• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Piller Hakkında Bilgi

Zgrrs

Community
Einhell Marka akülü vidalamamın yedek aküsü durduğu yerde bozulmuş, şarj aletine takınca hata sinyali veriyor. Muhtemelen yedeği hiç kullanmadığım için bir sorun oluştu. Burada geçen, pil şoklama, pil uyandırma gibi sohbetlere dayanarak açıp bir bakayım istedim. Ne pili ölçmeyi bilirim nede pili söksem tekrar puntolayabilirim, buna rağmen merak işte. Elimde 5 tane 18650 pil olduğunu bilmeden yaşam sürüyormuşum :ROFLMAO:

Neyse gelelim asıl olaya şoklama işleminin nasıl yapıldığını görmek için araştırma yaparken, aslında pillerin tehlikeli olduğunu bilsek de hafife aldığımızı gördüm bu yüzden özellikle deneyimsiz kullanıcılar için bir fikir olması adına bulduğum bir kılavuzu ekleme gereği duydum. Dikkatli olun, piller söz konusu olduğunda tedbiri elden bırakmayın

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

IMG_20240225_135648.jpg

Son düzenleme:
illa şoklama yapılacaksa mutlaka elektronikcilere gidilmeli veya cep telefon tamircisine . her pilin gücüne göre akım belirlenir ve uygulanır ezbere yapılacak birşey değildir.
uygulanan güç çok küçüktür elinizle anlayamazsınız ölçüm cıhazıyla belirlenir sonuçta. ek olarak eklemek istedim.

Kılavuzdaki artı ve eksi kutubun ne kadar kolay ve fark edilmeden temas ettirilebileceği bile başlı başına önemli. Evet piller için yapılan kaplamalar buna engel olsa da yeri gelip kaplama değiştiriyoruz bir anlık dalgınlıkla kazalara sebep olabilir. Aman dikkat

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu pilleri e sigarada kullandığım pillerle karıştırmamak lazım
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Anlık kısa devrelerde sorun olmaz uzun süreli kısa devrelerde riskler ortaya çıkar
Normal bi pil dışarıdan müdahale olmadığı sürece kendi içinde kısa devresi olması çok çok zordur
Geri döndürülen pillerde Mah de kayıt olur verimliliği belirli oranda düşer

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt