• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kendin Yap | E-Likit Tütünlü likit

djplayboy

Community
Merhaba üstadlar yeni üye olup sıkıntımı sizler ile paylaşmak istedim tütünlü evyap yapıyorum mtl rta atomizer kullanıyorum. Ancak likiti hazırlayıp demleme işlemini 1 ay değilde 20 gün sonunda tadına bakayım dedim, ilk çekişte boğazımı yaktı ani olarak fakat 7-8 çekiş sonrası yanma yavaş yavaş kayboldu (70VG-30PG / 6 mg) bu normal midir, yoksa likit oturmamışmıdır. Şimdiden teşekkürler engin bilgi ve tecrübeleriniz için

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
kısaca anlatalım, boğaz yanması demleme ile alakasız aroma tipi ile baya baya alakasız bir durum çok az istisnası var onları da aroma değil de efektör olarak nitelendirebilir aslında, detaylı yazacam kısadan caydım:)
demlenmemiş likitin tek dezavantajı aromanın içeriğinin veya barındırdığı tatların biri veya birkaçının eksik veya daha az yoğun hissedilmesidir mesela cdd 309 demlersin, 1ay bal tadı tütüne baskın gelebilir, 2. ayda ise bal eser miktarda kalır tütün güzelleşir...
tüm tütün aromaları uzuun uzun demlenecek diye bir inanış vardır ancak hatalıdır... cdd aromaları en az 1ay demlenmeli ancak en fazla 3ayda kesin içilmelidir zira aromasını kaybeder kendileri ideal sürede bekledikçe pek güzeller ama aroma dayanıksız... fe aromalarının bir kısmı 2-3haftada çook rahat oturur ama aç 9.ayda 2hafta ile ciddi fark göremeyebilirsin tabii hepsi için geçerli değildir hele ki flavour art bazı tütünlerde 1haftada bile enfes olabilir uzun süre de dayanıklıdır kerata ben bi kere ultrasonikte bir şişeyi yaptım diğerini 3ay sonra açtım ciddi bir fark görmedim ama kimi aroması var en az 6hafta oturacak mesela 7 leaves veya leaves ultimate lataika...
boğaz yanması yeni başlayanlarda olur, pamuk ıslanmamışsa yeterince dryhit yediğinde olur, sabah ilk içtiğinde olabilir, nikotin oksitlenmişse veya base dandikse olur vs ama sürekliyse base/likit bozulmuş diyebiliriz ancak...
yani sorun aromada ya da demleme sürende değil endişeye gerek yok

Şişenizin hava almadığına emin misiniz?
Elinizde nbase kaldı ise direkt onu içip boğazınızı yakıyor mu diye kontrol edebilirsiniz aslında.

• Beğendim
Tepkiler: Avn
İşe yarar bir not olur mu bilemiyorum: Süre bitiminde, likiti kullanmadan önce, hafif bir çalkalama işlemi yapıyorum ve kısa bir süre bekliyorum.

• Beğendim
Tepkiler: Avn
üstat iğne uçlu şişeler için konuşayım, iğne ucun olduğu parçayı tam yerleştirince kapak tam kapanmasa bile o uçtan ciddi bir hava girişi olmuyor 30ml şişeye 18mg nbase koydum rengini kontrol ettim aylarca oksitlenme belirtisi olmadı içimi de değişmemişti
bunu ben her dolumdan önce alışkanlık olarak yapıyorum yerinde bir uyarı hocam

Nikotin dibe çöker bunedenle karıştırmak gerekir

1,898Konular
128,339Mesajlar
9,844Kullanıcılar
hernannuSon Üye
Geri
Üst Alt