• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Sigara En iyi kimya firması hangisi? Tabii ki PanteraKimya&PanteraLikit

Üst Not: Konu başlığındaki gibi firmam yok (ama açan olursa telif isterim), sadece kimsenin yoğurdum ekşi demediğini açıklamak adına yazdım...

Evet, herkes notu okuyup konu başlığındaki ironiyi anladıysa başlayalım

Ben vape işine ucundan kıyısından 2016'da başladım, o zamandan bu güne değişmeyen tartışma falanca kimya güvenilir mi, filanca likit iyi midir...
ondan evvel sanırım natura ve liqua tartışmaları dönmüş (liqua bir zamanlar italyada üretirken çinde üretime başlamış, artık içilmezmiş vs. ki ben liqua içtim, şuan olsun yine içerim) ondan evvelce de bolca bilgi paylaşımı yapılmış (marlboro red içine 2damla double apple koycan tanka tadı şahane gibi paylaşımlar)
önceki nbase konusunda az değindim, avcı ne kadar hile bilirse ayı da o kadar yol bilir demiş atalar, benim senin çözeceğin işler değildir bunlar, laboratuar bile en fazla saflık testi yapar, firma adı verebilecek babayiğit daha doğmadı firmaların kendisi dahil...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

evde tavayla vg yapılışını verdim, pg yerine de pdo veya distile su kullanmak mümkün, pdo yapılışı ise birkaç tekniğe sahip, gliserin ve kostik ile bile yapılabilir

BU ÜRÜNLERİ EVDE ÜRETİP KULLANMAYIN, EVDE BU ÜRÜNLERİ AYIRMA VE SAFLAŞTIRMA YAPAMAZSINIZ, EVDE YAPILABİLECEK BİLEŞENLERİ SOLUMAK SON DERECE ZARARLIDIR

uyarımızı da yaptık devam edelim
arkadaşlar, canlar; bu işlerin temel esası güvene dayalıdır, benim aldığım firma iyi senin aldığın firma kötü iddialarımızın hiçbir temeli yok
bu işi ios/android amd/intel tartışmasına döner, fanboyluk yapmanın kimseye bir faydası yok
elinde belge olan çıkarıp masaya vurursa iş değişir (bkz. diğer forumdaki keyf'in vv diykit olayları)
şuan evdeki likitimden de emin değilim mesela, aldık içiyoruz, hakikaten carlo merck merck mi? en dandik vg pg hint nikotini olmadığı ne malum? carlo erba firmasına bu sizin mi diye örnek yollasam üç ay aralıksız gülerler bana, merck değil de geçer ama örneğe bile bakmaz, sallamaz adam beni
arkadaşlar bakarak koklayarak içerek kimse kalite testi yapamaz, belki nic doyurdu doyurmadı dersiniz
evet bunlar bir göstergedir ancak tamamen tatsız ve kokusuz 10 tane nbase göstersem size hangisinde kullanılan vg %99.9 saflıkta hangisinde kullanılan pg %95 saflıkta bilebilen çıkacak mı? hangisi gerçekten 6mg içerek nasıl anlamayı düşünüyorsunuz? x nic markası 4mg ile doyurur y nic markası 9mg ile vurum vermez diyelim, sizin aldığınız 12mg nbase içeriğinden nasıl emin olabiliriz?
hiç elma yememiş birine tadını nasıl tarif edersiniz? hiç gerçek lemon tart içmemiş birisi yıllarca çakma dinner lady alsa bende ona orjinalini satsam bana çakma dinner lady satıyor diyecektir, acaba bugüne kadar ben hiç merck nic içtim mi? açıkcası evet diyecek cesaretim yok
ben tedarikçi desteklemeyi severim, en azından adam cesaret etmiş burdayım demiş, ama güven esasına dayalı ticaret olduğu için kefil de olamıyorum firmalara, ben şurdan alıyorum deyip geçiyorum artık
bir kısa anekdot ile bu uzun yazıyı noktalayalım
bir gün bizimkilerin canı pide çeker, konyada malzeme verip pide yaptırırdık esnafca ucuza gelsin diye, canları kaşarlı çekmiş almışlar kaşarı vermişler fırına, pideler bol yağlı patatesli olarak çıkmış, almışlar yanlarına kaşar satan arkadaşı da, onun yanında pideye katmışlar ve yine patatesli çıkmış
kaşar satan esnaf bile uzun süre anlayamamış olayı, toptancı buna bu bize zincirleme dolandırıcılık
bu işler böyledir, aldığınız maldan memnunsanız macera aramayın, sigarayı bıraktırdıysa size o malzeme kazanan takımı değişmeye gerek yok
uzun oldu, kusura bakmayın, sorusu olan yazabilir:)

Güzel yazı teşekkürler.

Benim bu ara takıldığım konu aromalar.

%15-20 kullanım önerisi ile satılanlar. Aroma mı alıyoruz? Pg mi alıyoruz?

Daha önce kullandığım dönemde 2016-17 yılları, aroma kullanım oranları daha düşüktü sanki. %2-3 ler. Bef alırdım revaçta o firma vardı. Beğeni olarak yorum yapmam ama az oran yeterli geliyordu. Bu firma hala var, yerli aroma sattığını öğrenince çoğu insan gibi kullanmadım. Bilemiyorum zararını.

Firma ismi vermeyeceğim, piyasadaki aromalara güveniyor musunuz? Malum çoğu dolum ve seyreltilmiş.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
hocam şimdi vape sektörü çok elden geçirildi aroma olarak, regülasyonlar uygulandı, x y z firmalar battı el değiştirdi
misal bobas bounty, adamlar aroma tedarik edemedi ve üretemedi
twisted aroma desen öyle... aroma formülleri içerikleri düzenlendi, eskiden %3 olan tekil aroma %8'e çıkabilir ona bişey diyemedim, %20 aroma olarak tribeca/soho örnek verebiliriz, hakikaten %20 kullanılacak mixler elbette var
ancak %2 koyulan aromadaki madde miktarı ppm olarak %8konulan ile aynıysa %8 olan aromanın seyreltilmiş/firmanın satış politikası olarak düzenlenmiş diyebiliriz ki aslında tüm aromalar seyreltilmiştir, viski gibi düşünün (evet tüm viskilerde su vardır, çoğu kişi bilmez)
bakın ben bir calipitter aldım, ne kuruyemiş ne vanilya kokusu bommboş aroma seri dolandırıldık ama satan acaba bana sahte aroma sattığını biliyor mu? belki de bilmiyo adam, kimseye bişey diyemiyorsun, sahte omo deterjan sahte castrol motor yağı var bu ülkede... wd-40'ı bile migrostan şok marketten alıyorum imternetten almaya gözüm basmıyor...
hocam orjinal ambalaj almamız imkansız...
bu gözler kabartmalı nasty şişesinde sahte likit gördü, orjinal ambalaj dediğimiz çoğu aromada etiket maalesef, ver matbaacı adem abiye amerikadaki etiketten iyisini basıp kargolar... adamların sahte mal gibi derdi yok ki...
kaldı ki galonla alıp şişelemek daha ucuz (tfa sitesinde aroma 3.25usd, vergisi taşıması kdv kar marjı en az 6-7usd satmak lazım, kimseye satamam elimde kalır mal)
bu işin çözümü yasallaşması ve lisanslı firmalarca satılması o zamana kadar anca varsayım yaparız... ha pahalı olur ama güvenilir olur, lisans işi çıkarsa da firmaların sayısı 4-5i geçmez rahat ederiz

üstat ben orjinal fa tfa cdd gördüm denedim
sadece etiketli bir şişe hepside, şişesi de bulunur edilir cinsten hepsinin
hani ayrıca kutusu hologramı yok ki hiçbirinde olsa da baksak diyeceğimiz, belki fa taklidi zor olur şişesi cins, tfa en kolayı cdd şişe bulunursa kolay
nbase alevkimya'dan alırdım kapalı chem, 6mg ile dl içebiliyordum, şuan 6mg chem mtl içemiyorum...

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt