• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Caliburn Kartuş Sarımı

Buhar.94 

Doğrulanmış
Merhabalar yaklaşık bir aydır caliburn kartuş sarımı ile uğraşıyordum en iyi sonucu aldıktan sonra paylaşmak istedim
3582FA7E-7B11-4851-8EDB-CC6A81B11B00.jpeg
Telimiz Ni80-30 Ga ılık buhar boğaz vurumu az
1,5 ohm nr-r-nr tel ilede denedim fakat sıcak buhar ve boğaz vurumunu çok arttırıyor boğaz vurumu ve sıcak buhar isteyenler nr tel ile sarımı yapabilir
21B7FF15-4632-457E-91E6-02D963907F40.jpeg
2 mm kılavuza 6 tur sarım yapılacak 2,5mm 2,00mm 1,5mm kılavuzda 5 ve 7 arası tüm turları denedim en iyi sonucu 2 mm 6turda aldım sarım yaparken aralıkları olabildiğince kısa tutmaya çalışın aroma için önemli olduğunu düşünüyorum teli sardıktan sonra dryburn yapmanızı tavsiye ederim
994760AD-6B3A-4E98-A057-62FA5468D446.jpeg
Kartuş ve coil sökümünü caliburn rebuild yazarak youtubeden izleyip yapabilirsiniz caliburn dikey sarım yaparlar genelde AliExpressten aldığım vapejoy caliburn sarım malzemeleriyle 1,2 ohm dikey sarımıda yaptım fakat verim alamadım buhar gelmeme ağza likit gelme durumu oldu dikey sarıma uygun pamuk alıp ayrıca deneme yaptım ne kadar denerseniz deneyin orjinaldeki pamuk olmadıkça dikey sarımda verim olmayacaktır8C0B184D-E350-4734-9AB5-6EB4B0A5CD99.jpeg
Coili pamuklama yapmadan iki parçayı delikleri açık olacak şekilde kapatıyoruz Gelelim pamuklamaya burası en önemli nokta telimizi sarıp pamuğumuzu hazırladıktan sonra telimizi coil deliğinden hizalayıp pamuğumuzu delik ve telden geçiriyoruz pamuk uçlarını tiftikledikten sonra telin bacaklarından coilin aşağıdaki kısmına yani sarılı olan teli havayı aldığı kısıma getiriyoruz atomizer mantığı gibi hava deliğine ne kadar yakın o kadar iyi aroma boğaz vurumu biraz daha artsın aromadan hafif kısayım derseniz sarılı kısımı delik hizasına getirin 2AD73A71-DA7F-4E60-AF63-3B3DCAF42C49.jpeg
Pamukları fazla bırakmamak şartıyla kesiiyoruz en güzel beslemeyi böyle alıyorum 2mm kadar bırakın akıtma kesinlikle yok orjinal kartuşta nasıl hafif terleme yaşıyorsak bundada o kadar hafif terleme oluyor DF6565D5-7807-4D7C-AB1B-CE767C8AC5C6.jpeg
Altta kalan vidaları yerleştirdikten sonra fazla teli kesiyoruz 5270FF91-A33B-4C2E-97B0-8983549DBAFB.jpeg
Likitmizi doldurup 1 dk kadar bekliyoruz
760E5AD5-A681-416E-AB02-1704781D7FCB.jpeg
İçimi yapabiliriz artık????6 7 dolumda rahatlıkla aroma keyfi değişmeden içim yapabilirsiniz 5 kartuşum hazır sarılı şekilde köşede bekliyor bu şekilde orjinale yakın içimi sağladım umarım işinize yarar sağlıcakla kalın????????

Ekli dosyalar

• 66D9D4D0-7ACF-4510-9EF5-1FD90A51E290.jpeg
    66D9D4D0-7ACF-4510-9EF5-1FD90A51E290.jpeg
    19.2 KB · Görüldü: 6
Emeğinize sağlık
Bu işlemi bende sx mini podun kartusunda yapacaktım.Sonra hazır kartuş aldım
Onda da dik sarım ama bahsettiğiniz gibi sağlıklı olmuyordu.
sizin pamuk gecirdiğiniz delikler onda cok ufaktı genişlettim , sizinki gibi yatık sarım yapmak için.
2 mm lik sarımın pamugu gececek şekilde
ama içi çok dar gelince kenara atmıştım
pamugu cekerken falan illaki tel kenara kayıyor ve çok sağlıklı bir durum olmuyordu.
Teli ortalamaya kalktıkca malum yapısı bozulabiliyor.
Biraz daha geniş hacimli olsa aslında çok kolay olacakmış.
Sizin paylaşımdan sonra isteklendim geniş bir zamanımda sx mini podunda bende bir uğraşayım tekrar
Hiç olmazsa 5 turu gecmeden tel uzunlugunu az tutarak bir şeyler yapmaya çalaşırım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Sx mini hakkında bir bilgim yok ama mantık aynı aslında uygun teli seçmelisiniz önemli olan o sarım yaparken telin kaymaması içinse pamuğun ucunu sarılı tel boyunun iki katı kadar sivriltmeli teli ve coili hizalayarak pamuğu önce coilden ardından telden geçirip pamuk yardımıyla sağ sol yaparak ortalamasını ayarlamanız gerekir sonrasında tel bacaklarından tutup hava kısmına çekerseniz verim alabileceğinizi umuyorum

Plastiğe teması yok gibi bisey hocam
Benim sx mini podda öyle
Metal pimlerin yuvasındaki çok ufak bir yerde plastiğe değiyor.
Tel bacağının sonu olduğu için pek sıcaklık olmuyor.
Tabi bu her pod için degil.
Çoğu podda kaynaklı tel gerekli.

image.jpg
Erime durumunu şu anki sarımımla hiç yaşamadım tel seçimini tur sayısını yanlış yaparsanız aşırı ısınmadan dolayı erime olacaktır pamuk yanacaktır tel seçimi tur sayıları önemli
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
bu siteden ohm ayarını tur sayısını çapını değiştirebilirsiniz en iyi sonucu denemeler yaparak alabilirsiniz ben bu şekilde en iyi sonucu aldım

1,928Konular
128,697Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt