• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Yanık Tadı Alıyorum >> Pamuk Yanmamış !

Orhan Abi 

Doğrulanmış
Merhaba Arkadaşlar,

Sürekli sorulan ve cevaplamaktan yorulduğumuz bu konuya basit bir klavuz hazırladım. Özellikle yeni kullanıcılardan gelecek sorulara hızlı cevap vermek için kullanılabilir diye düşünüyorum.

Yeni açılan forumumuzda; Sihirlibuhar ekibini, Eski ve Yeni tüm arkadaşları selamlıyorum, konunun eksiği gediği olursa ilave etmenizi rica ediyorum.

1- Yanık tadı veren ama pamuğu yanmamış, %10 aromalı likitle 2 tank likit tüketilmiş atomizer >>>

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

2. Tele ve pamuğa 5 kat büyüterek odaklandığımızda; pamuk üstüne aroma curufu, telin tamamen aroma artıkları ile kaplandığını görüyoruz. Yani tel ısındıkça aroma artıkları yanarak acı ve keyifsiz tat alıyoruz. Likitin gerçek aramosı ise bozuk, eksik, tatsız geliyor.

3. Teli dryburn yaparak, kızgın halde ( ateşleme yapmadan) kireçsiz suya birkaç kez batırıp çıkarınca aroma artıklarından kurtuluyoruz. Normalde Clapton telleri ve düz telleri bu şekilde daha uzun kullanabiliriz. Ancak resimde görüldüğü gibi bu telin ömrü ( bana göre düz telde 2, 3 dryburn ancak farklı fikirlerde var) dolmuş.

4. Yeni bir tel sarıp dryburn yapıp; eski tel (soldaki ) ve yeni tel (sağdaki) arasında görsel bir kıyaslama yapıyoruz. Eski telin boğumlarında parlaklığın kaybolduğunu, yüzeyin profil bütünlüğünü kaybettiğini, madde eksilmesi olduğunu görüyoruz.

Bu kaybolan kanthal a1 maddeleri nereye gitti sorusu benim cevabımla; >> soluyoruz (bir kısmını) şeklinde olur.
Elektronik sigara sonuçta sütten çıkmış ak kaşık değil. Ciger çekimi, düşük ohm, yüksek wat kullanımında bu 'karakaşık' en az 4-5 kat daha siyah olabilir diye düşünüyorum.

5- Yeni sarılmış, pamuklanmış, likitle ıslatılmış aromayı temiz, likitin tadını net alabileceğimiz taze sarım.

Eksikleri kusurları varsa; tamamlamak, düzeltmek size düşer :)

@Orhan Abi Eline sağlık. Çok güzel olmuş.
Madde eksilmesi her seviyede vardır. Yalnız bunu gözle görmek ilk seviyelerde mümkün olmuyor. Tabi Telin kullanıldıkçıda bu duruma karşı direnci azalıyor. Üzerine değen sıvılarda bu konuda önemli rol oynuyor.

Bu sebeple sardığınız kanthal bir teli bir kere temizlemekten öteye gitmemenizi öneririm. nacizane benim tavsiyemdir.

Şu sarım işinin en ucuz fakat sağlığımızı en çok etkileyen iki önemli elemanı tel ve pamuk. Bence her gün, her fırsatta değiştirelim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

İyi tel, iyi pamuk ortalama bir atomizerin ve ortalama bir likitin içim keyfine katkısı çoktur.
Fırsat bulmuşken belirtelim;
. Az aroma tüketimi de; sağlık açısından önemli.
. Fazla Aromadan da aroma artıklarından da uzak durmaya çalışıyorum.

1,928Konular
128,713Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt