oring -40°C ile 105 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanılmaktadır, aralıklı çalışmalarda 120 °C’ ye kadar dayanıklıdır.En çok kullanılan oring türleridir ve ayrıca yağa karşı direnci yüksektir.
Epdm oring ise -40°C ile 145°C arasında kullanılabilir. Fosfat, ester akışkanlarına, otomotiv fren yağlarına ve buhara karşı direnci çok iyidir.
Silikon oring -60°C ile 200°C sıcaklıklar arasında özelliklerini korumaktadır.Birebir sıcaklığı görmediği sürece 250°C ‘ye kadar dayanıklılık göstermektedir. Esneklik özelliği, hava direnci ve ozon dayanımı yüksektir. Bununla birlikte silikon oringler gıdaya uygun yerlerde ve sıcaklık gören ortamlarda kullanılmaktadır.
Viton oring -20 °C ile 240 °C arasında sıcaklıklarda kullanılmaktadır.Viton oringin kullanım alanı Yüksek sıcaklık ve yüksek devir (sürtünme) gerektiren ortamlarda ağır iş makinalarında kullanılır. Solventlere, kimyasallara, karşı dayanıklıdır.

Silikon ve viton oringler görüldüğü üzere kullanım için uygun olacaktır,
İnternet üzerinden de sipariş verebileceginiz yerler bulunmakta, tek satış yapıyorlar mı bilemiyorum.

İmes sanayi'de Yeşiller Hidrolik'te nbr50, nbr70 ve viton oring temin edebilirsiniz. Büyük bir tedarikçi, önceden Cengiz Bey ile görüşürseniz istediğiniz ölçülerden 5-10 luk setler hazırlayabilir. Ben 1 ve 1,5mm kalınlığında nbr70 olarak 2mm den 22mm'ye kadar buçuklarda dahil olmak üzere her birinden 10 adet almıştım . Dolar krizinden önce yaklaşk 1000 tane oring için 50TL ödemiştim. Face'de falan bir yedek set için 10-15TL istediklerini gördükçe dumur oluyorum.

1,928Konular
128,697Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt