• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Likit C Vitaminli Likit

roadless 

Doğrulanmış
İlk evyap demleme yaptığım zamanlar hazır nbase alırdım (şimdi kendim hazırlıyorum) ve reçetelerimi genelde 100-150 ml hazırlıyordum (halen denemelerimde dahil 100ml altında kolay kolay demleme yapmıyorum) uzun süre beklediğinde nicotinli base içerisindeki nikotin okside oluyor. BU oksidasyon acılığını nasıl gideririm diye araştırıken 2017 yılında yabbancı forumları gezerken rastlamıştım vitaminli likitler şeklinde bir yazıydı. Ben de bundan ilham alıp uzun süre beklemiş likitlerimi hayata döndürmeye ve vitaminli likit yapmaya karar verdim. Evde geniş ailecek ( anne-baba, eş ve 3 çocuk) tükettiğimiz toz halinde askorbik asit (C vitamini) hazır bulunuyorken denemeyi yapayım dedim. 1 gram askorbik asiti 19ml PG içerisinde sallama yöntemiyle (epey bir sallama gerektiriyor) erittikten sonra %5 olarak okside olmuş likitlerime kattım, yaklaşık bir hafta sonra deneme yaptığımda coil killer olduğunu, oksidasyon acılığının azaldığını ama likitlere kekremsi bir tat kattığını ve içilmeyecek hale getirdiğini gözlemledim.
Bunu niye yazdım? ola ki benim gibi sivri akıllının biri de bu işe yeltenirse elinde gideceği yol üzerine bir mihenk noktası olsun ve yapmayacak ama aklından vitaminli likit diye geçiren biri varsa evyap gibi vitaminli likit hazırlanamayacağını bilsin.

Bende evde yazın çocuklara kızamık şekerinden şerbet yapardım. O kadar güzel bir renk oluyor ki beni cezbetti. Hemen eriterek sek nbase' ye karıştırdım. Harika göründü. İçimide fena değildi ama dişlerimi kızıl renge boyamıştı. Bir ayda zor geçti. Artık bilinenlerin dışına çıkmıyorum.

1,928Konular
128,709Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt