Genel Sohbet DL cilere selamlar 👋🏻

omrtokgoz

Yeni Üye
Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim. Forumlara ve e sigara hakkında ortamlarla yeni tanışıyorum ama garipsediğim bi konu var.
Neden herkes MTL ci?
DL candır gerisi heyecandır bence😄. Fikirlerinizi merak ediyorum
Saygılar

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ülke insanının genelinin alışkanlıklarına da bağlı bir durum, kişisel tercihlere de.
Sigarayı bırakmak yüksek nikotin + MTL ile daha kolay olduğu için, genelde herkes MTL başlayıp, böyle devam ediyor.
DL aromaları genelde şekerli olduğu için, bu durumu sevmeyen sek nbase, tütün aroması için MTL kullanıyor.
DL’de yüksek sıcaklıkta uzun süre kullanımda diş eti problemi yaşama şansı MTL’e göre daha fazla.
DL’de genelde Ni80 hazır tel kullanımı sağlık açısından bu konuda hassas kişileri MTL’e itiyor.
Ben DL ile başladım örneğin. Bazen hala canım çeker. Yeraltı madende çalıştığım dönem işteyken içemiyordum. 2x2 metre kesitli bir galeride bu arkadaş içildiğinde çıkan buharla yangın çıktığını sananlar oluyordu :) Dışarıda içilmiyor, çok dikkat çekiyor/insanları rahatsız ediyor. Kış günü kapı cam kapalı odada içilmiyor, oda duman altı oluyor. Tüm bu sebepler toplandığında MTL kullanımı ülkemizde DL’den daha yoğun diyebilirim.

DL evde çok uygun olmuyor kış ayı camlar kapalı ve yoğun buhar . bende ilk MTL başladım sonra DL geçtim oda baya yordu beni yüksek buhar yani .
Şimdilerde tekrar MTL döndüm evde çok rahat içiyorum.

Valla ben şahsen senin gibi bu ortamlara yeni girdim ve bol bol araştırma yaparak giriş yaptım. Tecrübeli buharcılara istediğim parametreleri söyledim en uygunu MTL geldi. Mesela ilk isteğim soğuk buhar idi ikincisi çok boğmayacak derecede buhar performansı ve çok yoğun aroma tadı istemeyişim idi. DL daha ziyade sanki arada bir içime uygun gibi gelirken all day vape için MTL daha uygun gibi.

Sağlık parametresini eklemeyi unutmuşum, @B.Kadem ustam zaten o kısmına da değinmiş. Genel bir araştırma yapıldığında MTL biraz daha sağlıklı gibi (ben çok düşük nikotin ya da hiç kullanmayacak şekilde tercih ediyorum). Tabii bunun dışında her şey kişinin kendi tercih ve zevkine bağlı.

1,901Konular
128,373Mesajlar
9,845Kullanıcılar
karogluSon Üye
Geri
Üst Alt