• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Likit PG Alerji Testi

roadless 

Doğrulanmış
Alerjik astım ve atopik dermatit hastası olarak hayatım boyunca 10-15 sefer alerji testi yaptırdım bir yer hariç diğerlerinin hepsi prick (deri üzerinden) testi yapıldı.
Prick testi mantığıyla hareket ederek önce kolumu etil alkol ile temizleyip yine etil alkolle temizlediğim iğneyle kolumun iç tarafinda düz bir alana çizikler atıp ufak şekilde iki kere batırdım ve bir damla basf PG 'yi çizik ve iğne deligi üzerine gelecek şekilde damlattim.
Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra tahriş olan yerin hafifçe kabardığı gördüm., Cetvelle yaptığım ölçümde kabarikligin 5mm olduğunu tespit ettim.
Yatırım tavsiyesi olmayıp ;) Yanlış uygulanmadan kaynaklı sorunlardan mesuliyet kabul etmediğimi belirtmek isterim, yapıp yapmamak sizin tercihiniz.
IMG_20200822_183917.jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Mümkün mertebe full VG kullanmaya çalışıyorum, bir çok likite aroma hariç PG koymuyorum, BİOPG denemedim, genelde PG alerjisi vücudumda minik kaşıntılı kabariklar olarak kendini belli ediyor, esigaraya başlamadan önce de vardı ama ilk esigaraya başladığım dönemde ateşliyi bırakmanın da etkisiyle vücudumdaki kaşıntılar epey azalmıştı sonradan bünye tekrar reaksiyon vermeye başladı. Nikotin miktarı da bende alerjiyi etkileyen unsurlardan biri, marka farketmeksizin yüksek nikotinle alerjim artıyor, astımı tetikliyor, her sene Ramazan öncesi 3mg'a kadar iniyorum ama Ramazanda tekrar nikotin miktarı artıyor sonra tekrar düşmeye başlıyorum, yaklaşık 2 senedir böyle bir rutinim var.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
geçmiş olsun üstat ,pg'den kaçamazsınız çünkü ilk aşama bu aromaların alayı pg esaslı,daha doğrusu olmak zorunda!ikinci aşama memlekette bio pg denilen ama çare olamayan bişeye denk gelirsen 1 kilo ile sınırlı olmak kaydıyla usa'dan (
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
) bunu getiririz şifa niyetine ,ama en az 10 tane tütünlü likiti alırım :)baktık olmadı son aşama ramazanda madem coşuyor o zaman protestan ol ,ne diyeyim şimdi,bilimsel gelmedi bişey aklıma:)

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt