• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara RDA / RTA /RDTA Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Batu Khan 

Doğrulanmış
Merhaba Arkadaşlar;
Bu konuda forumda herhangi bir yazılan çizilen bulamadım. Varsa da dert değil. Silinebilir yani ben sadece bilgilerimi pekiştiriyorum :D
Yeni başlayanlar için özellikle bu konu biraz sıkıntılı oluyor. Hangisini seçmeliyim konusunda tereddütler yaşanıyor ve doğru seçim olmayınca elektronik sigara kullanma isteği azalıyor. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi gözlemlediğim kadarıyla bilgilerimi paylaşıyorum.

RDA Nedir?
RBA kelime anlamı olarak Rebuildable Drip Atomizer yani damlatmalı kullanılabilen herhangi bir tank haznesi olmayan, sürekli tepeden likit damlatarak kullanabileceğiniz atomizer çeşididir. Geçenlerde duyduğum bir tabir ile, taze aroma tüketmenize imkân sağlıyor. Ancak kullanım olarak tanklı atomizerlere göre biraz yorucu olabiliyor.

unnamed.png

Avantaj:
Aroma ve Buhar Performansı genelde çok iyidir.
Kurulumu ve temizlemesi diğer atomizer türlerine göre daha kolaydır.
Tank olmadığı için aroma çok beklese de kokusu çok sinmez.
Dezavantaj:
Dışarıda kullanımda yanınızda sürekli likit taşımak zorundasınız.
Pamuğun emeceği likitten fazla damlatırsanız, atomizer dışına likitin dökülme veya akma ihtimali vardır.

RTA Nedir?
RTA, kelime anlamı olarak Rebuildable Tank Atomizer. Yani likit doldurabileceğiniz, belli kapasiteli bir tanka sahip olan atomizer çeşididir. Aroma performansı; deck yapısı, hava ayarı ve yanma odası genişliği ile baca uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Kullanması en kolay atomizerlerden biridir.

Screenshot_2020-07-19 rta - Google Search.png

Avantaj:
Tanklı bir yapıda olduğu için Rda gibi sürekli likit damlatmanıza gerek kalmaz.
Aroma ve Buhar performansı genelde iyidir.
Dezavantaj:
Cam tank'a sahip atomizerlerde cam kırılabilir.
Pamuklamaya bağlı likit akıtma veya sızdırma sorunları yaşatabilir.
Kurulumu ve temizliği Rda'lara göre zordur.

RDTA Nedir?
Kelime anlamı olarak Rebuildable Dripping Tank Atomizer, yani bu tür atomizerler hem likit dolumu yapabileceğiniz bir tanka sahiptir hem de üstten damlatmalı şekilde kullanılabilir.

Screenshot_2020-07-19 pyro v3 - Google Search.png

Avantaj:
Atomizerine göre değişkenlik gösterse de genelde performansları iyidir.
RTA'lara göre kurulumu kolaydır ve tanklı bir yapıda olduğu için RDA ve RTA birleşim kümesi gibidir.
Dezavantaj:
Atomizer tipine veya modeline göre akma veya sızma ihtimali var.
Kısmen de olsa rda ve rta atomizerlere göre daha uzun bir yapıdadır.
Eğer tank'a bağlıysanız işiniz pamukta bitiyor.

Avantajlar ve Dezavantajlar bi yana,
Ejderya gibi olmak istiyorum. Basıyım ateşlemeye, Aroma ve Buhar tavan yapsın, likit damlatmak dert değil diyorsanız RDA
Aroma ve Buharım olsun ama sürekli damlatmakla kim uğraşacak diyorsanız RTA
Hem damlatırım hem tanktan çekerim. Kimse karışamaz diyorsanız RDTA önerebilirim.

Atomizer alırken iyi araştırın, seçiminizi iyi yaptığınız takdirde en iyi performansı yakalayabileceğinize eminim.

İyi Forumlar :)

Son düzenleme:
1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt