• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara E-Sigara Bronşit Hastası

Cagatay 48

Yeni Üye
Sevgili üstadlarım size Bi konuda danışmak istedim malum form da sağlıkçılarda var onlarında görüşünü almak isterim ben de Bi sıkıntı yok ama bronşit olan Bi tanıdığım var ve sigarayı bırakamıyor deneyemiyor bile o derece e sigaraya mtl içim pod mod cihaza başlasa kronik olduğu için herhangi bir sıkıntı çıkarmı değerli yorumlarınızı ve tecrübesi olanlar varsa kıymetli bilgilerini bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

hocam sigarayı bırakma polikliniği var
orada tedavi olması daha iyidir
evet biz bunu daha sağlıklı desek de aslında gönüllü denekler gibiyiz...
vg pg aroma gibi bileşenler çok farklı kalitelerde
sıkıntı çıkar veya çıkmaz demek bana göre çok zor...

Nefes alamamak, boğularak ölmek vs vs en büyük korkularımdandır. Bazen gece uykumdan panikle uyanıp balkona çıkıp derin derin nefes almaya kadar giderim. Zordur diye tahmin ediyorum o rahatsızlığı yaşamak, bir ara frekansla falan sigara bırakmaya destek olunduğunu hatta bunu deneyimleyip başarılı olanların anlattıklarını dinlemiştim. Eğer doğruysa mahalle arası olmayan doğru düzgün bir yerin araştırması ile çözüm olur mu diye araştırmak lazım.

Yorumlarınız için teşekkürler birazdaha kapsamlı araştırma yapacağım sigarayı bırakmayacağına bırakmaya bile çalışmayacağına eminim

Bronsit konusunda bilgim yok. Tip bilgim hic yok ama sigara icerken astim krizleriyle uyanirken, ki ortalma hafta en az 2-3, yogurtlar, spreyler, sodalar ancak kendime gelirdim. Elektronik sigaraya gectigimden beri sadece daha da rahatlamak icin sprey kullaniyorum. Ama kriz vs yok.

Bunlarin hic birini tibbi bir yargi gibi dusunmeyin lutfen. Sadece yasadiklarima ornek olabilir dusuncesiyle anlattim

Bronşitin varsa niye duman ile kendine işkence ediyorsun dost gerek yok bırak sen sağlığına yazık sürekli yürüyüş yap.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam annemde alerjik aynı şekilde e-sigara dumanı onu daha çok mahvediyor. Normal sigara kullanıyor. Ama e-sigara dumanı direkt tıkıyor kendisini. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ama bence direkt sigara bırakma polikliniğine giderse daha etkili olabilir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Knk e sigara dumanı biraz daha fazla aroma olduğu için daha çok yorar ama bıraktırmasına yardımcı olur o zaman dediğin gibi çok sigara içiyorsa sert bir likit ile bırakır sigarayı ben e sıgara ıle bıraktım normal sigarayı 1 aydır içmiyorum.

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt