• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara En kötü atomizer sizce hangileri ?

Expromizer; ayrimsiz butun uretimlerinde birden fazla sorun var, Taifun gorunumlu Kayfun yapma cabasi. Expromizer v3 kutudan kullanimi engellenmis sekilde cikmasi ile liderdir benim listemde.

Siren v1, 24mm; camli yanma odasinin deck'i tutmamasi komikti. 22 ise aksine sorunsuz ve guzeldir.

Berserker v1; ustten doldurmali oldugu halde doldurulamayan ama populer olmus atomizer.

fakirsmods'un Troya serisi, deckin bacaya kilitlenen ve tankin yapisi nedeniyle bacaninda tanktan cikartilamadigi saheser. Cozum olarak deck uzerinde calismak yerine U seklinde acma seyi verilmesi fevkalade.

Digiflavor'un dikey mesh deck'li Pro serisi, mesh nasil kullanilmamali konusu uzerine ders niteligindedir.

Aromamizer Supreme v1 (sanirim), hava ayar yuzugunun stoperi surtunmeden eriyip atomizeri kullanilamaz hale getiriyordu.

Intake RTA, ilk versiyon: saglikli ve icilebilir bir sarim olasiligi yuz sarimda 1.1 falandir.

Manta MTL: MTL degildi.

Nautilus 2: ilk versiyonlari ayni coili kullanip kusursuz calisan urunun yenisi nasil kotu yapilir aklim almamisti. 2S duzgun.

Galaxies RDA: aroma vermeyen RDA'lardan.

Daha aklima geldikce eklerim, aceleyle bu kadarini hatirladim.

Bir tane seçiyorsak...

sxk doggystyle 2k16
Baca ile driptip altı parçası tankı yerinde tutuyor... sözde. Kullandığım en yampiri atomizerdi, ama seveni de çoktu ne hikmetse.

Birden fazlasına sövüyorsak...

augvape intake single
Egzotik tel sevmeyen single coil atomizer yapmış adamlar, Bir tatlılık hissi hakimdi içerken ama likitlerin aroması değildi o. Egzotik olmayan "subtank mini'ye layık" düz 26-24ga sarımlarda ise fena değildi.

obs engine nano
"Aroması manyak" diyorlar diye almıştım... ama elde pharaoh mini varken beklentim yüksekti ve tatmin edemedi. Daha ilk inşada atoyu toplarken camı kırılmıştı bir de, sadece deck kısmını yerine sıkıyordum halbuki, öyle zorlama falan da yapmamıştım. Yarın öbürgün bunun bir de masada devrilmesi falan olacak illaki diye düşünüp korktum. Şans eseri eski atolardan kalma bir cam tam uydu, kutuya ekledim ve risk almak istemediğim için aldığım gibi çift camlı şekilde hemen elden çıkarttım.

ofrf gear rta
Aroması güzel, boyu güzel, tipi güzel ama driptip'i patates. Driptip altında biriken buhar suyunu periyodik olarak emmekten ve durmadan likit doldurmaktan yorulduğum için elden çıkartmıştım. Kendi driptip'i ile kullanmaktan keyif almadığım nadir atomizerlerden biriydi.

ud simba
Pamuklaması biraz meşakatli olsa da dünyanın en gzüel atomizeriydi benim için, dual 2mm 10'ar tur ss316l ile aroması dual egzotikli rda dövüyördu falan, tekli sarıma da müsade ediyordu ama aroma yarı yarıya düşüyordu diye tercih etmiyordum. Saçma sapan porselenimsi bir malzeme koymuşlar hava kanalı içerisine, kırılınca güzelim atomizer çöp oldu. Yivleri mivleri gırç gırçtı, alüminyum'dan hallice bir hali vardı metal hissiyatının ama kullanımı çok keyifliydi yine de. Malzeme seçimi kurbanı bir atomizerdir, en kötü demek istemesem de en kötüler arasında yerine alıyor ne yazık ki.

sxmini faucon rdta
Kullandığım atomizerler arasında premium likitlerin tadını acılaştırarak veren sadece bu var sanırım. Tasarımı falan her şeyi 10 numara, ama o aroma yorumu neydi öyle, öhh dedim sattım.

Son düzenleme:
DL Adına bir tane söyliyeyim aroması buhar verimi 10 numara olmasına rağmen deck in tasarımını kim yaptıysa sürekli kulaklarını çınlattığımız bir Griffin denen şaheser !! var bunu tasarlarken pamuklamasını hangi mantıkla öyle saçma bir şekilde olsun demiş üreten çözebilmiş değilim..

@iPehlivan @GaziHazar

Bana göre göz göre göre kilitlenebilen bir deck yapmak ve üretimine devam etmek maalesef kırmızı çizgi aynı şekilde, fakirsmods ürünleri teknik açıdan daha kaba işlendiği için sorunsuz üretilmesi kolay atomizerler ayrıca; buna rağmen ne torna çapakları, ne sıkışan yivler (hem metal hem plastik ürünlerde) kullanmaya doyamadık fakirsmods sağolsun :). Troya ve benzeri serilerinde acayip pamuk haznesinden kendi kendine dışarı çıkıp bacada gezinen pamuk olayı da var. Bu arada Troya S ve fatty tank çok sevdiğim bir birliktelikti belirteyim.

Aynı kaba işçiliği orijinal Flash-e-Vapor'da daha güzel uygulanırken görebiliriz mesela :). Göreceli kalite anlayışlarımız doğal olarak.

Spica Pro bence yerliler arasında en ayrıntılı, en ince işçilik gerektiren atomizerlerden birisiydi ki camın sıkışması ve birkaç üretim serisinde besleme deliklerinin bacanınkilere tam karşılık gelmemesi haricinde teknik soruna boğmamıştı kullanıcıyı. Ohm atlaması (sonraki serilerde düzeltildi diye biliyorum) işçilikten mi yoksa malzemeden miydi emin değilim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Spica pro dediğiniz tank işçilik olarak güzel fakat minicik deck yapısıyla ilginç bir uretimdi. Biz fakir serilerinde yayla gibi decklere alışkın oldugumu için itici gelmişti bana. Ayrıca fakirin tüm serilerini hemen hemen deneyimleyip kullanan biri olarak pamuğun bacada dans ettiğine şahit olmadım, kullanıcı hatası olabilir. Velhasıl kelam şahsım adına söyleyebilirim ki hiç bir fakir tanki bu listeye girmeyi hak etmiyor. Tabi zevk meselesi o ayrı.

@serbest ustad biliyorsunuz ki ben sizlerin yaninda hala cok acemiyim. Hastur mtl miniyi cok az kullandim inu saymayalim. İlk mtl atomizerin ion v2 kullanim olarak ben gibi acemiyi hic uzmedi.

Fakirs urunleri daha surdurulebilir bir sekilde uretildigini dusunuyorum. Gerek whatsapp destegi, gerekse soz verdigi tarihte urunu sunmasi (hatta bilgi verip hatirlatmasi) kisaca ilgi ve bilgilendirme konusunda yerli ureticiler icindeki tek marka benim gozumde. O nedenle kirmizi cizgi olarak belirttim. Tabi bu durum yerli atomizer ureticileri icinde degerlendirilmeli.

Bu dusunceler nacizane benim dusuncelerimdir. Kendimi ifade edememis olma durumuna karsin yazdim.

Diger atomizerlerini kullanmadim yorum yapmam hic dogru olmaz.

Ben bu mecrada birini daha incitmek istemiyorum . Surculisan ettimse affola.

Son düzenleme:
Ama konu zaten SİZCE diye başlarken, nasıl birbirimizi incitebiliriz ki?
Fiyatını beğenmem, vidasını beğenmem, tankını beğenmem, driptipini beğenmem, oringini beğenmem,pamuk yuvasını beğenmem vb. Vb. Vb...
Sonuçta birşey beğenmem ve Benim İçin en kötü ato bu derim.
Kimseyi de ikna etmek falan zorunda değilim.
Siz seviyor e iyi olduklarını düşünüyor olabilirsiniz. Eywallah. Saygı duyarım. Ama ben sevmemişim arkadaş. Ve en kötü bu veya bunlar demişim.
Ne olacak ki?
Neden ben veya siz, birbirimizi ikna etmek zorunda kalalım?

Yahu benim, ekonomik olarak çok iyi durumda olduğumuza inanan evine haciz gelmiş arkadasim var. :)

Ne yapayım? Küseyim mi adama. Onu da öyle kabul ediyorum.

Bu başlıkta da birbirimizi böyle kabul edelim lütfen.

Şimdi kötü ürünler var bir de overrated ürünler var, beklentiyi yüksek tutarak alınmış bir ürün beklentiyi karşılamaktan uzak ise, çevrede bazı sebeplerden çokça övülmüş ürün sizin için uygun değilse ve siz ürüne avuç dolusu para ödeyerek aldıysanız haliyle "kötü ürünler" sınıfına sokabilirsiniz ama tasarım itibariyle gerçekten kötü ürünler var, mesela pei yada PC tankların yivli şekilde atomizerde kullanılması benim için kötü tasarım sınıfına girmektedir, baca iç genişliği ile driptip iç çapının uyumsuzluğu sebebiyle driptip altında likit biriktiren atomizer kötü tasarım demektir, koyulaşan pamuktan likit haznesine koyu renkli likit sızdıran atomizer kötü tasarımdır bana göre yine hava deliklerinden geçen havanın ıslık sesi çıkarması kötü tasarımdır, hatta içinde likit varken decke ulaşılamayan atomizer gerçekten kötü tasarım demektir benim için.

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Mesela tasarım olarak üzerine ciddi kafa yorulmuş Kayfun v4 (çok parçalı olarak kafa karıştırsa da),
Kayfun V3 mini serisinden itibaren V5 ve Prime,
Taifun GT (bir kaç özelleştirmeyle yivli pei tanktan kurtulabilirsiniz) üzerine GT-ll,
Expromizer V2 serisi benim gerçekten tasarımını beğendiğim atomizerlerden olmasına rağmen V3 hayal kırıklığını, v4 ise driptip altına likit biriktirmesi ve itinasız pamuklamayla meydana gelen fokurdaması ile eksi puanı hakediyor. V5'de V4'de meydana gelen bir kaç tasarım problemi düzeltilirken kaydırmalı kapakta biriken likit artıkları ile yeni hatalar ortaya çıkabiliyor.
Vazgeçilmez atomizerim olmadığından elimdekileri dönem dönem rotasyona sokuyorum, Şu anda tatile çıkarken kullanıcı kolaylığını gözeterek Expro V4-v5,
415 s61 V1 (atomizer adı çohacayip oldu :D )
Taifun GT-S aldım yanıma, eve döndüğümde Expro V2 Nano tank ile Taifun GT-S Nano tankı tütünde deneyeceğim aynı sarım ve likitle.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt