• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Uwell Caliburn Koko Arıza

kiklonsun

Community
Merhaba,
Bugün yaşadığım sorunu ve çözümünü buraya bırakıyorum aynı sorunu yaşayanlar olursa diye
Sabah uyandığımda nefes sensörlü caliburn koko cihazımın çalışmadığını görünce önce masaya vurmak sağına soluna vurmak suretiyle çözüm aradım ama olmadı.
Cihazın kartuş konulan yerinin yanında ki uwell yazısına bastırarak içini çıkartıp açtığımda ise pilden çıkıp devreye bağlanan bir kablonun lehim yerinden kopup havada kaldığını gördüm.
Makasın ucunu ocakta ısıtarak lehim noktasını geçici olarak çözüme kavuşturdum tekrar atmasın diye peçete katlayıp oraya sıkıştırıp cihazı kapattım çalışıyor.
Lehim atması sonucu oluşan temassızlık sorununda cihazı şarja taktığımda led gösterge de kırmızı-mavi-yeşil-mavi-yeşil renkte sırayla yanıp sönüyor ve sonrasında şarjda iken yeşile dönüp öyle kalıyor led ışık aynı sorunu yaşayıp bu belirtiyi görenler bir bilgisayarcı yada elektronikçi de 5 dakika da atan lehimi yerine lehimleterek sorunu çözebilir.

İyi günler.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt