• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Stabwood Mod Bakımı Hakkında

paTRon 

Doğrulanmış
Merhaba sevgili forum ailem.

Stabwood modlarınızın (hangi ağaçtan olduğunu belirterek) bakımlarını ne ile yapıyorsunuz ve bakım yaparken hangi aşamaları gerçekleştiriyorsunuz?

Limelight-Pylon_Back.jpgindir.jpg

Arkadaşlar benim kendi taktigimi söylüyorum. Hindistan cevizi yağı alıyorsunuz aktardan kavanoz içerisinde satılıyor. Sogukda beyazlasip katilasiyor oda sıcaklığında seffaflasip bebe yağı gibi oluyor. Elinize döküp modunuzu güzelce yagliyorsunuz bu işlemi geceden yapmanızda fayda var 5-6 saat içerisinde ahşap yağı emiyor. Ve çok güzel besliyor. Her tip ağaç cinsinde kullanabilirsiniz. Elleriniz içinde çok besleyici ????

Dostum ilk önce mesh zımpara ile modu tamamen zımparalaman lazım. 6000 8000 10000 zımpara ile. Daha sonradan mikro fiber bez ile güzelce siliyorsun. Daha sonradan elinde olmasa bile arkadaşların dediği gibi hindistan cevizi yağı yada keten tohumu yağı kullanabilirsin. İstersen ülkemizde bulunan pruva ahşap cilasını kullanabilirsin. Zımpara işlemi bittikten sonra pruva cilayı güzelce ahşap bölümlere yediriyorsun. Yaklaşık 10 saat içine cilayı çeksin mod. Daha sonrada güzel bir yumuşak mikro fiber bezle siliyorsun. İşlem tamam. Saygılarımla. ???? ????

Adresi veriyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Renaissance wax ve sünger formunda micromesh alın. 10 14binlik olan micromesh ile lazer yazıyı çıkarmak için gunlerce ovalamaniz lazım. Ben yine de micromeshe yüzeyde çok fazla kılcal çizik yoksa zaman ayirmazdim.
Soğuk sikim keten tohumu yağı ahşabı güzel besliyor. İmkanı olan daha ince cutting oil adıyla satılan kaliteli ürünlere yonelebilir.

Renaissance dışında aynı kalitede wax bilen varsa lütfen bilgilendirsin. Toplu almadıkça Amazon'un kargosu çok pahalıya geliyor

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu pruvadan hiç bir şekilde verim alamadım ben adım adım kullanım şartlarına uydum ekstra bişi yağı aldım. Temizliyorum, kolonyalı mendilden daha çok verim alıyorum :(
Paraya kıyıp hindistan cevizi yağı da alamadım gitti. Nedense hep pahalı geliyor :) Aktarlarda açık satılıyorsa denemek istiyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
keten tohumu yağı soğuk sıkım olarak aktarlarda var. arifoğlu vb bilindik markaların 50lik şişeleri de var 10 liraydı sanırım. keten tohumu yağı biraz koyu olduğu için uygularken yüzeyin emip kuruması daha uzun sürüyor ama ahşaba zarar vermeyecek, besleyecek yağlardan birisi.

pruva vb içeriğinde bal mumu, carnauba gibi eklentiler olan cilalar bence elde kötü his bırakıyor. microcrystalline wax diye geçen müzelerde falan kullanılan her yüzeye uygun waxlar var. en bilineni ve kullanıcıların onayladığı ürün renaissance. eskiden 10 euro, 3lü paket 25 euro kargosu da 5 euro idi amazon.de'de. şu an küçük kutuları yok stokta. 200ml olanları var. stabwood kullanan 4 kişi birleşip 50'şer ml bölüşürseniz senelerce kullanırsınız.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt