• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Ruthless Aromaları İnceleme Alanı

antitu 

Doğrulanmış
Ön bilgi: Diğer tarafta açtığım Ruthless aromaları inceleme konusunu faydası dokunur diye buraya da taşıyorum.

Merhaba sevgili dostlar,

Bilindiği üzere Keyf bir süre önce bombaları üst üste patlatarak ülkemizde evvelden beri tanınan premium likit markalarından bazılarının orijinal aromalarını tedarik etti. Kullanıcılardan gelen istek üzerine de bunları tester amaçlı 30 ml DIY kit halinde de bizlere sundu. Şimdilik Ruthless, Nasty Juice, Loaded ve Dinner Lady'den oluşan bu aromaların aşağı yukarı tamamını sizler için inceleyeceğimizi daha önce belirtmiştik. (Şimdilik diyorum, çünkü belli ki bu bombaların devamı gelecek. OHW'nin üç çeşidi bizzat Keyf tarafından açıklandı. Biz Five Pawns bekliyoruz. :) Aradan geçen iki haftalık sürenin ardından Ruthless ile yola çıkıyoruz. Bu 4 aroma grubunun tedarik edilen aromalarının %95'inden fazlası DL tipi aromalar olduğu için şahsım adına bu aromaları DL tipi cihazlarda inceleyeceğim.

Kullanılacak atomizerler: Reload RTA ve Drop RDA

Yapılacak kurulum: Dr. D. Coils Alien Clapton coil, Fiber N'Cotton v2 pamuk, 0.15 ohm ve 55-60 watt arası güç

Kullanılan nbase: Altın Seri, 3 mg, 80/20 VG/PG oranı

Ruthless aromalarının tamamı DIY kit formunda demlendi. Haydi başlayalım.

1. EZ DUZ IT

Ruthless'ın favori aroması ile başlayalım istedim. Sabah aç karnına yaptığım kurulum sonrası denedim ve ilk birkaç nefes sonrasında düşündüğüm şey, aromanın neden bu kadar az olduğu idi. Premium denince aklınıza genel olarak gelen, efektör desteği ile buram buram aroma olduğu için şaşırdım. Bu şüpheden sonra kahvaltıyı yapıp daha derli toplu bir içim yaptım. Bu favori aromada durum bir denge üzerine sabitlenmiş. Kararım bu. Çilek ve karpuzun aynı anda hissedildiği, buram buram şekerleme içermeyen, temiz tatları alımladım aromadan. Drop'ta pamuğu kurutup yeniden ıslattım ve bu aromanın coili kirletmeyeceğini gördüm. Dolu dolu aroma beklentisi içinde olanlar ya fikirlerini değiştirecek ya da uzak duracak. Temiz bir karpuz, temiz bir çilek, bu ikisinin dışında başka bir tat yok. Şeker yok. Yapış yapış bir aroma yok. Kirli bir coil yok. Ez Duz It, Ruthless'ın amiral gemisi. Yoğun aroma içeren mixleri çok tüketen biri olarak damağım bu tadı başta garipsese de zamanla alışacaktır diye düşünüyorum.

2. STRIZZY
Eş zamanlı olarak Reload'a da Strizzy doldurdum. İçeriğine hiç bakmadan kutudan çektiğim bir aroma idi. Yine çilek içerikli bir aromaya denk gelmişim. ???? Çileğin baskın bir tat olarak karşımıza çıktığı bu aromada, kivi hemen çileğin yanında yerini alıyor. İçerikte belirtilen ahududuyu net olarak algılayamadım, sanırım destekleyici bir yan tat olarak kullanılmış. Strizzy'nin tanımında buz ya da serinletici bir efektten bahsedilmese de Reload yorumunda çok hafif bir serinlik de söz konusu. Rahatsız edici ya da ön planda olan bir serinlik değil bu. Tıpkı Ez Duz It gibi bir aroma ölçüsü mevcut. Yine şekerden arındırılmış, temiz bir tat. Diğer çeşitlerini denedikçe bu durumun tüm Ruthless'lara özgü olup olmadığını göreceğiz. Zira daha önce likit halinde de denemedim Ruthless'ı.

3. GRAPE DRANK
Ruthless bu aroması ile birlikte şova kalktı. Çok iddialı bir giriş yaptığımın farkındayım ama bu övgüyü sonuna kadar hak ediyor. En baştan beri vurguladığımız hususu bundan sonra vurgulamayacağım: Hem kendi denediklerimden hem arkadaşların yazdıklarından anladım ki aroma seviyesi belirli bir çıtada kalacak. Bu kabulün üzerine, üzümlü soda olarak tabir edilen bu aroma, asitsiz bir sodanın üzümle çeşitlendirilmiş hali gibi. Reload'da deniyorum. Hakikaten gerçekçi bir mor üzüm tadına, soda efekti yerleştirilmiş. Hayran olmamak elde değil. Daha ilk nefesten sizi çarpıyor ve devamında da elinizden bırakamaz hâle geliyorsunuz. Oldukça başarılı. Gerçekçi bir üzüm simülasyonundan kesinlikle bahsedebiliriz. Şeker içermeden de doyumsuz bir aroma üretilebileceğinin canlı delili. Ne desek az. Çok beğenilen Ez Duz It'i geriye itti bile daha şimdiden.

4. SWAMP THANG
Drop'ta denedim. 55 watt civarı epey sönük kaldı, aromayı alamadım, mecburen gaza basıp 65-67 wattlara kadar çıktım. Tatlı-ekşi elmalar ve şekerlemeler tanımıyla satışa sunulan Swamp Thang'da ben belirgin, net bir elma tadı alamadım. Aldığım tat şeker oldu. Ama bu şekerin tadı elma değil. Doğrudan elma değil daha doğrusu. Tanımlayamadığım hoş bir meyve tadı var. Küçük bonbon şekerler var, onun yeşil olanı elma diye geçer, ben ondan da pek elma tadı almam. O Kent marka yeşil bonbon şekere yakın bir tat var Swamp Thang'da. Yine temiz bir tatla karşı karşıyayız. Adamlar şeker tadını bile şekersiz vermeyi başarmış. :) 75+ wattlara çıkabilenler bu meyve tadını daha net alacaklardır diye düşünüyorum. Benden sınıfı geçen bir aroma oldu Swamp Thang. Arada tanka dökülüp güzel güzel içilir.

5. TROPIC THUNDA
Ne zaman tropikal aromalı bir likit içsem, en baştan "aman" derim. Başıma gelecekleri az çok tahmin etmek anlamına gelir bu. Tropic Thunda'ya elim gittiğinde de benzer hisler yaşadım. Yine de Reload'a likiti döktüm. Kremsi guava olarak tanımlanan bu tada daha önceki tropikal aromalardan aşinayım. Bu sefer guavaya hemen çilek eşlik etmiş. Makul oranda bir buz aroması da hissedilebiliyor. Guava, papaya, mango gibi tropikal aromaların kullanıldığı mixler benim için her zaman riskli. Özellikle papaya ve guava. Reel hayatta ikisini de tüketmiş değilim, ikisinin de tadını likitlerden biliyorum. Tropic Thunda'yı çilek dengelese de vasatı aşamayan bir aroma olmuş. Bir daha tercih edeceğimi sanmam. Ancak tropik tatları özellikle arayanların sevebileceği bir kıvamı var. Bana pek uymadı.

6. GRAPE DRANK ON ICE
Elimde bulunan "on ice" serilerinden ilki ile bu seriyi de yorumlamaya başlayalım. Grape Drank'ı çok sevdiğim için ona torpil geçeyim dedim. Lakin daha ilk nefeste buz fırtınası! Öyle bir buz ki ortada ne grape kaldı ne drank. Belli belirsiz bir üzüm tadına aşırı baskın bir buz efekti eklenmiş. Drop'ta deniyorum. Bu derece serinlik aşırı fazla geldi bana. Bir sonraki on ice serisi aromayı Reload'da deneyip bir de onun yorumuna bakacağım. Aşırı sıcak bir yaz gününde sırf boğaz serinletmek amacı ile kullanımı dışında bu derece bir serinliği tüketmek çok güç. Beklentim, üzüm suyuna eklenmiş kararında bir buz efekti iken ortaya çıkan sonuç %90 buz efekti oldu. Aromayı alacak olanların bu gerçeği göz ardı etmemesini salık veririm.

7. SKIR SKIRR ON ICE
On Ice serisinden Skir Skirr On Ice'ı bu kez Reload'da denedim. Yine ilk nefesten kuvvetli bir serinlik vurdu. O kadar kuvvetli ki tıpkı Grape Drank On Ice'ta olduğu gibi aromadaki diğer tatları hissedemiyorsunuz. Var bir şeyler, kavun-elma karışımı bir tat geliyor ama çok çok az. Sanırım On Ice serisi için hep aynı lafları tekrarlayıp duracağız. Aşırı kuvvetli buzdan dolayı buzun sadece yönü değişiyor. Alt tatlarda bir kayma oluyor ama genel toplamda ağzınıza burnunuza hatta beyninize dolan bir buz tadından doğru düzgün diğer tatları ayırt edemiyorsunuz. Tekrar edelim, buz sevdalıları hariç diğer insanları mutlu etmeyecektir On Ice serisi. Seven buyursun.

8. JUNGLE FEVER
Ananas-mango uyumu olarak satışa sunulan Jungle Fever, bu ikisinin dengesini çok iyi kurmuş bir karışım izlenimi uyandırdı bende. Nefesten nefese değişen ağırlık oranı, bazen ananasın bazen mangonun tarafına doğru kayıyor. Tat itibariyle ananaslı bir meyve suyunu andırıyor. Cappy'nin ananas suyunu çok severim, bir parça ona benzettim. ama tabii o sadece ananas. Jungle Fever'da mango dokunuşları likide bir tatlılık veriyor. Yine şeker değil, dikkatinizi çekmek isterim. Bir tatlılık bu. Bu, denediğim dokuzuncu Ruthless aroması, ilk defa bu kadar doyurucu bir aromaya rastlıyorum. Doyurucu derken, şunu demek istiyorum: Yoğun aromaya alışkın damaklarımıza tam uyuyor. Tabii yine şekere boğmadan yapıyor bunu. Ben hayli beğendiğimi söyleyebilirim. Allah'tan içine guava ya da papaya karıştırmamışlar. Güzelim aroma hiç olabilirdi. Tropik meyvelerden ananas ve mangoya gönül verenleri üzmeyecek, üzmeyi bırakın, hayli sevindirecek, karışık meyve suyu tadında, DL'de içilebilecek güzel bir meyve aroması Jungle Fever.

9. ANTIDOTE ON ICE
Mavi ahududu denen şey her ne ise tadı bu kadar acayip olmamalıydı, diye düşündüm Antidote On Ice'ı buharladıktan sonra. Likitten "acı" bir tat aldım. Nikotin acılığına benzemiyor. Böyle bozuk bozuk kokan bir şurup havası var. Tabii son derece kuvvetli buz serinliğini atlamayayım. İlk defa bu buz serinliğinin arasından kendini bu derece hissettiren bir tada rastladım, ama gel gör ki o da başarısız bir tat çıktı. Yer yer mango dokunuşları yakalasam da içilecek gibi değil hakikaten. Oldukça zor bir aroma. Vampire Vape'in buna benzer aromaları vardı, zamanında alıp denemiştim. Onlardan ne hissettiysem Antidote On Ice'tan da onu hissettim: Üç beş nefesten sonra atomizeri elimden usulca bıraktım.

10. SLURRICANE
Papaya ve guavayı görünce içten bir gülümsedim. Geldi gönlümün prensleri, dedim. Sonra denemeye geçtim: Koku şeftali suyu. Yoğun değil ama. Ben hazır/paketlenmiş şeftali suyunu pek içemem. Bana yoğun ve iç ezici gelir. Ama iyi bir şeftali aromasına hayır demem. Şeftaliyi de ayrıca çok severim. Bu güzel, temiz kokunun ardından aromayı denedim. Şaşırtıcı şekilde aklımda yer etmiş o olumsuz papaya/guava tadına rastlamadım. Slurricane aromasında kullanılan papaya ya eser miktarda kalmış ya da gerçekten başka tür bir papaya aroması kullanılmış. Monster Melon klonlarında içtiğim papayaya pek benzemiyor. Fakat aroma bana o kadar kremalı geldi ki hafif açlıkla denediğim için biraz mide bulantısı yaptı. Bugün kahvaltıdan sonra tekrar oturdum başına. Daha kabul edilebilir buldum. Kokusu enfes fakat tadı için aynı kelimeyi kullanamam. Krema biraz daha az kullanılsaydı birinci sınıf bir meyve aroması olacaktı. Ben yoğun krema sevmediğim için sürekli içebileceğim bir likit olmadı. Yine de şeftali seven kardeşlerimiz bir tester alıp deneyebilirler. Onlara benim hissettiğim tattan daha leziz gelebilir.

11. EZ DUZ IT ON ICE
Bu "on ice" serisi ciddi ciddi sinirimi bozdu. ???? Uzun zamandır bu kadar kuvvetli buz içeren aroma grubunu tüketmemiştim. Altta Ez Duz It kırıntıları, üstte bol miktarda serinlik diye tanımlayabilirim bu aromayı da. Biraz denge gözetilse önümüzdeki yaz aylarında püfür püfür içilirdi. Sanırım Avrupalı kardeşlerimizde inanılmaz bir serinlik düşkünlüğü var. Pek çok firmada gördüğümüz bu buz etkisini bazı firmalar 'tadında' bırakırken maalesef Ruthless abartmayı seçmiş. Ve bence kaybetmiş.

SON SÖZ

Keyf'in tedarik ettiği premium aromalarından ilk seriyi böylece tamamlamış oluyoruz. Ruthless grubundaki tüm aromaları sizler için incelemeye çalıştık. Ortaya nasıl bir tablo çıktı?
  • Ruthless'ın favori aroması Ez Duz It bence biraz sönük kaldı.
  • Grape Drank gönlümün prensesi oldu. Swamp Thang göz doldurdu. Strizzy pişman etmem dedi.
  • On Ice serisi benim adıma bir facia oldu. Maalesef öyle. Bu derece buz bana fazla geldi.
  • Genel olarak notu ise 6,5-7 arasında değişti Ruthless'ın bana göre.
Keyf MASTER üstadıma verdiği tüm desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Bu imkânı bizlere sağlamamış olsaydı bizler de sizin için fikir belirtememiş olacaktık. Bir yol açtıysak ne mutlu bize. Kalın sağlıcakla.

1,928Konular
128,683Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt