• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Pamuk Rehberi

Starmaster

Community
]Aslında bu konuya tam bir isim bulamadım. Wicking metarial diye geçiyor . Çevirisi pek anlamlı degil.
Pamuk ta tam karsilamiyor. Likit tasiyiciları olsa daha iyi olurdu,
Cunkü bazı malzemeler pamuk değil bazılarıda ıslendiğinden pamuk demek haksızlık olur. Ben genede pamuk diyeceğim.

1. Standart pamuk

Kullanmanızı tavsiye etmem. Yokluk zamanlarında kullanılmış. Ancak diğer pamuklar ucuz ve uzun sure yettiği için bu pamuğa artık ihtiyac yok
pamuk_1.jpg

2. Organik pamuk.
pekgrorganikpamuk_110694218.jpg
Normalde bu pamuk ihtiyaçlarımızı karşılaması gerekirdi. Ancak ülkemizdeki organiklik konusunun Çok degişken olması . Satıcıya Organik etiketini koy %100 fiyat koy mantığın İn dışına cıkmadıgın dan kim nedense desin ben güvenmiyorum :)

3. Japon organik pamuk.
Su buhar camiasından en cok kullanılan pamuk türü. Hem şekil olarak rahat kesmeye müsait. Hemde sekil verip yerleştirmesi coile rahat. Hemde fiyatı oldukça ucuz.

muji-pamuk-organik-japon-60-50mm-elektronik.jpg

Üzerindeki siyah lekeler 8amuk tohumudur. Herhangi bir sıkıntı teşkil etmez.
En Çok bilinen muji ve kohgendo dur.
Oldukça rahat bulunur ve deneme yanılma yapabilecek kadarda ucuzdur.
Ucuz olması sizi yanıltmasın buhar aleminin kralıdır.

4. Cellucotton veya Rayon

Bulunması bizde nispeten zor ama Amerikada bolca bulunuyor.
Sentetik bir madde. Emiciliği yüksek.
Makyaj temizleyici olarak satılmasına rağmen alıcıların %99 u buharlama için alıyor.images (37).jpeg

Fazla olmasada kullanan var.
Ve kendi hayran kitlesi ve müdavimleri var.
Emiciliği yüksek ve yakmadıkça bir sorun olmuyor.

5. İşlenmiş Pima yada supima pamuklar
indir.jpeg

Pima uzun elyaflı pamuk,abd menşeili. Supima da pima pamuk üreticilerine ait pazarlama organizasyonu.

Uzun elyaflara sahiptir. Bu sayede likiti cok rahat taşıyabilmektedir.
Isıya daha dayanıklı olduğu söylenmektedir.

F5 cotton, cotton candy. Vcc,
[
Bunlar genelde ilk deneyenler için oldukça sevilen pamuklar.

6. Paslanmaz Çelik meş
Genelde Genesis sistemler de bazı rda larda kullanılır.
Gerek zahmetli olması gerekte pamuklu sistemler tutulması sonucu kullanan azdır . Kullanan arkadaşlara saygı gösterip. Sahip cıkalım. :D

7. Silika ve ekowool.
Eski sistemlerde kullanılan bir iplik diyebiliriz.
Son duamızı okuyup. Gömüyoruz bu arkadaşı. :(

8. Sadece tel

Evet yanliş duymadınız. Sık olmasada boyle bir kullanımda mevcut.

9.kendo cotton

Bir Japon pamuğu nun işlenmiş hali.
Ayrıntılı bilgim yok.
Ancak deneyenler memnun

kendo_GOLD2__48649.1452775241_2048x.png
10. Fiber'n Cotton
HOV_Web_FiberN_Cotton_bdbe5d14-a345-4243-aef0-1ebd3f0d721a.jpg
Fiber freaks üretimi durduktan sonra aynı şirketin çıkardığı pamuktur.
Rayon ve tamizlenmiş pamuğun karışımı dır. Coillemesi kolay ömrü uzun nispeten pamuğa göre. Yani Rayon ile pamuk arasında iyi kötü özelliklerini barındırmaktadır.

11 - cotton bacon v2 ve klonlar vb
images (38).jpeg
10 adet fitil den oluşmaktadır.
Yemizlenmiştir yani pamuk tadı almanız zor muji ye göre çok daha uzun dayanır.
Ayrıca Çinli kloncular da artık kendi markalarını üretiyor

12 cotton bacon prime
rBVaSVspvv6ASioEAA5d4mvEj8Y111.jpg
Buna ayrı başlık açmamın sebebi hafif farklı olması.
Biraz daha pofuduk Emilimi daha iyi ama daha kolay kopuyor.

Bitti :(

Bu arada
İşlenmiş olması herzaman kötü değildir.
Eğer işleme beyazlatıcı gibi kimyasalları eklemeyse kotu.
Pamuğu temizlemek için yapıldıysa iyidir.
Selamlar.

Ekli dosyalar

• vapjoy-jellyfish-orjinal-cotton-pamuk__0546189318845414.jpg
    vapjoy-jellyfish-orjinal-cotton-pamuk__0546189318845414.jpg
    33.1 KB · Görüldü: 6
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Elinize sağlık, derli toplu güzel bir paylaşım olmuş.
Cotton Bacon Prime'ın kolay koptuğunu bilmiyordum, sayenizde öğrenmiş oldum.
Her ne kadar Cotton Bacon v2 ve Kendo Gold'dan memnun olsam da Prime, Rayon, Fiber Freaks denemek istediğim pamuklar.

Neyse ben de kendimce ufak bir katkı yapayım:
Kaliteli pamuk ile kalitesiz (ve klon ve dümdüz) pamuklar arasında watt mod kullanımda dayanıklılık farkı ortaya çıkıyor. 220 derece aşıldığına kalitesiz (ve klon ve dümdüz) pamuklar genelde yanıyorlar.

Öncelikle bilgilendirme için sağolun. Paylaştığınız pamuk çeşitlerinden bir kısmını kullandım. Mujiyle başladık, iki sene felan cellucotton büyük paketini kullandım sonrasında temin edemedim. Cb v2, kendo derken cb prime çıktığından beri başka pamuk kullanmadım. Bir fitili ortadan ikiye kestiğinizde bir yarımdan en az 5-6 coillik pamuk çıkıyor ve bi paket aylarca kullanılabiliyor. Bazı arkadaşların uygun diye muji kullandığına şahit oldum. Mujinin ilk 5-10 çekişteki pamuk tadından kurtulmak ve aromayı daha net almak istiyolarsa prime ı tavsiye ederim.

Fiber N Cotton v1-v2 , Titanium Fiber Cotton, benim sevdiğim pamuklardır. TFC yi DL de FiberNCotton 'ı MTL de kullanıyorum. İkisininde performansı gayet yeterli.
TFC oldukça dayanıklı ve yüksek emilim gücüne sahip. Pamuklaması kolay. İşlenebilirliği de iyi. Tabi Fiyat olarak yurdumuzda biraz pahalı.

FiberNcotton v1-2 arasında bir fark yok gibi. MTl kullanım için bence makul. Emilim ve kullanım ömrü yerinde işlenebilirlik açısından lifli yapısından mütevellit rahat bir kullanım sunuyor. Bu konuda sanırım @onepuffman demişti. sadece N base kullanımında ekşi bir tat bırakıyor diye. Ancak nbase çok kullanan biri olmadığımdan bunuda çok farkedemedim.

1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt