• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara DNA 75C CHiP

Eticon

Community
Selamlar arkadaşlar. DNA, Amerikalı Evolvapor (EVOLV) firmasının ürettiği ve günümüzde vape camiasının yakından bildiği bir chip.

75C de renkli ekran, neredeyse sınırsız özelleştirme (Escribe), Tek ya da dual pil desteği, ölçümüne güvenilir %85 verimlilik ve REPLAY gibi hayatı kolaylaştıran özellikleri barındıran özel bir versiyon.

Bu versiyonun bazı teknik özelliklerini meraklıları için aşağıya bıraktım.

dna75color_bilgi.png

Screenshot_20190330-081951_1.jpg

Screenshot_20190330-082114_1.jpg

Kullandığınız modun kalbinin, içerisinde bulunan chip olduğunu bilmek lazım. Dna chipli modlar, modun üreticisine göre değişmekle beraber orta üst seviye olarak kabul edilmektedir.

İyi bir chipten asgari beklentiler şunlar olabilir.

Verimlilik
Tepki süresi
Stabilite
Kararlılık
Özelleştirilebilirlik

75C saydığım asgari beklentileri azami seviyede karşılayan bir chip.

Peki kimler 75C chipli bir modu tercih edebilir?

Stabilitenin önemli olduğu Isı kontrolü vazgeçilmezim diyen MTL ciler

Tepki süresinin önemli olduğunu bilen Single coil Dl ciler

Kullanıcıların pek çoğunun hayali ALDIĞIM HER PUF AYNI KALİTEDE OLSUN.

75C chip bazı tellerde bunu sunma iddiasında. Sizi oyuna davet ediyor REPLAY.

Watt ayarını ve dilerseniz ısı değerini giriyor puflamaya başlıyorsunuz. Bir noktada bu puf güzelmiş derseniz DNA her pufunuzda o tatlı noktayı size vaat ediyor REPLAY ile.

Bu özelliği DL içimde de kullanabilirsiniz.

Piyasada 75C chipli single ya da dual pilli oldukça fazla mod var. Tercih sizin.

Güzel paylaşım için teşekkür ederim.
İlginç biçimde DNA75C chipli cihaz alternatifi bir türlü fazlalaşmadı. Benim bildiğim 6 adet cihaz var. Yakın zamanda DNA75C chipli cihazların artmasını diliyorum.

Lost Vape Mirage 100W
Lost Vape Paranormal DNA75C
Lost Vape Therion DNA75C
Vapecige CREATOR DNA 75C
HCigar VT75D
Boxer BF Squonk BF 2X700

Dna modlar konusunda Hcigar ne kadar sorunlu dense de ben de vt75d ile 1 yıldan fazla bir süredir sorunsuz buharlıyorum. Isı kontrolünde (nife30, zirconium, titanium, ss316 kullandıklarım) gayet stabil ateşliyor. Ayrıca watt modunda dual coil dl rta kullanıyorum ara ara. Ateşlemesi gayet hızlı

DNA 75W chipli (tek pil) modlarla single coil RTA'lar stabil şekilde çalışır mı ?
Bilgisi olan hatta kullanmış olan cevaplayabilir mi lütfen...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam kullanılır mı derken stabil şekilde kullanılır mı demek istedim.
Ben hep çift pilli modlarla kullandım, mesela dotmod 75w ile bir Zeus single rta iyi bir performansla çalışır mı?
Pil ömrü minimum 1 gün sürer mi? Pil seviyesi %60'ın altına düştüğünde ateşleme performansı düşer mi?
gibi gibi...

2017 yılının son aylarında malumdan sipariş ettiğim geldimi gelecek mi geçtimi derken HCİGAR VT75D moduma kavuştum :)
Ben hem ergonomisini hemde pil tüketimi açısından çok beğeniyorum özellikle elimde çift pilli bir moddan daha ufak ve asil durması çok ama çok hoşuma gidiyor birde DNA 75C olunca chip kaliteside tartışılma bir gerçek :)
DNA chip e sahip olduğu için tercih ettim modu sözde tcr teller kullanacaktım ???
Bir türlü beceremediğim için hala düz tele devam ...
o kadar okudum ettiim o kadar uğraştım ama başarılı olamadım nasipse bir zaman ayırıp ısı kontrollü tellere tekrardan başıyacağım :) işte asıl o zaman modum gerçek amacı için kullanılmış olucak :)

Singel serpent 25 mm de dl olarak iyi performansı ve tüketimi mevcut ;)
Ayrıca peerless te dual sarımda ateşlemede güzel :)
Ben gayet memnunum DNA 75C den ayrıca özelleştirme konusunda çok iyi resmen adroid gibi :):):)
Yihi chiplerde ios gibi :) bir gün onuda alıcam ama ısı kontrollü telleri kullanmayı öğrendiğimde ?????

Therion 75c neden Türkiye ye yeteri kadar gelmedi ben hiç bulamadım bir iki tane dışında onun bana cevabını verin ? hallahım yhaa he neden cevap istiyorum
:mad:
:eek:
;)
:cautious:
o_O

Elden cikardigima pisman oldugum Hcigar vt75c den sonra biraz arastirdim, baska modlar var mi bu cipi kullanan diye.
Sonuç ekteki 600$ lik modu gorunce, arastirmayi biraktim ve anladim.
Masrafin sonu yokmus. :)
Saygar47D9E20C-39C8-4B3C-ABF6-E0ACF9985C39.jpeg302676AC-D399-46FF-A3FC-5E45EA9541B7.jpeg7128CFD2-BF3D-4FA6-BCD6-B3EB407532CA.jpeg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Ben şeklini pek beğenemedim Mirage nin. Belki canlısını görünce fikrim değişir. Bir de boyalı olmasından çok içime sinmiyor bir türlü. Şekil olarak Hcigar Vt75C beni çok şaşırtmıştı. Büyük görünen ama ele çok iyi oturan bir yapısı var. Keşke 18650 lik kasasını yapsalar. 26650 uygunluğu kasasını gereksiz büyütüyor. Ama yinede çok ergonomik ve harika bir mod tu. 130,000+ puff tan fazlasını ateşledim.

Denk gelirse alacağım ilk mod olur.
Saygılar.

VT75C ve VT75D yi zevkle kullanıyorum. 75C biraz küçük ama 75D yi çok beğeniyorum. Çift pilli ve çok kompakt.

1,928Konular
128,713Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt