Genel Sohbet 30 Ağustas Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun...

SerKan1923.jpg

????????????????????,:????????????????????:????????????????????????:????????????????????????????????????????????????????!

????????????????????????‮:????????????????????????

‮‮‮03:????????????????????????????:????????????????:????????????????????????????????:????????????????????:????????????????!

Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenindir!

Başbuğ ATATÜRK

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Başta Ebedî Başkomutanımız ATATÜRK ve Genelkurmay Başkanı Mareşal Mustafa Fevzi ÇAKMAK Paşamız, 1'inci Ordu Komutanı Tuğg. Nurettin (SAKALLI) Paşamız, Korgeneral Musa Kâzım KARABEKİR Paşamız, 2'nci Ordu Komutanı Tuğg. Yakup Şevki (SUBAŞI) Paşamız, 5'inci Süvari Kolordu Komutanı Tuğg. Fahreddin (ALTAY) Paşamız, Batı Cephesi Komutanı Tuğg. İsmet (İNÖNÜ) Paşa ve Batı Cephesi Kurmay Başkanı Alb. Asım GÜNDÜZ Olmak Suretiyle Dünya Tarihine; BÜYÜK TAARRUZ Destanını; Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü, Ulusumuzun Güvenliği ve Esenliği İçin, Canları Pahasına Kanlarıyla Yazdıran, Kahramanca Mücadele Veren, Vatan Toprağımızı Paha Biçilmez Kılan ve Onu Kutsallaştıran, Vatan Sevgimizin Ölümsüz Neferleri Olan Kahraman Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Yüce Türk Milletimizi; Büyük Taarruz Zaferi'nin 98'inci Yıl Dönümünde Bir Defa Daha Saygı, Sevgi ve Şükranla Anıyoruz.

Kutlu Tinleri Şad Olsun!

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

Hepinizin Zafer Bayramı kutlu olsun.
aaa-CO8H_cover.jpg

Başlığı açan üstadım @Koba size ve başlığa yazanlara ayrı ayrı teşekkürler! Ben de açmayı düşündüm hatta, iyi ki varsınız. Bazı mevzuları anlatmak mümkün olamıyor insanlara.

Fakat işgal altında bir kent olan Balıkesir'de mezalim altındaki atalarımın kurtarılmasında emeği geçen, kendi devletine de karşı isyan etmiş ve şeyhülislamca katli vacip götüldüğü halde birkaç kahraman komutanın namına güvenip desteklemiş şehit ve gazilere ve onların torunlarına teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Kendi ataları da Çanakkale ve İnönü'de şehit düşmüş, bu memleketin bir ferdi olarak sizlere ve atalarınıza şükranlarımı sunarım.

Bugün içinde para, siyasi güç vb. gibi geçici amaçlarla tarihi yeniden yazmaya cüret ederek sanki benim atalarıma süngü çekilmemiş, ırzlarına saldırılmamış gibi "ne oldu ki orda?" diyenler ninemden bu anıları dinleselerdi utançtan yüzleri kızarırdı diye umuyorum. Ninem öldü, o nesil geçti. Biz de ölünce bu tarihi kim koruyacak acep merak içindeyim.

30 Ağustos'u kutlanmaya değer bulan herkesin küçüğümse gözlerinden büyüğümse ellerinden öperim! Var olun! Var olalım!

Unutmdık, Unutmayacağız, Unutturmaya Çalışnlarada Lanet olsun. Kutul Amare zaferini unutturanlar emellerine ulaşamayacaklar. Nesilden nesle bu zaferler dilden dile aktarılacak.
(Kutul amare zaferini unutturanları internetten araştırınız benimle polemğe grmeyiniz) sizi kaale almam.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt