• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Coil Sarmaya Yeni Başladım

AlphaVaper 

Doğrulanmış
6 sarım clapton telde 0.52 ohm alıyorum, 35 watt değerinde 5 volt gösteriyor ,bu normal midir yoksa anormal bir durum mudur. Revenger x kullanıyorum ,MadDog rdaya build yapıyorum.
5 sarım aynı telde 0,46 ohm,40 watta 5 volt veriyor

Son düzenleme:
Değerler normal ama şöyle bir durum var. Aynı tel ile tur arttıkça wattda artmalıdır. Ohm yükseliyor diye wattı düşürmeyin.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Değerler normal ama voltaj bana yüksek geldi, şöyle söyleyeyim ben hafif sıcak buhar seviyorum bunu da 60 watta falan alıyorum ama 60 watta çıktığımda voltaj gereğinden fazla artıyor ve haliyle pili de daha çok sömürüyor, pillerim ömrü açısından veya g*tümüze patlar mı diye korkumdan kendi sardığım telleri attım elimdeki son hazır telleri taktım. Sizin bu konuda öneriniz var mı hazır tel daha mı iyi sizce

Voltajın az ya da çok olması hiçbir konuda belirleyici değildir hocam.
Çok sıcak buhar ağız ve diş sağlığınızı ciddi derecede tehtid eder.
Piller watt yükseldikçe daha hızlı tükenir. Ekranda yazan amper, volt gibi değerler bu konuda belirleyici değildir. 0,5 ohm sarıma 50 watt basmanızla, 0,3 ohm sarıma 50 watt basmanız arasında pil için hiçbir fark yoktur. Pil bastığınız watta bakar, gerisi onu bağlamaz.
Tellerin kalitesini üreticisi belirler. Yani o tel kimin fabrikasından çıkmış onu bilmek lazım.

6 değil 5 tur sar elindeki claptonla
30 wattı ver kafan daha rahat kullan
Telin eşit ısındığınada dikkat et
Clapton tellerde normal kanthal düz tellere göre eşit ısınması az daha zordur ilk sardığınızda
Ateşleme yapıp bırakın tel sıcakken yüzeylere metal tornavida maşa v.b ile hafif hafif sürtün iç yüzeyde dahil olacak şekilde

Bence dl içimden zevk almak istiyorsan coillerin pamuk ile temas eden alanını arttırmalısın. Normal claptonlar aslında alanı biraz olsun arttırıyor ama ondan daha iyisi var; fused clapton!!! Three veya four core fused clapton tipi sarımlar rda larda çok iyi sonuç veriyor tek bir sorunları var güvenlik, eğer moduna ve piline güvenmiyorsan denememelisin. Düşük ohm lara inildiği için ( en son sardığım N80 four core fused claptonlar 0.07 ohm verdi ) vtc 5a ile 80 wattlarda ancak içilebildim hatta 100 wattlara bile çıkabilirdim ama tırstım kullandığım rda drop bu arada...

Sonuç olarak bir üstadımızın söylediği gibi ohm hedef değil sonuçtur. Önemli olan güvenli olarak sonuca ulaşmaktır..

Alışmaya çalışacağım daha 4 metre kadar telim var :D
Şu anda hazır fused clapton kullanıyorum zaten 3mm 5 sarım dualde 0.11 ohm veriyor 80 watt çektiğimde 3.6 volt gösteriyor ama ömrü bitince mecbur elimdeki tele döneceğim malum öğrencilik para kolay değil :D yine de hala 5 voltu görmek beni korkutuyor bu voltaj konusuna alışamadım

Bi de kullandığım kanthal clapton dry burn yapınca ilk 10 kızartmaya kadar yanık kıl kokusu gibi bi koku yayıyo normal midir?

3 veya 4 kere biraz düşük wattlarda pulse şeklinde dryburn yapınca normal hocam. O çıkan koku telin zarar görmemesi için fabrikada eklenen kimyasallar. Ayrıca tele ısıyı verince telin yapısını değiştiriyoruz buda az da olsa salınıma sebep oluyor, yaşadığınız normal yani.

Piliniz iyiyse ( önerim vtc 5a dır. Yüksek amper değerine sahip olması nedeniyle ), ve mekanik kullanmıyorsanız 5V ler normal hocam o sarımlarda..

3,7 volt efsane zaten dikkate almayalım.

Pilin anlık olarak amper değerine dikkat edelim. Özellikle mekanik modlarda.

Tatlı nokta dediğimiz bir terim var. Size en uygun aroma ve buharı aldığınız andır kendisi. Orayı bulun sadece. Yani kendinizi şu teli şöyle sararsam şu değerde buharlamalıyım diye kısıtlamayın.

Sıcak buhar genelde tatlıdır ama etkileri acıdır bunu da göz önünde bulunduralım.

Keyifli buharlar.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt