• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Dead Rabbit V3 Rta Için Tel Önerisi

umutkardess

Community
22 GA Kanthal A1 tel kullanıyorum normalde ama bana sanki çok çabuk yanıyorlarmış gibi geliyor. 2 günde 1 değiştirmek zorunda kalıyorum. Sarımımın fotoğraflarını ekliyorum. Öneriniz veya yanlış yaptığım bir şey varsa söylerseniz sevinirim.
WhatsApp Image 2024-01-09 at 20.54.05.jpegWhatsApp Image 2024-01-09 at 20.54.05 (1).jpeg

Oyla 0
Bende de aynı ato var. Hazır performans tellerini 3-4 hafta kullanıyorum.
Gün sonunda telin üzeri aroma kalıntısından dolayı siyahlaşıyor. Pamuk bembeyaz olsada tekrar sarım yapıyorum.
Teli sert plastik fırça veya bulaşık teli ile sürtüp yıkayınca tel tertemiz oluyor. İki üç günde bir de dryburn yapıyorum. Bu teller öyle iki günde ölmez.

Bu arada kaç mm sarıyorsun kaç ohm alıyorsun ve ilk sarımda aroma performansı nasıl?

Kanthal tel ile DL atomizerden pek performans alamazsınız hocam. Dual 0.21 ohm veriyorsa, kullandığınız watt da düşük. 100 heatflux civarı içim yapıyorsunuz ki bu bir hayli düşük, pişmemiş likiti içinize çekiyorsunuz diyebiliriz. 60-65 watt civarı vermeniz lazım. 2 günde yanması normal ama dediğim wattlara çıkarsanız daha da hızlı yanacaktır. Sarımınızın ısı kapasitesi de çok yüksek oluyor incelediğim kadarıyla. Teliniz geç ısınır, geç soğur. Nikel tel sağlık açısından problemli olsa da, bu tarz cihazlarda genelde ni80 clapton/alien gibi performans telleri kullanılıyor. Drd Coils'in sitesini inceleyebilirsiniz. Temcoavm sitesinde Kanthal A1 tel ile yapılmış performans telleri de vardı sanırım. Onlarla da kendi sarımınızdan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hazır sarılmış olanları söylüyorsunuz demi hocam. Daha önce hiç kullanmadım, sadece atonun içinden çıkan sarılmış telleri kullandım onlarda çok hoşuma gitmedi. Masraflı olur diye kendim sarmayı tercih etmiştim. Ne kadar süre gidiyor bu hazır coiller?

Evet hocam. Gün olarak süre verilemez, içiminize ve kullanacağınız aromaya bağlı. Ben DL kullanmadığım için net bir şey diyemiyorum. Bir ay kadar gider tahminime göre. DL kullanan birileri daha iyi yanıt verecektir, farklı alternatifler de önerebilirler.

Ben 21 ohm 48-50watt içiyorum soğuk buhar sevdiğim için. Peki bu tarz hazır sarım olmayan tellerin daha çabuk ölmesinin sebebi nedir?

telin ve pamuğun ömrünü azaltan aromadır benim bildiğim çikolata ve tatlı aromalar buna kahvede dahil.
en iyi anlamanın net uygulaması aromasız içmek birde aromalı aradaki farkı net görürsünüz.
ben genelde 24.g kanthal tercih etmişimdir hem cıhaz yorulmaz hemde ben yorulmam.
nekadar kalın tel okadar pil ömrü azalması ve sıcak buhar . .
benim fikrim ya 24.g kanthal yada hazır sarılı performans telleri olur ama bütce yorar dersen twisted sarım yapabilirsin.
28.g kanthal ile yaptığımda aromanın artışını gördüm. dilersen 26,g ile yaparsın 22.g eş değer olur sanırım. bu sözüm net değil ortalama bir değer bahsetdiğim.
twisted-wire-by-wotofo-04mm (1).jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Çikolata kahve yok hocam hiç benlik değil ya çok sefer denedim hiç içemedim. Sadece orman meyveli likitleri kullanabiliyorum. Hazır sarılmış telleri düşünmeye başladım. Bu seferde çok fazla seçenek var onda karar veremedim temco, drd coils ve efewire arasında kaldım hangisinden alsam diye. Ama attığınız videodaki tel sarımını deneyeceğim teşekkür ederim.

Bence kafanı fazla yorma. Ni80 alien clapton al geç. Birde cotton bacon prime pamuk al tamamdır. Temcotel adlı siteyi kullanabilirsin.

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt