• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü AIO (All in One) ve RBA'ları Kullanıcı Kulübü

GaziHazar 

Moderatör
Council
Doğrulanmış
Bir çok modör AIO işine girdi gibi görünüyor. Artan RBA ve MODlar ile günden güne, hızla gelişiyor.

Bu başlık altına RBA ve MODları ekleyebiliriz. :)

Rüzgar, dalga demiştim bu Aio/Boro için, fırtına çıktı! ???????? Neler çıkmış diye bir liste yapılsa bayağı şaşırtır bence. ????‍♂️

Uzun bir zamandır cthulhu aio + diver rba kullanıyorum. Ondan önce önce 70W klon BilletBox ve sonra Dna60 BilletBox kullandım. Hoş, derli toplu cihazlar :) ama genel anlamda pek iyimser bakamıyorum. Belki ilerleyen zamanlarda fikrim iyi yönde değişebilir.

Bir kötü yönü, her tel-pamuk değiştireceğiniz zaman decki tanktan ayırıp ayrı bir moda takmak. Sonra kurulumunu yapıp tekrardan tanka yerleştirip moda takmak. Moda takma çıkarma kısmı da uğraş. Alışmış olduğumuz atomizeri söker gibi değil, bozuk para ile 510 yuvası sökülüp takılıyor.
Aslında bu durum bir kaç sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Normalde kullandığınız atomizerde tanktaki likite dokunmadan decke ulaşabiliyorsanuz ve buna alışmışsanız bir çok boro rba'da böyle bir imkan yok. Biraz canınızı sıkabilir, hele ki kullanmaya ilk başladığınız zamanlar.
Tek başına, ayrı bir moda ihtiyaç duymak bile benim canımı sıkıyor :) Özellikle seyahat ederken fazladan bir mod taşımam gerekiyor, sadece sarımı yapabilmek için. Dryburn a ihtiyacınız yok ise, ufak bir atomizer standı işinizi görebilir bu durumda.

Yeni yeni çoğalmaya başladılar, özellikle modlar. O yüzden fiyatları bana göre gereğinden çok çok yüksek. Cthulhu, pulse aio, dovpo abyss (adını doğru mu yazdım bilemedim) bir de dot aio'yu katarsak, makul fiyatlı olan modlar bunlar var. Klon olanları saymıyorum, BilletBoxun 70W versiyonu sanırım bu söylediklerimle aynı fiyat seviyesinde. 60W Dna versiyonu biraz pahalı haliyle.
Bunların dışında "high end" olarak satılan, bir çok facebook grubunda "raffle" usulü satılan, raffle olmayanlarda alt sınır 300€ seviyelerinde satılıyor. Güzel metal işçilikle olanlar 600-1000€ bandında :) Fiyatlarını gördükte sitem ediyorum. Çok aşırı geliyor. Hele bir de rba'ları var, high end olanlar 100-150€ ile başlıyor. Aklımda olan Aiolos uncharted vardı ama hiç kıyamadım parama da almadım. 150€ sadece bir rba'ya. Tabi avrupalı modörlerin mod fiyatına çıkarttıkları rbalar da var. Ama çok sitem ediyorum abartıyorum gibi geliyor şuan, o yüzden daha fazla burada yazmayacağım. :)

Bu alanda atılımlar olacak diye düşünüyorum. Vandy vape dışında diğer üreticiler de kendi modlarını ve boro uyumlu tanklarını çıkartabilirler diye umuyorum. Piyasada biraz daha çeşit olunca alınıp denebilir. Standart bir kullanıcı için fantezi sayılabilecek cihazlar şu durumda.

Buralar cok bos kalmis ????????

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt