• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Sigara Elektronik Sigara Malzemelerini Tanıyalım Mı? Part-1 Likit&nbase

Bu seriye cehalet mutluluktur adını koymak istiyorum izniniz olursa:)
Ara ara eklemeler yapacağım ve bilenin bildiğini söylemesini talep edeceğim bir yazı yazayım dedim. Burada sayfa sayfa açıklamak yerine kullanıcıların kendisi görsün istediğim şeyler vardı ancak gerekli hallerde detay girmek de gerekiyormuş; yoksa konu kısa kalıyor (birde yazı alıştırması yapıyorum, hanım yüksek lisansa başladı bende sınavı verirse doktora tezi yazıcam ki beni salarsanız 5-6 saat yazı yazabiliyordum eskiden, paslandık tabii).
Öncelikle likit kısmını ele almak lazım, şimdi size sorsam likitin içeriği nedir diye? Likit kısaca bitkisel gliserin, propilen glikol, nikotin ve aromadan oluşur diyecek herkes, peki gerçekten likit bunlardan mı oluşur? Herhangi bir alternatifi yok mudur? Şuan distile su ile hazırlanan bir nbase ile pg ile hazırlanan arasındaki farkı kim bilebilir? Distile su size merck pg yumoşluğunda içim sunabilir mi acaba? Peki PDO nedir duyan bilen var mı aranızda? PDO ucuza mal edilebilir mi? PDO ile pg arasında içim yumuşaklığı var mıdır?
Üst paragraf sizlere ödev olarak yazıldı, ingilizce aratırsanız daha iyi öğrenirsiniz, hadi bakayım pamuk eller google gezintisine çıksın:)
Bir nbase veya likitin en pahalı bileşeni nedir diye sorsam hepiniz nikotiiin diye evde bile bağıracak durumdasınız değil mi? örneğin x kimyada 0mg 100ml carlo merck merck 72tl ancak 50mg salt alırsanız 295tl oluyor, peki bu likit satıcısı dostlarımız 3mg likitle 12mg likiti veya 18mg salt ile 50mg salt likiti nasıl aynı paraya satıyor? 18mg alan mı kazıklanıyor 50mg alan mı ucuza alıyor yoksa bunlar zaten ucuz ürünler midir? misal hemencecik indiamart sitesine girin (
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
), 1litre 1000mg/ml pure nic fiyatına bakın a aaa 2.600tl (1.000.000 mg tam biiir milyon) yani 333 adet 1litre 3mg yapar (997ml vg+pg karışımına 3ml eklerseniz 3mg 1litre nbase elde edersiniz); yani 3mg 1litre nbase için nikotin maliyeti 8tl arkadaşlar ancak yine x kimya sitesine girdik baktık ve ooo-haaaa 0mg ile 3mg nicselect arasında 130lira fark var... Ben kazık yediğimin farkında ve kabulleniyorsam bundan rahatsız olmam en azından sizde bilin istedim. Falanca kimya ile filanca kimya arasındaki fiyat farkına da takılmayın (aşağıda anlatıcam), hintli ve çinli dostlarımız her bütçeye uygun ürünler üretirler ve bunları size falanca kimya ile filanca likit güzelce içirir.
şimdi itirazlar yükselecek hintlilerin nikotini ucuzdur bize pahalısını bul diyerek ki hemen bulalım;
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
1000mg/ml 230usd yani kısaca 4800tl diyelim doları 19.40 almayalım 21 diyelim
4800/333= 14,5 yani 3mg 1litre nbase için kaliteli nikotin fiyatımız da bu arkadaşlar
likit dosyamı kapatıyorum; bu ürünler çok pahalı ürünler değil, x kimya ile y kimya arasındaki fiyat farkını ürün kalitesi çok belirleyemez ancak 10 kişiye iş veren, sigorta yatıran, fatura kesip vergi ödeyen, hijyenik ortamda kaliteli malzeme ile üretim yapan firma ile evde amcaoğlu ile üretim yapan firma bir olmaz, düzenli sistematik ve gerekli testlerini sürekli yapan, kontaminasyon riski az firma sizi kazıklamıyor aslında adamın sabit maliyeti çok yüksek.
forumda x firma iyi y firma kazıkçı muhabbetini de bu açıdan ele almak gerektiğine inanıyorum
dipnot: kaçak iş yapan yüksek kar bekler, bu işin doğasında var yoksa misal uyuşturucu maddelerin imalat maliyeti çok ucuzdur 100 ton bile yakalansa kaçakçı sallamaz zira 1.000 kilo ile maliyetini çıkarabilir, bizim x-y-z kimya da yakalanıp tüm mallarını kayberdesenin hesabını yapmak zorundadır; bakanlık bu işi bilene gel koçum vape işini yasallaştır derse mevzuatını yazacak durumda çok kişi var ve bakanlık gel koçum sinek uçmasın derse de firmalar kusura bakmasınlar uzun süre tutuksuz yargılanacaklardır, devlet herşeyi bilir ve görür ancak bazen ipleri gevşek tutar, kaçak iş yapanlar da devlet ipleri sıkarsa veya ihbar edilirsem diyerek önlemini almak zorundadır.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt