• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Sigara Elektronik Sigara Likiti'nde Nikotin Gücü Seviyeleri Nelerdir?

Nikotin tercihi kullanıcıya bağlıdır, ancak farklı cihazlarla en iyi deneyim için genel öneriler vardır:

Daha yüksek nikotin: 12 mg ve üzeri (Salt Nikotin 20 mg ve üzeri)

Orta nikotin: 6 mg ila 12 mg (Salt Nikotin 20 mg)

Düşük nikotin: 0 mg ila 6 mg;

Hangi nikotin seviyesinin sizin için doğru olduğunu bilmiyorsanız, hangi seviyeyi daha çok beğeneceğinizi kendiniz belirleyin. Ağır mı, hafif mi yoksa eğlence amaçlı mı sigara tiryakisisiniz? Ekstra yüksek seviyelerde nikotin gücünü (genellikle salt nikotinli, salt likit olarak satılır ) daha hızlı hissedilebilir ve daha yoğun bir deneyim yaşayabilirsniz. Düşük nikotinin hissedilmesi biraz daha uzun sürer ve normalde daha az yoğun bir deneyim verir.

Dün yapılan bir konuşmada ucu açık kalan sorumu burada da sorayım o zaman. Her alışverişimde nikotin oranı düşürerek sipariş verme niyetindeyim ve sıra da 12 mg Salt Nabse siparişi var. Fakat alışveriş yapmayı düşündüğüm Wogens Kimya da Salt Nbase yokmuş sanırım. Bu durumda FreeBase almak zorunda kalabilirim. 12 mg Salt karşılığı Free de hangi orana tekabül ediyor. Tabi Salt dan Free ye geçişte farklı sorunlar yaşar mıyım düşünesini görmezden geliyorum.

Benim için yeterlidir bu cevap. Forumdaki diğer üyeler gibi bir fırt çekip ağzımda çalkalayıp tükürdükten sonra bu 12 mg salt ama VG Merc gibi çıkarımlar yapabilecek psikopatlığa ulaşmadım henüz. Sorun Wogens den alacağım base 500ml olması ve salt olmaması sebebi ile tüketemezsem yazık olur. Nic oranı bir şekilde tolere ederim diye düşünüyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

yani sürekli salt formda nikotin kullandıysan zaten bu formun temel amacı yüksek nikotin oranlarını rahat içirmek. Bu noktada freebase nikotine dönünce 3, 6 mg seni memnun etmez diye düşünüyorum. 12 mg zorlayıcı olabilir. 9 mg denenebilir. Ancak tabii ki bünyeye göre değişebilen etkileri olan ürünler bunlar.

Dediğim gibi 9 mg konusunda ilk cevap benim için yeterliydi sonuçta kademe kademe azaltıyorum. 12mg Salt karşılığı 9 değilse ya şu an kullandığım oranı almış olurum yada 2 kademe azaltmış olurum bu büyük bir sorun değil. Sadece, POD için Salt kullanın ibaresini çok gördüm, zaten başladığımdan beri armudun sapıydı üzümün çöpüyle uğraşıyorum bir de bu fark başıma bela olmasın derdindeyim.

salt likit ile sigarayı bıraktım ilk 36.mg sonra 24/18 ve sonra salt likiti bıraktım nbase olarak ilk 12,mg sonrası 9/6 şimdide 3.mg olarak tüketim yapıyorum ama 3.mg artk ağır geliyor gibi :)
1.yıllık süreç bu.

Demek ki aynı durumdayız. Tahminen 2 ay önce, 36mg hazır likit ile başladım, 24-18 olarak devam ettim. Şimdi 18 den bir küçük değere geldi sıra ama Wogen denemek istiyor olmam Salt dan feragat etmem anlamına geliyor ki bunu da 9 mg ile yapacağım gibi görünüyor. 18 Salt dan 12mg Free ye mi geçtiniz. Aslında bir yandan nikotini hissettiğimden yada herhangi bir boğaz vurumu hissettiğimdende değil. Bütün mücadeleyi ben veriyorum cihaz ve likitin sadece el alışkanlığına faydası var gibi geliyor. Çünkü oran değiştirdikçe hissiyatımda da hiçbir şey değişmiyor.

irade zaten en önemli faktör,Wogens 9,mg doyurucu olacaktır .Frenbase ben MTL olmaz sanırdım denemediğimden yanılıyordum ama şuan 3,mg ile bile yapılıyormuş bunu anladım yani görüyorumki bünyem baya azaltmış nikotin oranını bu sebeble yapabiliyorum boğaz vurumuda alıyorum. yanı sıra mekanik etkenlerinde etkisini anladım yani bir içimi veren bütünlüğü kavradım mekanik ve likitin bütünlüğü. birçok arkadaşımız mekanik tepkimeleri çözmeden bütün yükü likite atıyor yok kötü likit yok doyumsuz vesaire. elimde 3 ato ve voopoo 2 kartuş var mtl ve dl olarak aynı likiti hepsine denemelik dolduruyorum hiçbiri ayni etkiyi vermiyor her biri ayrı yorumluyor likiti,anlıyoruzki aroma ve likit seçimi mekanik desteklide olmalı enazından ben böyle algıladım. geniş bakarsak çözebiliriz buharı.

Bende aroma ile kendimi ikna ediyorum fakat henüz tam olarak aroma konusunda tatmin edemedim kendimi, daha doğrusu aromadan ne almalıyı mı anlamlandıramadım henüz. Belli belirsiz bir esans geliyor sonra bazen gelmiyor, sonra kafasına göre tekrar geliyor. Bunlarla uğraşırken zaten normal sigara ve nikotin ihtiyacı ikinci planda kaldı. Yapıyoruz birşeyler işte, işin keyif kısmına çok dalmadan bunu da atarım hayatımdan diye umuyorum. İlerde göreceğiz.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt