• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | E-Likit Sweetener ve Etil maltol / Yardım

Nickim10Harf

Community
IMG_20200527_183803.jpg
Dıy kit alacağım fakat yaptığım likitlerin tatlı ve lezzetli olmasını istiyorum bunun için ikisi de gerekli mi yoksa hangisini alayım ?

Alacağım duy kitler 60 ml şişede 12 ml aroması var kaç ml nbase koymalıyım

16 tane dıy kit alacağım bunlara kaçar ml etil maltol yada sweetener koymalıyım

PG/VG oranı? 30/70 üzerindeki karışımlarda VG’nin (kendiliğinden) verdiği tatlılık yeterli olabilir. Karışım yapımına bu şekilde yaklaşanların da olduğunu hatırlatmak için yazdım. Kabaca, böyle yaklaşanların, CAP SS <%0.5 veya TFA Sweetener %1-%2 gibi rakamları telaffuz ettiklerini hatırlıyorum.

Yeni başlıyorsanız karışım yapmaya, EM kullanımını önermezdim. Elimin altında olsun, deneme-yanılma yaparım ufak miktardaki karışımlarla derseniz, alın tabi. İstisnai kullanımların, kişisel tercihlerin ve damak tadının çok çeşitli olduğunu unutmadan, %1’i pek aşmadan, yani <%1 bölgesinde çalışmanızı önerirdim.

CAP SS’e dönersek, kuvvetli bir tatlandırıcı olduğunun altını çizerek yazayım: CAP SS için %0.5-%1 arası kullanım önerilebilir.

Edit: Sıradan bir karışımcıyım, deneyimli kullanıcıların yazdıklarına da kulak vermenizi öneririm.

Sweetener likitleri daha şekerli bir tat haline getirir. Çok tercih etmiyorum. Etil maltol ise mevcut tatları daha belirgin hale getiriyor. Her zaman pastane tatları için elimin altında bulunur. Her 10 ml için 1 damla olarak kullanıyorum. Yani dıy kit 60 ml ise 6 damla yeterli olacaktır. Yani 10-15 ml lik bir şişe sizi çok uzun süre götürür.

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt