• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara 0.4 Ohm ve 0.6 Ohm

whispR

Yeni Üye
Nord 4 cihazda varsayılan kit olan 0.4 ohm kartuşu kullanıyordum. Cebimde basılı kalıp coil yanmış. Wotofo sarım kiti ile 0.6 ohm coil sardım. Fakat 15 watt üzeride çekim yaptığım zaman yanık tadı geliyor. 15 watt çekimde problem yok. Ama duman performansı çok fazla düştü. Sizce bir sebebi var mıdır?

15,wat ideal üstünü o cıhaz istemiyor. mesala 0,3 olan coil 17.wat ile içiliyor 20, çıkınca hem aşırı sıcak hemde coil ömrü az oluyor. yani bir sorun yok sizin kullanımda.
0,6 hiç kullanmadım ama nord 4 varken bende 0,4 sevmiştim aroma buharda iyidi. bence tabi kimine yetersiz gelebilir.

şimdi şöyle yapmak lazım. teli pamuk üstüne koydun sarım çubuğunuda üstüne koydun ve bükünce iki telin birbirine yakınlığı en fazla 2,mm olmalı eğer 1,5.mm olursa daha iyi olur .
şimdi nord 4 setdeki sarım çubuğunu bilmiyorum nasıldır. eğer 0,6 tel çok aralıklı kalıyorsa verim düşer . bunun için ya bir tornavidaya bant sararak açıyı bulacaksın. sarım çubuğu anlamında yada .
örnek 5 yaprak pamuk varsa 6 yaprak ile saracaksın oda birnevi sıkılık verir sarıma.
3,45 dk süreye bak orada görsel anlatım var.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt