• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Sigara Elektronik Sigara'yı Kim Buldu?

Han Li veya Hon Lik , modern elektronik sigarayı icat eden Çinli bir eczacıdır .

Hon Lik (veya Han Li) 1951'de Çin'in Shenyang kentinde doğdu . Sigaraya 18 yaşında başladı . Liaoning Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesi'ne girdi ve eczacılık bölümünden mezun oldu. 1982'de Liaoning Geleneksel Çin Tıbbı Akademisine katıldı.

Ruyan cihazları

1990'dan 1994'e kadar Hon Lik, Liaoning Geleneksel Çin Tıbbı Akademisi'nde yeni botanik ilaçların araştırılması ve geliştirilmesinden sorumlu Müdür Yardımcısıydı. 2003 yılında Western Technologies Corp.'un Direktörü oldu.

Sağlık, ilaç ve elektronik sigara alanında bir Hong Kong şirketi olan Dragonite International Limited'in kurucu ortağıydı . Hon , sekiz yıl boyunca Dragonite'ın İcra Kurulu Başkanı ve Direktörüydü.

Golden Dragon Group, Dragonite'ı 2007'de satın aldı. Golden Dragon Group, Hon'un e-sigara buluşunu 2013'te Britanya'nın "tütün devi" Imperial Tobacco'ya sattı.

"E-sigara endüstrisinin gelişimini benim şöhretim takip edecek. Belki 20 veya 30 yıl sonra çok ünlü olacağım" dedi. Hon, "Umarım büyük uluslararası ilaç grupları elektronik sigara üretimine başlar ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki FDA gibi yetkililer, ürünün olabildiğince güvenli olması için daha katı ve daha katı standartlar uygulamaya devam eder." HON LIK

Hon'un asıl amacı, insanların sigarayı bırakmasına yardım etmekti.

2003 yılında Çin'de yaptığı öncelik başvurusuna dayanarak buluşu için Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği'nde patent başvurusunda bulundu. İlk elektronik sigara 2004 yılında Çin'in Shenyang kentinde üretildi ve adı "Ruyan" idi. Ruyan, bugün kullanılan sistemin aynısına sahipti: pille çalışan bir ısıtma elemanı aracılığıyla aerosol haline getirilmiş sıvı .(e-likit)

1,928Konular
128,713Mesajlar
9,870Kullanıcılar
drragonSon Üye
Geri
Üst Alt