• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Atomizer Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

orcunesf

Yeni Üye
Selam dostlar, buhardaşlar.
Bugün, dün buhardaşlarla birlikte karar verdiğimiz setup için temizliğe dair bir başlık açtım.
Ben bizzat bugün deneyerek, atomizerimin parçalarını, camını, metal tüm kısımlarını beyaz sirke + karbonat ikilisinin içinde karıştırarak temizledim ve inanılmaz kir çıktı eski melo ato'mdan. Sizler atomizer bakım ve temizliğinizi hangi ekipmanlarla ya da ürünlerle yapıyorsunuz? Hem fikir vermesi açısından hem de malum sağlık açısından içinde kir birikmemesi ae aynı zamanda da solurken metal solumamak adına fikirleriniz nedir?
Benim kombinim: beyaz sirke + karbonat. Bu kombini yeni gelen atomizerimde de ilk kullanım öncesi muhakkak uygulayacağım. Sizce bir sorun olur mu? Sanmıyorum ama deneyen vardır illaki. Bilgi bilgidir.

Eğer temizlik için ekipman kullanan varsa, görsel bir konuya çevirirsek harika olur.

Şöyle ki tekrar ufak bir güncelleme paylaşıyorum: Önce karbonatı bir kabın içinde yer alan tüm metal aksama döktüm ve biraz bekledim, ardından 45dk kadar sonra üstüne sirke ekleyerek köpürttüm ve biraz da öyle bekledim. Atomizerin pile temas ettiği dik uç ile yukarı tankı bağlayan kısımdan inanılmaz bir kır çıktı. Fakat acaba sirkenin metal kısımları aşındırma durumu olur mu ki?
Dün sipariş verdiğim penadot V2'yi tornadan çıktığı ve elden ele vs. geçme durumuna karşın hiç kullanmadan direkt tüm metallerin beyaz sirke ve karbona yatırıp bir süre bekletmeyi düşünüyorum. O metalsi tadı azaltıp mikroplardan arındırabilir.

Karbonat oringlerin canını okur, oringleri ayırıp sadece sirkeli su ile yıkamak gerekir.

Karbonat ve sirke oringlere de, düşük kalite tanklara da zarar verir. Oring takılı değilken sadece metal parçalarda kullanmanızı öneririm. Ben Domestos’un mutfak kullanımı için geliştirdiği mavi renkli kutudaki çamaşır suyundan bir-iki damla ılık bol miktarda suya ekleyerek temizlik yapıyorum. Sirkeli su kullandığım da oluyor. İzopropil alkol ucuzdur, ondan alıp suda seyrelterek kullanılabilir. Biberon temizleyici de iyi bir çözümdür. Her durumda bolca durulama yapınız.
İşin özünde PG kullandığımız için aşırı bir temizliğe de gerek yok.

kasmaya çok gerek görmüyorum ben,sirkedir karbonattır bana ters
gazihazar baba ile aynı kafadayım, ultrasonik temizleyici yeter artar birde üstüne yılda 3-5 kere alkolle temizlemek yeterlidir bence
tabii alkolle temizlerken ne olur ne olmaz oring gibi parçaları sökmek lazım

Kaynar suyu bardağa doldurup tüm parçaları içine atıp 30-45 dk bekletiyorum ben :ROFLMAO: en sağlıksızı benkimki sanırım temizlendi diyerek kendimi avutuyorum.

Penadot v2 siparişim elime ulaştı ve maalesef bu konuda yaptığım hiiçbir şeyi yapamayacağım :DD Kullanma kılavuzuna sadece ılık suyla temizleyin yazmışlar. :///

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
sağlıksız diyemem ama kaynar su ile oring zarar görür
su heryere girse de temizlemiyor ultrasonik iyi bu konuda veya alkol
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
o zaman alkol ile devam hocam 1.800tl olmuş alsonic ciddi bi fiyat
evli veya gözlük kullanan insana lazım ama sadece ato için alınmaz

Beyler, bu penadotun driptip hissiyatı müthiş. Ufak bı güncelleme atayım dedim. Henüz fuşfuş sesini çözebilmiş değilim. Çektikçe emzik çeker gibi sulu bı ses geliyo ama benle alakalıymış o. -ilk başta büyük tankı denedim, bugün likitler gelirse buzlu camı deneyeceğim 2ml olanı- Fakat temizlik konusunda hala şüphelerim var. Suyla olmaz bu iş. Çelik kısımları sirke karbonata sokmayı düşünüyorum??? Sizce nasıl olur??? Tepkimeye girer mi ki???

Ben penodat ilk aldığımda ki ikinci el aldım sütte bekletim bir süre. Hoş daha sonra da bütün atomizlerimi yine penodatla beraber sütte beklettim ama penodatı bu sefer unuttuğum için çooook uzun süre sütte kalıp yoğurt olmuş sütten temizlemeye çalıştım ayrıca. Su olsun sirke olsun ne olursa olsun çok uzun süre bekletecekseniz oringleri çıkartın çünkü ben bütün atomizerlerimi illaki bir sıvının içinde uzun süre unuttuğum yada üşendiğim için oringler sanırım şişme yaptı normalde cuk diye oturan parçalar çok sıkı sıkıya giriyor. Hatta Penodat hava çemberini ne döndürebiliyorum ne çıkarabiliyorum şu an. :ROFLMAO:

Dursun ya mis gibi tertemiz olur deyip koydum kenarı öylede unuttum, sütün kesilip başkalaşım geçireceği hiç aklıma gelmedi. Süt tavsiye edilen bir yöntemdi bu arada, geçen siparişimde Nbase e ilave olarak Wogensten
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
alacaktım ama hadi neyse bir daha ki sefere deyip öteledim, belki bu sefer ki siparişte eklerim, elimin altında olsun diye

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt