• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri The Hurricane 1.4 NG By E-phoenix

Denklem2a 

Council
Doğrulanmış
Merhaba millet,
Yine yazmayali epey uzun zaman oldu :oops:

Hos sanki yazacak bir sey vardi da biz mi yazmadik... :sneaky:
Bu sefer birkac gundur kullandigim Hurricane 1.4 NG (Next Generation) dan bahsedeyim dedim, ben aptallik edip aldim siz almayin diye yaziyorum :LOL.:

IMG_9779.JPG

Isvicreli birkac modorden biri olan
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
The Hurricane 1.4 NG den once "Hurricane" nin suyunu iyice cikarmisti zaten, once v1, v1,2 ve sonra da v2 ile karsimiza cikmisti simdi ise 1.4 NG ile tekrar RTA sahasina donmeye calisiyor, iki arada bir derede once wood mod sonra da bir RDA, bir de RDTA (The Legend, The Mitico) cikarmisti. Bunlari deneme sansim olmadi ama bir sure modlarindan birini severek kullanmistim, iscilik konusunda gayet basarili bir modor olsa da RTA atomizerleri gayet komlike bir yapiya sahip nihayetinde bu komlike yapi Hurricane 1.4 ile devam etmis gorunuyor.

IMG_9767.JPG

IMG_9769.JPG

IMG_9762.JPG

Genel anlamda bir farklilik sunmayan 1.4 gayet sade bir decke sahip klasik deckin tek farkliligi 3 ayri hava pini ile birlikte geliyor olmasi; ureticinin sitesine bakarsak bu pinlerin genislikleri 0.8 ; 1.2 ; 2.5mm ama benin gordugum kadariyla 1.2 ; 1.8 ; 2.6 gibi duruyor, bir mail yazip sordum ama henuz cevap cikmadi.

Paket icerigi cok farkli degil tek fazlalik birlestirmek icin muhendislik diplomasi gerektiren tankin sokulup takilabilmesi icin gerekli olan anahtar benzeri zimbirti

IMG_9770.JPG

Onun disinda bir o-ring seti ve az once bahsettigim hava pinleri var, fiyatina gore oldukca siradan ve nisbeten zayif bir paket icerigi.
Isvicreli modorlerin buyuk bir kisminin atomizerlerini kullanma olasiligim oldu iclerinde fiyatina gore daha dolu paket sunan Squape diyebilirim, E-phoenix in kullandigi paslanmaz celik Squape ten assagi kalmaz 316L SS, peek, ultem vs hatta pozitif pinin 14 ayar altin kaplama oldugunu da belirtmek lazim ama bunlarin hic biri yeni, yenilikci seyler degil.

IMG_9773.JPG
IMG_9775.JPG

3ml kapasiteye sahip atomizeri tellemek, pamuklamak oldukca basit, bastan sagma bir pamuklama ile bile akitmasi pek mumkun olmayan atomizeri farkli kullanim senaryolarinda kullanmak mumkun, normal telden tutun cok kalin olmayan fused clapton tellerle sarmak mumkun, hava girisinin maksimim 2,5 - 2,6mm oldugunu dusunursek zaten kalin teller, yuksek watt buharlar cok sicak olacaktir diye dusunuyorum. Uratici genel kullanim senayosunu MTL - RDL olarak belirtmis.

Buhar, MTL bir otomizerden bekleyeceginiz kadar yogun, en kucuk pin ile bogaz vurumu gayet tatminkar ama aroma icin ayni seyi soylemek malesef mumkun degil.
130 franklik fiyatini dusunursek belki kabul edilebilir ama yinede karsina skyline-r (230€) ya da squape-a (190 CHF) gibi bir atomizer koyarsak basarisiz oldugunu soylemek zor olmaz, 130 frankin hakkini veriyor mu derseniz belki ama yine de daha iyilerinin oldugu gercegini degistirmez.

Sonuc;
Alip denemek isterseniz alin ama beklentileriniz yuksek tutmayin derim.

Ekli dosyalar

• IMG_9763.JPG
    IMG_9763.JPG
    19.2 KB · Görüldü: 2
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Değişiklik olsun diye bi’ gazla alacaktım bunu. Fransız forumunda pin’lerin gerçek değerinde olmadığı gibi bir şeyleri okuduktan sonra rafa kaldırdım konuyu. Bu yazıyla da noktayı koymuş oldum. ???? Teşekkürler tekrar. :coffee:????

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt