• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Alacağım Atomizer Için Tel Seçimi Nasıl Olmalı?

EPIK9

Yeni Üye
Öncelikle merhaba forumda yeniyim. Konuyu yanlış şekilde açtıysam düzeltebilirim.
Yaklaşık 1 haftadır konulara göz gezdiriyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Normalde Smok scar18 ve tvf 18 atomizer kullanıyorum kendim sarım yapabileceğim rta bir coile geçmek istiyorum.
Forum tedarikçilerinde olan seçeneklere bakınca benim için Dead Rabbit V3 rta'nın uygun olduğunu düşündüm. Fakat şöyle bir sıkıntım var ne kadar araştırırsam araştırayım bu tel seçimi işini anlamadım.
Tel seçenekleri olan bir çok siteye göz gezdirdim ama işin içinden çıkamadım bu da sipariş geçme konusunda beni tereddüte soktu. Beklentim şöyle Yeterli duman ve güzel bir aroma almak. Bana git şu teli al sar büyük ihtimalle senin işini görür diyebilecek bir arkadaşımız, büyüğümüz olursa çok sevinirim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
bahsi geçen tel markası var fakat DL içim ve tellerine dair bilgim yok. bir sürü çeşit hatta bu çeşitler arasında bile sarım yada makara olarak ayrımlar var, sorgulayıp çözmek lazım

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
ömeringrn arkadaşı dinle derim
buradan da ekleme yapayım bende, devamını getireyim
dead rabbit v3 için kaç mm saracak ve kaç ohm olsun istiyor ona göre makara seçmeli
makarası 350-400tl ve 3metre var, bir tele 10cm bile harcasa en az ama en az 30 coil çıkar, hazır coile veya coil üstatlarına para vermesine çok gerek yok sanki (şahsi kanaatim o hazır tellerin 1 ay gitmeyeceği yönünde, sağlıklı gelmiyor bana)
ancak temcoavm hazır coil satıyor, tanesi 23-24e geliyor ilk başta onu da kullanabilir diyecem de iki kat fiyat var arada
kararsız kaldım

Ben şu an dl için dual atomizer(Smoke baby rba)da Temco 26 ga ss316l kullanıyorum 3mm 4tur kullanıyorum, 0.23 ila 0.26 arası ohm alıyorum gayet memnunum . 5-6 ay önce 100 TL civarında 5m aldım hâlâ bitmedi kalanlarıda foto olarak eklerim. Dead rabbit V3 RTA ya gelirsek şu an forum tedarikçisi @SenseiVape den sipariş verdim fakat istediğim renk olmadığı için yurtdışından gelecek oda 2-3 hafta sürecek, geldiğinde onda da aynı coili deneyip deneyimimi yazarım.
IMG_20240428_141553.jpg

Alengirli teli zaten kullanıcı olarak kimse sarmaya uğraşmaz. Hazır yapılı alengirli tellerin makarası bahsettiğim.
Bu sadece bir tanesi, onlarca tipi mevcut. Alttaki mesajdaki adreste daha fazla seçenek mevcut:

üstat yanlış anlama ama ben bir telin 70TL ve üzeri fiyat çekilmesini algılayamıyorum...
bu tellerin nizami olarak sarılmış makarasına bakınca fiyatı bana afaki geliyor, hele yurtdışında makarası 3-5 dolar olunca buradan da alasım gelmez benim ama mecburiyet işte... ha ben hazır coilciyim daha fazlasını harcıyorum ama bakış açım böyle diyim... coilology bile 10lu paketi 5-6 pound civarına satıyorken kararsızım😥

Estagfurullah ustat. Gunluk rutin kullanimimda sek icerken bir teli 3 ay kadar kullaniyorum. Gunluk ortalama 6-7 ml desek kalanini siz hesap edin. Aromada daha cok mlde 6-7 hafta kullaniyorum. Bunlar mtl kismi.

Fiyat konusunda kullanilan telin markasini soylemeyeyim ama yanlis hatirlamiyorsam 9 euro civari. Bir de ara ara gorustugum biri oldugu icin eminim, arge calismalarina cok dikkat eder. Bir tel alayim klasik sarimlari yapayim millete gaskilleyeyim pesinde degildir.

200lu hazir sarili teller falan bana pek keyif vermedi. Bir cok kisinin hazirladigi telleri de kullandim en keyifli drdcoils oldu.

üstat elbette herkes için bir karşılığı vardır, ancak ben telin uzun kullanımını sağlıklı bulmuyorum kendim de hazır coili genellikle 60ml içince atarım... hazır tel olarak coilology almış bir arkadaş vardı açıkcası çin malı xfkm gibi tellerin çok ötesinde ancak coil master'in kutulu mutulu güzel bir ürünü vardı onunla ciddi fark yoktu
peki hiç alien vs makara alıp sardın mı? makara işi çok mantıklı geliyor bana, tabii coilology makara diye çin malını çakıyorlarsa anlamı yok...
şu brunnhilde set veya aio işini bi yapim denemedik tel bırakmicam heralde😅

üstat ben çok beceriksizim aslında. hala atomizerleri nasıl sardığıma hayret ediyorum :D

hiç bulaşmadım o işlere. hatta bir arkadaşım dl için hazırlanmış coilin üstüne 26ga tel sar şöyle olur dedi aralara; hazır ki coil de bok oldu :ROFLMAO:

1,926Konular
128,660Mesajlar
9,866Kullanıcılar
alyonSon Üye
Geri
Üst Alt