• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit Çayın & Kahvenin Yanında İyi Giden Likit Tarifleriniz

Rasyonel İnsan

Community
Her likit çayla kahveyle iyi gitmiyor tabii. :coffee:

Genelde tütün aromalı likitlerin çay ve kahveyle daha uyumlu olduğunu düşünüyorum.

Yakın zamanda yaptığım şu bileşim gerçekten çayın ekurisi olabilecek kadar güzeldi. Bilhassa kuruyemiş aromasını sevenler bu tarife bayılacak. Kavruk, buruk ve neredeyse şekersiz bir likit sıcak içeceklere fazlasıyla yakışıyor.

Tarifim:
FE - RY4: 1 ML
FA - Soho: 0,4 ML
TFA- Acetyl Pyrazine: 0,3 ML
FE- Sun Seeds: 0,2 ML
FE - Tobacco Abs: 0,1 ML
(0,2 de olabilir ama biraz tütün tadını arttırıyor, kavruk tat azalıyor ben çok az koydum, 1 damla bile yeter)

+ 47 ML NBASE

İlk reçeteyi ben paylaştım, umarım siz de devamını getirirsiniz. :)

Saygılar...

Son düzenleme:
Oyla 0
Sugar Cookie (CAP).......: %8
Vanilla Custard (CAP)...: %4

Ekeftör yok, ıvır zıvır yok. VG/PG Nic kendi keyfiize göre ayarlayabilirsiniz. Hem Dl hem Mtl hem de Pod için güzel olur.

M&P calipter chow

Ama M&P olacak, pg50, vg50 tam ayarlanmış olacak.

Çayın kahvenin yanında en güzel tütün aromalı likitler gider bence . Şahsen çay yanında :

Sigma merck merck 70 e 30 üstüne %2 fe real cig + % 1 fe import ile demlediğim likit gerçekten hoşuma gidiyor. Böyle tütün ve alttan alttan hafif mentol...
dur ben bi çay demleyeyim????

Önceden demiştim, Efkâr'ın Cezve'sini korkunç bulup içemiyordum. Son bir haftadır sadece Cezve ve Mırra içtim, çayın kahvenin yanında çok güzel gidiyor gerçekten. Sanırım ağız tadım değişti, yaz aylarında tütünler ağır geldiği için belki de. Mırra'yı da ilk defa deniyorum, sert acı kahve tadı arayanlar denesin derim.

Mırra yı arkadaşımla merak edip almıştık gerçekten sert kahve tadı var her zaman içilebilecek bir likit değil velhasıl. Sadece şekerli türk kahvesi yanında belki düşünülebilir.. sizi kutluyorum @serbest hocam içebiliyorsanız tek başına o likiti..

Bence Cezve'den biraz daha rahat içilebilen bir likit ama damak tadı nihayetinde, iki atomizerde bir Cezve bir Mırra ile haftayı devirmişim. Dediğiniz gibi sürekli içilmiyor ama sıraya koyunca güzel :). Kahveli likit arayan çok ya, belki aradıkları tadı bulurlar deneyenler.

Cezve için benim görüşüm acayip bir tadı ve kokusu olduğu yönündeydi, ki @KediBedri ile yayında da bahsetmiştik. Hatta @Nacruno hocam çok seviyorum deyince, yahu nasıl içebiliyorsunuz demiştik. Artık ne olduysa net bir süt/krema, kahve ve karamel tadı alıyorum, üstelik beğendim de :).

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Cezvenin değeri bilinmiyor gibi geliyor hocam bana. Kahve-Karamel-Süt mükemmel gerçekten. @Nasreddin Hoca hoca içemediği cezveyi gönderdi bana sağolsun. Bir kez daha aşık oldum. Ama hak veriyorum size. Sürekli belki tüketilmez ama sevende vazgeçemez. Hafta 2 gün rotasyona girer bence :) @KediBedri cezveyi nasıl içiyorsunuz lastik tadı alıyorum demişti yayınında hatırlarsınız belki :) şuan İda rda ile içmekteyim hatta. bana gelen likit hocanın tabiriyle bidon dibi :) normal cezveden bir tık farklı. Cezve-Mırra karışımı demişti. O farklılık galiba Mırradan geliyor. Kavrukluk var likitte ilk onu farkettim :) Mırra da o kavrukluk var galiba ne dersiniz hocam :) Ek olarak Tribeca-Goofy's Juice likitleri de çayın yanında güzel gider. Belki denememişsinizdir diye söylemek istedim :)

Aynen, Mırra direk sert ve aşırı kavrulmuş kahve tadında ve kesinlikle denenmesi gereken bir likit. Şekerle ilgili hiçbir şey yok, dümdüz sert kahve tadı :). Bende IDA'da içiyorum, belki RDA ile alakalı, bırakamıyorum elimden :). Hatırlıyorum @KediBedri nin onu dediğini de :),o muhabbet aklıma geldiğinden yazdım hemen :).

Tribeca'yı bir dönem sürekli tüketip bıktım, şimdi klon ya da orijinal ağzıma süresim gelmiyor ama Goofy's Juice'yi merak ediyorum. Birde Pistachio RY4'ü.

Evde aylar önce demledigim ry4 double ve parliament blue tabac vardı ne hikmetse bunları karıştırdım ve kendi açımdan mükemmel oldu. Daha sonra kahveli ve çikolatalı bir likit demlemiştim yanlışlıkla ben bunları da karıştırdım mı al başına belayı neyse bunu içiyorum ama hiç birisi ry4 blue tabac hissini vermiyor.

O kavrukluk güzel ama benim damak tadıma pek hitap etmiyor maalesef. Ama evet cezveye yeni bir renk katmış. Cezveyi içip bayıyor diyenler mırra ile güzel bir karışım yakalayabilirler. İsterseniz deneyin hocam %50-%50 karışım yaparak misal 2ml-2ml gibi boş bir şişede veya tankı doldururken neden olmasın :) Zevkler renkler muhabbeti hocam işte :) Cezvenin o yumuşaklığı beni kendisine çekiyor (evet tuhaf bir cümle oldu :D ). Mesela tribecada da o kavruk tad vardır. Ama Goofys juice daha yumuşaktır. Tribecada Acetyl Pyrazine %2 iken, Goofys Juice da %0.3 kullanılıyor genel tariflerde. İkisi de RY4 Double, Graham Craker ve Acetyl Pyrazine içerir. Ama Goofys de ise ekstra %1 Hazelnut ve %1 Peanut Butter ile yumuşatılmış gibi. Demek istediğimi anlatabilmişimdir inşallah :) Pistachio RY4 denemedim ama New Pistachio RY4 denedim. Şekerli ve tatlı bir likit. Sugar Cookie içeriği baskınlaşıyor demleme süresi uzadıkça. Fıstık geri planda kalıyor diyebilirim. Ama daha önce böyle bir likit içmemiştim zevk alarak içtiğimi söyleyebilirim özellikle çay ile. ''New'' versiyonunda Sweetener biraz baskın geldi bana. Kişisel yorumlarımdır tabikide. Bilmişlik taslamayayım :D Bu bahsettiğim aromaları 30 ml diy kit olarak Aroma Vadisinden aldığımı da belirtmemde fayda var.

Filtre kahve ile abi kardeş gibiler vesselam ,diğer kahveleri bilemem ,demlenme süresi 2 hafta , ultrasonic ile 4 saat

Ekli dosyalar

• coffe-cappuccino.png
    coffe-cappuccino.png
    16.7 KB · Görüldü: 25
Arion'dan Raven. Özellikle x markanın hazır white chocolate mochası ile çok güzel gidiyor.

Çayla birlikte iyi bir ikili olacaklarını düşünüyorum,2 hafta sonra haber ederim

soho mix.png

Atın ölümü arpadan olsun ,Soho yüksek oranlarda leziz oluyor,önerilen oran %20 zaten,Meringue %2 ye çekilebilir onun dışındakiler normal zaten,ama yine de demlendikten sonra tadım yapıp fazla gelirse oranlar düşürülebilir,Soho'yu tekil %10 ile demliyordum , burada başka aromalar da olduğu için biraz yükselttim ,bakalım

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt