• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

İncelemeler Bir Aceminin Gözünden Auguse Era Pro Mtl Rta

GaziHazar 

Moderatör
Council
Doğrulanmış
Değerli üstadlar,

Bu inceleme yazıları bana 2-3 beden büyük gelir ama dilim döndüğünce deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle her ne kadar bakanların korneası zarar görse de iç piyasada ss renk bulamadığım için siyah aldım :)

Boya kalitesi güzel. Aromaya bir etkisi var mı boyanın emin değilim. Genel yapı ve malzemeler güzel. Çabuk yıpranacak gibi durmuyor (boyadan emin değilim). Uzun bir atomizer diyemem. Kutu içeriği dolu. İhtiyacınız olan hemen her parça kutu içinde mevcut. Ancak farklı bir drip tip de olsaymış daha iyi olurmuş. Drip tip bana göre değildi. Kısa ve ince, bunun yanında dışın PC gibi görünen parça aslında plastik pipet gibi bir şey ve metal aksamı yivden açarsanız garip bir ek olduğunu kavrayabiliyorsunuz.

Atomizerle birlikte gelen hava pinleri gayet güzel çalışıyor. Ben ilk başta yanlış taraftan bakınca (vida saplanan kısımdan) hepsi aynıymış göründü :p . Opsiyonlar alt yüzük ve yanlar olarak baya çeşitli. Ben alt kapalı yanlarda bir 0,8 bir de 1,0 ile kullanıyorum. Aroma bana göre güzel, altı açınca garip bir ıslık sesi oluyor ve boğaz vurumu çok fazla geldi. Belki terslik bendedir. Bu arada henüz tek bir aroma ile deneyebildim başka aromalarla da denedikçe postu editleyebilirim.

Likit dolum üstten ve kapak yivli ancak tankı tutan parça ile kapak çok ince olduğu için benim tombul parmaklarım bu konuda sorun çıkarabiliyor. Günde kaç kere doldurucam ki mantığıyla gayet tolere edilebilen bir durum.

Kurulumu çok basit 4 vida konumlanmış olması 2 türlü sarıma da izin veriyor. Pamuklara çok ince ayar vermeye gerek olmadığını ilk kurulumda farkediyorsunuz. Benim yaptığım fiks hata dryburnden sonra fazla likitlemek ve bunu yapmadığınız sürece sorun yaşamazsınız. Besleme gayet yeterli ne çok ne az. Tankta likit varken decke ulaşım sağlanabiliyor benim gibi hafta bir yıkayan ama en fazla 3 güne bir sarım yapan biri için önemli bir detay.

Deck tanka yivli bir yüzük vasıtasıyla sabitleniyor. Atomizer size hata yapma fırsatı vermiyor bir çok konuda. Yan hava pinlerinin altında çentik var ve bu çentiklere göre decki oturtmanız gerekiyor.

Biraz da diğer kullandığım atomizerlerle kıyaslama yapayım isterim:
Flash e Vapor'a göre kurulum daha basit. Vidaların yanında duvarlar var. Bu da benim için bir artı. Coil yamuldu, döndü vs olmuyor. Likit fitilleri sabit olduğu için baş ağrıtmıyor. Aroma konusuna girmeyeceğim, zira fevde sek içiyordum.
Ion V2 4ml (Ultem Set): Era Pro'da aroma daha geride bana göre ama bu atomizerin aromasını geçen tek atomizer Hastur Mini Mtl olmuştu. Kullandığım telin içeriği aynı olsa da ohm değeri farklı (0,7 ohm Mtl Nano Half Staggered - 19 watt) bundan kaynaklı olabilir.
Ion V2 2ml (Metal+Pc set): Aynı aromayı aldığımı düşünüyorum.

Kısacası Ion V2'lerime kardeş buldum diyebilirim. Bana göre tek eksisi dirptip. Özellikle siyah renkte driptip rengi uydurmak bana göre zahmetli. Fakirs Mods Troy dirptiplerini seviyorum.

Sarımda kullanılan tel ve değerler: 0,8 ohm Mtl Nano Half Staggered - 15 watt (sarımıma göre ılık buhar alıyorum)

Son düzenleme:
Güzel inceleme olmuş eline yüreğine bilgine sağlık kardeşim ????

Bana 1 gün gitmeyecek tüm tankları hayatımdan cikariyorum. İon V2 4ml bu konuda çok fazlasıyla tatmin ediyor. Akşamdan akşama dolduruyorum mis ????

6fe3c351c0d7f4ffe8e433dc1862649d.jpg

Aha bele bisi

1,907Konular
128,441Mesajlar
9,850Kullanıcılar
hcank007Son Üye
Geri
Üst Alt