Genel Sohbet Bayramlaşma

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
lekum-dinikum-veliye-din-arapca-611.jpeg
Size mahsus açılmış bir başlık değil, prostat mısınız protestan mısınız diye de soran olmadı.
Bende sizin noel inizi kutlamıyorum Müslüman olduğum için diye yazsam yılbaşı kutlama mesajına ne kadar doğru / normal bir durum olurdu bu ?
Yıllardır forumda girmediğim başlıklar var beni alakadar etmediği için , misal ; dernek adı altında birleşip içenler .
Alkol sevmiyorum, içenin kendi meselesi beni ilgilendirmiyor o sebeple uzak duruyorum.

aşalıyıcı yazınızı anlayamadım ama önemli değil kardeşim ama sözlerim form ile alakalı değil çevremdeki insanlarla alakalı bu başlık altına bu yorumu yazmamda sizlerin samimiyetinden kaynakllanıyor. yani prostat mısınız protestan mısınız demeniz pek hoş olmadı diyebilirim kardeşim.

bu arada yılbaşıyla bizim bayramımız aynı değil bizim kutlama 24. sizin bahsetdiğiniz 31, gecesi :))))
yani yılbaşı gecesi hırıstiyan bayramı değil kardeşim sizin gibi çok karıştıran oluyor. rahatca yılbaşını kutlayın bizimle alakalı değil.

ha 24 ha 31 ikiside beni ilgilendirmiyor. benim yılbaşım 1 Muharrem günü .
müslüman mahallesinde protestanlık yapmayınız efendim. forumda ayrı bir başlık açıp BEN PROTESTAN'ım deseniz ben o başlığa uğramazdım. beni ilgilendirmiyor. Allah 'ın kuluna soracağı soruları / hesabı sormak benim haddime değil.

@tuncay&kedileri hocam uzatıpta kırıcı olmanın manası yok. Şu anda bulunduğunuz forumun kurallarını eminim ki okumuşsunuzdur ama ben tekrar hatırlatayım,
Screenshot_2023-04-21-21-54-48-976_com.android.chrome.jpgburada hoşgörü kavramını o kadar güzel betimlemiş ki yöneticiler hepimiz bu kavrama dahil olmak zorundayız. Günlük hayatımızda da böyle olmalı. Unutmayın ki dahil olduğunuz tüm forumlarda din,siyaset kavramları tartışmaya açık değil. Çünkü yeri burası değil. @BigEagle hocamın kavramsal tespitini ve yorumunu anladığınıza eminim ama kelimeler üzerinden saptırım yapmak yakışmadı size. @BigEagle hocam çok güzel söyledi sevmediği şeyleri, bakabilirsiniz o bahsettiği dernekte yorumu varmı diye. O derneğin sıkı bir üyesiyim asla benim forum dışı hayatımla ilgili yorum yapıp beni ötekileştirmemiştir. Bunları yazmamın sebebi yazdıklarınızın yeri burası olmamalı.

şok oldum diyebilirim böyle bir sohbete dönmesi inanın çok şaşkınım sözlerimde zerre aksi bir anlatım görmüyorum. sizleri kendime yakın gördüğümden tebessüm olsun istedim okadar ama aşalandım burada teşekkürler ne diyim.

böyle zamanlarda tebessümlü anlar yaşıyorum Protestan biri olarak .
Tanıyanlar elbetde bayramlaşmıyo Bu sözlerin nesi sizi aşalıyor neresi dinden çıkın diyor neresi size ters geliyor esnaf arkadaşlarım akrabalarım vesaire yaşadığım bir durum bu okadar ve yaşandığında kahkaha atdığımız bir durum abi bunu nereye çektiniz siz ya :)

Hocam yapmayın aşağılamak,ötekileştirmek kimsenin haddine değil. Sizinle ben oturup sabaha kadar protestanlığı,müslümanlığı,deizmi,yaradanı konuşurum. Ama yeri bu başlık ve forum değil. Sadece uyarı olarak kabul edin daha fazla bir amaç gütmedik ikimizde bana göre. Bu yazımın üstünede hala aynısını düşünmek istersenizde iyi akşamlar dilerim.

1,903Konular
128,401Mesajlar
9,847Kullanıcılar
AngaraMeSiSon Üye
Geri
Üst Alt